• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » قربانی باعث قرب انسان می شود/ نباید هر روز علیه برجام جوسازی کرد
  کد خبر : 2041005

  قربانی باعث قرب انسان می شود/ نباید هر روز علیه برجام جوسازی کرد

  قربانی باعث قرب انسان می شود/ نباید هر روز علیه برجام جوسازی کردReviewed by on Sep 1Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، صبح جمعه در خطبه های نماز عید قربان شهرستان گرگان اظهار کرد: عید سعید قربان روزی است که همه مسلمانان در هر کجای عالم قرار…

  قربانی باعث قرب انسان می شود/ نباید هر روز علیه برجام جوسازی کردReviewed by on Sep 1Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی، صبح جمعه در خطبه های نماز عید قربان شهرستان گرگان اظهار کرد: عید سعید قربان روزی است که همه مسلمانان در هر کجای عالم قرار دارند مشغول راز و نیاز  هستند.

  وی قربانی را عملی صالح دانست و افزود: قربانی باعث قرب انسان به خداوند متعال می شود، وقتی صحبت از قربانی می شود ذهن ها به همین رسمی که در بین مسلمانان موجود است می رود اما برزگان معتقدند هرعملی که انسان را به خداوند نزدیک کند آن عمل قربانی است.

  امام جمعه گرگان نماز را وسیله قرب انسان به خدای متعال دانست و گفت: انسان هر عمل خیری که در راه رضای خدا بردارد موجب قرب می شود. باید توجه داشته باشیم در راس همه این ها حضرت ابراهیم است که در راه خدا آن قدر پیشرفت کرده بود که حاضر شده فرزند خود را ذبح کند.

  وی تصریح کرد: باید وجه داشته باشیم خداوند نیازی به قربانی ما ندارد آنچه را که برای خداوند دارای اهمیت است تقوای بندگان مومن است

  آیت الله نورمفیدی یکی از فواید عید قربان را رسیدگی به فقرا و نیازمندان دانست و گفت: امام باقر (ع) می فرمایند اگر من سرپرستی یک خانواده نیازمند از مسلمانان را برعهده بگیریم و بتوانم آبرویشان را حفظ کنم این برای من محبوب تر به جا آوردن ۷۰ حج مستحب است.

  وی افزود: دستور قرآن این است وقتی قربانی انجام شد و ذبح صورت گرفت هم خودتان بخورید و هم به نیازمند بدهید، باید نسبت به آبروی مردم را بسیار توجه صورت گیرد چرا که این مهمتر از غذا و لباس است.

  نماینده ولی فقیه در گلستان در ادامه خطبه ها با اشاره به گزارش ایران ویج به نقل از اتی که اخیر در آمریکا مطرح شده است، اظهار کرد: در این گزارش یکی از تهدیدات ایران است و این نشان از اهمیت ایران است، برای کشور آمریکا که ادعا ابر قدرتی می کند ایران برای آن یک تهدید محسوب می شود.

  وی تصریح کرد: اتحاد و وحدتی که ایران با کشور های یمن، لبنان و عراق  در منطقه پیدا کرده است، اتحادی که در سوریه وجود دارد، پیشرفت هایی که در سوریه و عراق با همکاری ایران و عراق اتفاق افتاده، باعث شده تا تکفیری ها از این کشور بیرون روند و جایگاه ایران در منطقه تقویت شود.

  امام جمعه گرگان گفت: آمریکایی ها معتقدند که باید ایران را با کشور هایی که دارای اتحاد است جدا کرد و باید کاری کنیم ایران به سمتی رود که خود برجام را نقض کند.

  وی تصریح کرد: این گزارش نشانگر قدرت نظامی و دیپلماسی ایران است. اکنون شرایط حساسی است که نباید کارهای احساسی و تند کرد.

  وی اظهار کرد: ما نباید هر روز علیه برجام جو سازی کنیم بلکه باید اجازه دهیم مسئولان عالی رتبه کشور در این رابطه تصمیم گیری کنند و بر خلاف سیاست آمریکا روابط را با کشور های منطقه خوب کنیم تا به هدف خود نرسند و جنگ های نیابتی راه اندازی نشود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.