• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » جزئیات برگزاری مراسم عرفه دانشگاهیان در حرم حضرت اباعبدالله (ع)
  کد خبر : 2040898

  جزئیات برگزاری مراسم عرفه دانشگاهیان در حرم حضرت اباعبدالله (ع)

  جزئیات برگزاری مراسم عرفه دانشگاهیان در حرم حضرت اباعبدالله (ع)Reviewed by on Aug 31Rating: رضا همدانی در گفتگو باخبرنگار مهر با اشاره به برگزاری مراسم عرفه در حرم حضرت ابا عبدالله حسین با حضور دانشگاهیان گفت: در دوره هفدهم عتبات دانشگاهیان ، بیش از ۹۸ هزارنفر ثبت نام کردند و با توجه به اینکه عتبات…

  جزئیات برگزاری مراسم عرفه دانشگاهیان در حرم حضرت اباعبدالله (ع)Reviewed by on Aug 31Rating:

  رضا همدانی در گفتگو باخبرنگار مهر با اشاره به برگزاری مراسم عرفه در حرم حضرت ابا عبدالله حسین با حضور دانشگاهیان گفت: در دوره هفدهم عتبات دانشگاهیان ، بیش از ۹۸ هزارنفر ثبت نام کردند و با توجه به اینکه عتبات دانشگاهیان قصد داشت بهترین هتل های کربلا ، نجف، و کاظمین را برای دانشگاهیان فراهم کند، بررسی های لازم  انجام شد و بهترین هتل ها برای عتبات دانشگاهیان فراهم شد.

  وی ادامه داد:  عتبات دانشگاهیان در این دوره بیش از ۱۴ هزارنفر گنجایش برای اعزام‌ دانشگاهیان به عتبات نداشت، و از بین بیش از ۹۸ هزار نفر ۱۴ هزار نفر در قرعه کشی برای اعزام انتخاب شدند.

  نماینده عمره و عتبات دانشگاهیان در کشور عراق افزود: تمام کاروان های دانشجویی دارای روحانی کاروان هستند و به دلیل اقتضای عتبات به ویژه کربلا معلی که نیاز به روضه خوانی و سینه زنی و مدیحه سرایی است قرار شد که در نجف و کربلا مداح ثابت حضور داشته باشد.

  وی ادامه داد: تا کنون ۷۲ کاروان عتبات دانشگاهیان از ۳۵۰ کاروان وارد کربلا شده اند و امروز که برای شب عرفه نیز هفتادو دومین کاروان عتبات دانشگاهیان از یزد و آذربایجان شرقی وارد کربلا شدند.

  نماینده تمام دانشگاهیان در کشور عراق افزود: در عرفه تمام کسانی که در عتبات هستند علاقمند هستند که در کربلا باشند ولی بخشی از کاروان های دانشگاهیان یعنی ۱۲ کاروان در نجف بوده و ۱۲ کاروان در کربلا هستند که با رایزنی های صورت گرفته مقرر شده است ۱۲ کاروان مستقر در نجف در روز عرفه به کربلا منتقل شوند و بعد از برگزاری دعای عرفه دوباره به نجف اشرف اشرف باز گردانده می شوند.

  نماینده عمره و عتبات دانشگاهیان در کشور عراق گفت: امسال دعای عرفه در دو حرم برای ایرانیان برگزار می شود، کلیه کاروان های ایرانی در حرم حضرت ابوالفضل (ع) با ظرفیت ۶ هزار نفر با مداحی محمد رضا طلاهری این مراسم را برگزار می کنند، و همچنین در سرداب حرم اباعبدالله الحسین (ع) با ظرفیت حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر این مراسم ویژه دانشگاهیان ، کاروان هایی که هتل آنها  نزدیک حرم امام حسین(ع)است و کاروان هایی که از نجف اعزام شده اند برگزار می شود.

  همدانی افزود: تمام کاروان های دانشجویی تا ۵ روز قبل از اربعین به عتبات دانشگاهیان اعزام می شوند و برای مراسم اربعین دانشجویی از ۱۴ هزار نفر دانشگاهیان در کربلا نخواهیم داشت اما این نوید را به دانشجویان می دهیم که ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان آماده شده است که برای دانشگاهیان که مساله خروج از کشور  برای اربعین را دارند این موضوع را حل کند.

  وی ادامه داد: ستاد عتبات دانشگاهیان سال گذشته خروج از کشور ۳۰ هزار دانشجو را اخذ کرد و امیدواریم با همکاری ستاد در این زمینه تعداد بیشتری از دانشجویان در مراسم اربعین حضور یابند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.