• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » گذر زمان درستی و حقانیت دیدگاه‌های رهبر انقلاب را اثبات کرده/ اتکاء به درون و امیدبخشی، لازمه تقویت جریان انقلابی
  کد خبر : 2040832

  گذر زمان درستی و حقانیت دیدگاه‌های رهبر انقلاب را اثبات کرده/ اتکاء به درون و امیدبخشی، لازمه تقویت جریان انقلابی

  گذر زمان درستی و حقانیت دیدگاه‌های رهبر انقلاب را اثبات کرده/ اتکاء به درون و امیدبخشی، لازمه تقویت جریان انقلابیReviewed by on Aug 31Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا غلامرضا محمدی که در دیدار مسؤولین فرهنگی استان یزد با رهبر انقلاب حضور داشته، با اشاره به این جلسه…

  گذر زمان درستی و حقانیت دیدگاه‌های رهبر انقلاب را اثبات کرده/ اتکاء به درون و امیدبخشی، لازمه تقویت جریان انقلابیReviewed by on Aug 31Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا غلامرضا محمدی که در دیدار مسؤولین فرهنگی استان یزد با رهبر انقلاب حضور داشته، با اشاره به این جلسه در گفت وگو با خبرنگار یزدآوا گفت: تقویت روحیه انقلابی در مردم و به ویژه در بین جوانان و همچنین حمایت و تقویت جریان انقلابی، مطالبه بحق رهبر معظم انقلاب به بخصوص در چند سال اخیر است، که می‌طلبد همه مسؤولین مربوطه به این مطالبه ایشان توجه لازم را داشته باشند.

  مشاور فرهنگی استاندار یزد اظهار داشت: یقینا آنچه که رهبر انقلاب مطالبه می‌کنند، همراه با حکمت است و ایشان این مطالب را با توجه به علم و آگاهی و تسلطی که نسبت به واقعیت‌های جامعه دارند طرح می‌کنند که به مصلحت کشور است. مواردی را شاهد بوده‌ایم که برخی از مسؤولین و دولت‌مردان مسیری را طی کرده‌ و دیدگاه‌هایی را مطرح کرده‌اند که با رویکرد رهبر انقلاب متفاوت بوده، اما در نهایت مشخص شده که دیدگاه رهبر انقلاب درست بوده و گذشت زمان این درستی را اثبات کرده است.

  وی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی گسترده علیه جوانان در زمانه فعلی گفت: رهبر انقلاب در دیدار اخیری که با فعالین فرهنگی استان‌های یزد و همدان داشتند، نیز بار دیگر بر تقویت روحیه انقلابی در جوان‌ها و حمایت از جریان انقلابی تأکید کردند. حفظ روحیه انقلابی در زمانه کنونی و با توجه به حجم کثیر ابزارهایی که انحراف جوانان را نشانه رفته‌اند، مسئله بسیار مهم و ارزشمندی است و همت بالای جوانان و مسؤولین امر را می‌طلبد. چیزی که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره کردند و علیرغم این حجم هجمه‌های فرهنگی، ایشان بر ایمان ستودنی جوانان کشور تأکید کردند و شهید حججی را به عنوان نمونه و مصداق این مسئله نام بردند.

  محمدی حضور مدافعان حرم در سوریه را دفاع از همه ایران دانست و گفت: حضور جوانان در دفاع از حرم اهل بیت(ع) یکی از نمونه‌های غرورآفرین است. البته من معتقدم واژه حرم معنایی وسیع‌تر دارد و آنان که به سوریه و عراق برای مقابله با دشمن می‌روند، در واقع از حریم کشور و امنیت جامعه ایرانی دفاع می‌کنند. چرا که اگر مدافعان حرم نبودند، دشمن وارد کشور می‌شد. لذا امروز مرز ما در سوریه و عراق است.

  وی ادامه داد: برخی‌ها البته به دنبال این هستند تا با بهانه کردن بخشی از کج‌روی‌هایی که ممکن است در گوشه وکنار وجود داشته باشد، این طور القا کنند که جوانان ایرانی از مسیر انقلاب و اسلام منحرف شده‌اند و دیگر خبری از آرمان‌خواهی‌ها و پایبندی‌های قبل وجود ندارد، در حالی که ابدا چنین چیزی نیست و شهدای مدافع حرم واقعیت جوانان ایرانی را نشان دادند.

  مشاور فرهنگی استاندار با تأکید بر لزوم اتکاء به درون و روحیه اعتماد به نفس گفت: اتکاء به درون و تقویت روحیه اعتماد به نفس ملی و استعداد جوان ایرانی و همچنین پمپاژ روحیه امید در جامعه از جمله نکات مهمی است که نیازهای امروز کشور است و مسؤولین نیز در این رابطه وظیفه‌ای سنگین دارند. رهبر انقلاب نیز بر این مسئله تأکید کرده‌اند.

  محمدی شجاعت در عمل را از مختصات انقلابی بودن دانست و اظهار داشت: آنچه که از انقلابی‌گری مدنظر رهبر انقلاب است این است که جوانان با بصیرت باشند و با بصیرت عمل کنند، از سوی دیگر اینکه اهل اقدام باشند و شجاعت در اقدام داشته باشند اهمیت فراوانی دارد. انقلابی کسی است که از مرحله حرف عبور کرده و شجاعت در اقدام دارد.

  وی با اشاره به این جمله امام که فرموده بودند «ما مکلف به وظیفه هستیم نه نتیجه»، گفت: جوانان انقلابی همان کسانی هستند که بر اساس تکلیف و وظیفه وارد میدان می‌شوند و الزاما به دنبال نتایج ظاهری نیستند. این واقعیتی است که در برهه‌های مختلف مانند دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس آن را دیده‌ایم.

  وی با تأکید بر مسئله دشمن‌شناسی عنوان کرد: دشمن‌شناسی و هوشیاری در قبال توطئه‌های دشمنان از ویژگی‌های اصلی جریان انقلابی است. این موضوع به ویژه در زمان کنونی که دشمنان برای تقابل با ما از هر شیوه‌ای استفاده می‌کنند و فضاسازی گسترده‌ای از طریق رسانه‌های خود انجام می‌دهند، اهمیت فراوانی دارد. وظیفه مسؤولین نیز حمایت از جوانان در چنین عرصه‌ای است.

  محمدی با اشاره به جایگاه برجسته جمهوری‌اسلامی در عرصه جهانی گفت: امروز شاهد عزت و اقتدار مثال‌زدنی جمهوری‌اسلامی در جهان هستیم، وظیفه مسؤولین مختلف است که این جایگاه افتخارآفرین کشور را برای جوانان بازگو کنند و روحیه امید را در آن‌ها افزایش دهند.

  مشاور فرهنگی استاندار با انتقاد از وضعیت آشفته فرهنگ کشور اظهار داشت: مع‌الاسف فعالیت‌های فرهنگی در کشور ما  از انسجام لازم برخوردار نیست و بیشتر شاهد اوضاع نابسامان فعالیت‌های فرهنگی و عدم انسجام بین نهادهای مختلف فرهنگی هستیم، که این امر همت بیشتر و جدی‌تر همه مسئولین امر را می‌طلبد.

  وی ادامه داد: اینکه رهبر انقلاب از لزوم حمایت از جریان انقلابی و تقویت این جریان می‌گویند، معنایش این نیست که مسؤولین بیانات رهبر انقلاب را تکرار کنند و در این رابطه صرفا سخنرانی کنند، بلکه انتظار از آن‌ها اقدام و عمل است.

  محمدی همچنین گفت: اصلی‌ترین کار مسؤولین مختلف این است که به وظایف‌شان به درستی عمل کنند و در حوزه کار و فعالیت کم نگذارند. آنگاه که مسؤولین کشور وظایف‌شان را به درستی انجام دهند و برای مردم صادقانه کار کنند، مردم نسبت به نظام امیدوارتر می‌شوند و این خود خدمت بزرگی است به کشور و نظام و مردم.

  مشاور استاندار همچنین از لزوم مردمی بودن و ساده‌زیستی مسؤولین گفت و عنوان کرد: انتظار از مسؤولین مختلف این است که مردمی و متواضع باشند، ساده‌زیست باشند. این نوع منش مسؤولین خود بهترین کار فرهنگی است. همت مسؤولین برای حل مشکلات اقتصادی جامعه، کلیدی برای حل و فصل مشکلات فرهنگی است. افزون بر این، مفساد اقتصادی که بعضا مشاهد می‌شود، از دیگر مسائلی است که موجب بدبینی مردم به نظام می‌شود؛ لذا برخورد بجا و قاطع مسئولین با مفساد اقتصادی و حقوق‌های نجومی از عواملی است که مسیر را برای فعالیت‌های فرهنگی هموار می‌کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.