• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فاجعه منا؛ نیش اسرائیل سوار بر عقرب آل سعود بود
  کد خبر : 2040662

  فاجعه منا؛ نیش اسرائیل سوار بر عقرب آل سعود بود

  فاجعه منا؛ نیش اسرائیل سوار بر عقرب آل سعود بودReviewed by on Aug 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رودآور، کم کم به دهم ذیحجه نزدیک می شویم و سالروز تلخ فاجعه ای عظیم برای اسماعیلیان، فاجعه منا در دوم مهر ۱۳۹۴ برابر با ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵…

  فاجعه منا؛ نیش اسرائیل سوار بر عقرب آل سعود بودReviewed by on Aug 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رودآور، کم کم به دهم ذیحجه نزدیک می شویم و سالروز تلخ فاجعه ای عظیم برای اسماعیلیان، فاجعه منا در دوم مهر ۱۳۹۴ برابر با ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی و ۱۰ ذیحجه ۱۴۳۶ قمری همزمان با عید قربان در مراسم رمی جمرات در «خیابان ۲۰۴» نزدیک تقاطع آن با «خیابان ۲۲۳»، در منطقهٔ منا، شهر مکه، عربستان سعودی رخ داد. 

  فاجعه ای که بر اثر سوء مدیریت و تدبیر و بی کفایتی آل سعود روی داد و در آن بسیاری از هم وطنان عزیز ما دعوت حق را لبیک گویان لبیک گفتند، فریادهای یا حسین(ع) به گوش می رسید و فریادرسی نبود و متولیان آل سعود با در دنیای مدرن امروزی همانند جاهلیت رفتار کردند و اسماعیلیان را به قربانگاه فرستادند، با این تفاوت که آن روز اسماعیلیان قربانی شدند و به شهادت رسیدند و هنوز هم که هنوز پیکر مطهر تعدادی از آن حاجیان شهید شناسایی نشده و به میهن بازنگشته است و خانوادهای داغدار بسیاری چشم به راه هستند.

  آل سعود خائن همچنان یک عذرخواهی از خانواده های عزادار نکرده و فقاحتی تمام در ذات آل سعود نهفته است که با آن فاجعه می خواستند اذهان و افکار عمومی جهان را از حمله به مردم ستم دیده یمن منحرف کنند.

  گرچه گفته شد که آمار  زائران جان باخته فاجعه منا از سوی آل سعود جنایتکار ۷۶۹ نفر اعلام شده است، اما طبق آمارهای رسمی مطرح شده از سوی سایر کشورها تعداد حاجیان جانباخته دو هزار و ۴۳۱ نفر بوده است.

  زوال سعودیان نزدیک است و هر ساله با جنایات خود علیه مسلمان حقیقی جهان با حمایت های خبیثانهامریکا زمینه سقوط خود را فراهم می سازند.

  شاید اگر در آن فاجعه تنها به حادثه دیدگان آبرسانی و امدادرسانی به موقع انجام می شد با این تعداد شهدا مواجه نمی شدیم و بی کفایتی سعودیان نشان داد که شایستگی مدیریت حرمین شریفین هرگز نداشته و ندارند.

  فاجعه منا؛ نیش اسرائیل سوار بر عقرب آل سعود بود

  در این باره «حجت الاسلام محمد میرزاخانی» روحانی کاروان حاضر در محل و از شاهدان عینی آن واقعه تلخ در گفت و گو با خبرنگار رودآور گفت: در روز رخ دادن فاجعه جانسوز منا، نه تنها مأموران سعودی به داد حاجیان نرسیدند بلکه مانعی هم برای آن هایی شدند که می خواستند کمک کنند و یادرخواست کمک از افراد دیگر داشتند.

  وی اظهار کرد: در هنگام حرکت حاجیان برای ادای رمی جمرات با جمعیت انبوهی مواجه شدیم و مأموران ما را با عجله به خیابانی دیگر هدایت کردند و متوجه شدیم که خیابان اصلی را بسته بودند و بااین وجود ما رمی جمرات را انجام دادیم و هنگام بازگشت سعودی ها همچنان راه را بسته بودند و تنها آمبولانس ها حرکت می کردند و ما تازه متوجه شدیم ازدحام جمعیت به دلیل بسته شدن خیابان اصلی برای عبور یکی از شاهزاده های سعودی ها بود و هر لحظه بر جمعیت افزوده می شد.

  این شاهد عینی فاجعه تلخ منا افزود: بسیاری از حاجیان بین دیوارها و ازدحام جمعیت له شدند و در تعدادی در دم به شهادت رسیدند، حاجیان یکی یکی روی هم می افتادند و گرمای هوا هم هر لحظه شدیدتر می شد، با مشاهده یا حسین(ع) گفتن های حاجیان و بی توجهی مأموران سعودی برای کمک رسانی و از شدت گرما و ازدحام جمعیت بیهوش بر زمین افتادم.

  حجت الاسلام میرزاخانی عنوان کرد: حال و روز حاجیان نجات یافته مساعد نبود و در بیمارستان متوجه به شهادت رسیدن تعدادی دیگری از هم وطنانمان شدم، حاجیانی که آل سعود با شنیدن کلمه یا حسین(ع) به آنان بیشتر بی حرمتی می کردند و از آنان حتی آب هم دریغ کردند، شاید اگر در آن شرایط مقداری آب به هر کدام از حاجیان می رسید آن گونه با لبانی تشنه زیر آفتاب سوزان مکه به شهادت نمی رسیدند و حتی نجاتمی یافتند.

  وی با تأکید بر بی کفایتی آل سعود خائن به مسلمانان جهان در اداره کردن اعمال و مناسک حج، گفت: این حادثه به گفته بسیاری سهوی و اتفاقی نبود، بلکه آن را حادثه ای سعودی ـ اسرائیلی باید آنان را نامید و طرح ریزی شده از سوی صهیونیست های جنایتکار.

  این شاهد عینی فاجعه تلخ منا تصریح کرد: همه خوب می دانند مدیریت این حوزه از مناسک حج بر عهده انگلیسی ها است و تمام اقدامات و برنامه ریزی آنان نیز با نظارت اسرائیلی ها انجام می شود، از این رو روی دادن چنین فاجعه عظیمی بدون برنامه نبوده و دست صهیونیست های جنایتکار درمیان بوده است.

  حجت الاسلام میرزاخانی افزود: مکه و مدینه دو شهر امن الهی هستند و کتعلق به تمام جهان اسلام، اما این روزها با بی درایتی تمام سعودی ها اداره می شود و امید است که به زودی زوال این جنایتکاران را شاهد باشیم.

  به گزارش ایران ویج به نقل از رودآور  گرچه هیچکدام از حاجیان استان همدان در حادثه جانگذار منا به شهادت نرسیدند، اما داغ هم وطنان عزیز دیگر در سایر نقاط ایران اسلامی آنان را داغدار کرد به گونه ای که در آن روزها مراسم های متعددی برای یادبود شهدای منا در سراسر استان برگزار کردند. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.