• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تروریسم اهرم آمریکایی ها در منطقه برای پیشبرد سیاست های آن هاست/به زودی سوریه نیز مانند لبنان و عراق به کلی از شر تروریست ها آزاد می شود
  کد خبر : 2040516

  تروریسم اهرم آمریکایی ها در منطقه برای پیشبرد سیاست های آن هاست/به زودی سوریه نیز مانند لبنان و عراق به کلی از شر تروریست ها آزاد می شود

  تروریسم اهرم آمریکایی ها در منطقه برای پیشبرد سیاست های آن هاست/به زودی سوریه نیز مانند لبنان و عراق به کلی از شر تروریست ها آزاد می شودReviewed by on Aug 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر قناد باشی در گفت و گو با خبرنگار بوتیا نیوز…

  تروریسم اهرم آمریکایی ها در منطقه برای پیشبرد سیاست های آن هاست/به زودی سوریه نیز مانند لبنان و عراق به کلی از شر تروریست ها آزاد می شودReviewed by on Aug 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر قناد باشی در گفت و گو با خبرنگار بوتیا نیوز در رابطه با نامگذاری ۸ شهریور با عنوان روز مبارزه با تروریسم اظهار کرد:  اگر به ابتدای گسترش حرکت های تروریستی در منطقه خاور میانه برگردیم و شرایط پیدایش القاعده و سپس داعش را بررسی کنیم به همزمانی بین شعارهای ضدتروریستی آمریکا و پیدایش و تقویت دامنه حرکت های تروریستی می رسیم.

  کارشناس ارشد مسائل منطقه افزود: این یک نشانه روشن است که آمریکایی ها به دلیل اینکه همه اهرم های تاثیر گذار خودشان را در منطقه ما از دست داده بودند از تروریسم استفاده کردند و برا اینکه متهم نشوند شعار مبارزه با تروریسم را برای خودشان انتخاب کردند.

  قناد باشی تصریح کرد: لذا هم زمانی شعارهای آمریکایی مبنی بر ضرورت مبارزه با تروریسم و گسترش دامنه فعالیت های تروریستی نشان دهنده ارتباط روشنی بین مقامات آمریکایی و نیروهای توریستی است .

  وی تروریسم را اهرمی در دست آمریکایی ها دانست و گفت: آمریکایی ها زا تروریسم برای پیشبرد سیاست های خود استفاده کردند چرا که رسانه های آن ها دیگر اعتباری در دنیا ندارند و نظامیان آن ها نیز با شکستی که در عراق و افغانستان خوردند نمی توانستند کاری از پیش ببرند و سیاسیون آن ها نیز در پیدایش احزاب غربگرا در جهان اسلام شکست خوردند.

  این کارشناس ارشد مسائل منطقه ادامه داد:  لذا از اهرم تروریسم برای تخریب چهره اسلام و محبوبیت انقلاب اسلامی در جهان استفاده کردند و تروریسم را به وجود آوردند؛ آن هم در اطراف کشوری که مرکزیت یک حرکت انقلابی و خود قربانی تروریست بود و هزار نفر را از افرادی که ارزشمند بود را به واسطه تروریسم از دست داده بود.

  قناد باشی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هم رئیس قوه، هم رئیس جمهور و نمایندگان مجلس و بسیاری از افراد نظامی و مذهبی و ارزشمند خود را به واسطه تروریسم از دست داد لذا تجارب خوبی را در مبارزه با تروریسم داشت ولی آمریکایی ها یک مبارزه دروغین را با تروریسم ها آغاز کردند .

  وی عنوان کرد: در واقع آمریکایی ها گروه های مبارزی که با اشغالگری مبارزه می کردند تروریسم نامیدند و کسانی که مردم را می کشتند و ترور می کردند آن ها را گروه های میانه رو مشروع معرفی کردند یعنی حرکت غرب در پیدایش تروریسم مبتنی بر تعریف دو گانه ای از تروریسم خوب و بد بود.

  کارشناس ارشد مسائل منطقه به اسناد در اختیار جهان اسلام مبنی بر نقش آمریکا در پیدایش القاعده  اشاره کرد و افزود: یکی از ان ها صحبت های نخست وزیر فقید پاکستان است که اشاره کرد که آمریکا و انگلستان در پیدایش القاعده نقش داشتند و دیگری اعترافات خانم کلینتون است که گفت ما خودمان داعشی ها را به وجود آوردیم.

  قناد باشی در ادامه مطرح کرد: تصاویری که نشان می دهد هواپیماهای آمریکایی بر فراز عراق و سوریه به صورت مخفیانه سلاح هایی را در اختیار گروه های داعشی قرار می دهند و یا خرید نفت از داعش در سوریه یا خریداری اشیای عتیقه بسیار گران قیمتی که از موزه های عراق و سوریه دزدیده شده بود نشانه های روشن نقش آمریکایی ها در پیدایش تروریسم و حمایت از آن هاست.

  وی تشریح کرد: در واقع آمریکایی ها برای تاثیر گذاری و پیشبرد سیاست های شان از تروریسم اتفاده کردند لذا آن ها به جای احزاب ملی و لیبرال به گروه های تروریستی متوسل شوند و از ۸۰ کشور جهان افرادی را فریب داده و این حرکت تروریستی را برای تضعیف جهان اسلام فراهم کردند.

  این کارشناس مسائل منطقه تصریح کرد: در این این مقطع که از مبارزه با تروریسم صحبت می کنیم یک مقطع مبارکی از نظر موفقیت کشورهای درگیر در از بین بردن داعش است و در واقع در آستانه آغاز دوران پسا داعش هستیم و روز گذشته اخرین سنگر های داعش در عراق فرو ریخت.

  قناد باشی خاطر نشان کرد:  چند ورز پیش هم سید حسن نصرالله اعلام کرد که لبنان به کلی از شر تروریسم آزاد شده است و این دو پیروزی در واقع مدیون فداکاری های افرادی است که منجر به حذف تروریست ها در عراق و لبنان شد و سوریه هم در شرف آزادی کامل است.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.