• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آزادسازی عرسال و تقویت بازدارندگی لبنان به دست حزب الله
  کد خبر : 2040419

  آزادسازی عرسال و تقویت بازدارندگی لبنان به دست حزب الله

  آزادسازی عرسال و تقویت بازدارندگی لبنان به دست حزب اللهReviewed by on Aug 30Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری شبکه المنار، پیروزی لبنان در برابر تروریسم و تروریست‌ها در تاریخ ۲۸ اوت ۲۰۱۷ کامل شد تا این تاریخ در برگه ای طلایی نوشته…

  آزادسازی عرسال و تقویت بازدارندگی لبنان به دست حزب اللهReviewed by on Aug 30Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری شبکه المنار، پیروزی لبنان در برابر تروریسم و تروریست‌ها در تاریخ ۲۸ اوت ۲۰۱۷ کامل شد تا این تاریخ در برگه ای طلایی نوشته شده و اوج روند طولانی مدت جان‌فشانی‌ها و فداکاری‌ها برای لبنان و مردم این کشور در مسیر بازدارندگی و کرامت آن باشد و از لبنان در برابر پروژه بزرگی که در چارچوب تروریسم آماده شده بود، مراقبت کند. این پیروزی حادثه‌ای بزرگ در روند پیروزی بر تروریسم در منطقه به شمار می‌رود.

  به این ترتیب لبنان به اولین کشور منطقه تبدیل شد که تمامی عناصر مسلح را به لطف وجود بازدارندگی با عنوان مقاومت از خاک خود بیرون کرد. مقاومت در این راستا در کنار ارتش ملی لبنان قرار گرفت تا دولت لبنان که از انفجارها و اقدامات تروریستی طی سال‌های گذشته رنج می‌برد ، بتواند پروژه ای که بعد از نفوذ عناصر تروریستی به سوریه با گسترش آن به لبنان کلید خورده بود را شکست داده و عوامل تروریستی را از خاک خود دور کند. اگر جان‌فشانی‌ها و ریخته شدن خون عناصر مقاومت و ارتش و نیروهای امنیتی نبود ، این خطر تضعیف نمی‌شد و امروز در شرایطی قرار نمی‌گرفتیم که لبنان به شکل کامل مرزهای خود را محافظت کرده و بازدارندگی و قدرتش را تقویت کند و تمرکز آینده خود را بر پایان دادن به بقایای گروهک‌های تروریستی و ایجاد امنیت در کشور معطوف کند.

  در چارچوب این پیروزی تاریخی و ارزشمند می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

  تحولات میدانی و نتایج آن و جزئیات درگیری‌های منطقه ارتفاعات عرسال تا آزاد سازی کامل لبنان از دست داعش صحت و اهمیت گزینه حزب‌الله در ورود به جنگ در برابر تروریست‌ها در سوریه جهت تضعیف آن در چارچوب محور مقاومت و بریدن دست آن از لبنان را نشان داد. این در حالی است که ادعاها و یاوه هایی مطرح می شد در مورد اینکه اقدام حزب الله باعث کشیده شدن تروریست ها به لبنان شده است.لبنان با تلاش و قدرت عناصر مقاومت و ارتش خود، حفاظت از خود را به دست گرفت و این موضوع در رفتار و گفتار بار دیگر معادله ارتش، ملت و مقاومت را مورد تاکید مجدد قرار داد.مقاومت و رهبران آن بر حمایت گسترده و اطمینان به ارتش و توانمندی‌های آن و عدم تضعیف آن تاکید کردند و این موضوع در تمامی تحولات و نقاط عطف تاریخی گذشته قابل مشاهده است. سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان نیز در سخنرانی دیروز خود به آن اشاره کرد. حوادث ارتفاعات عرسال ثابت کرد که چه کسانی به ارتش اطمینان دارند و چه کسانی به دنبال بازدارندگی و قدرت ارتش در برابر هجمه ها و توهین هایی هستند که اخیرا و بویژه بعد از تسلط تروریست ها بر عرسال و ارتفاعات آن به صورت علنی از سوی شخصیت‌های مختلف ۱۴ مارس مطرح می شد.ارتفاعات عرسال و آزاد سازی نهایی آن از دست تروریست‌ها قدرت عناصر مقاومت و اراده بالای آنها در دستیابی به دستاوردهای نظامی بزرگ در میدان های فراگیر و بسیار مشکل را نشان داد و این موضوع مورد توجه دوست و دشمن قرار گرفته است. همچنین ارتش لبنان نیز توانمندی‌های خود در انجام این مأموریت را به اثبات رساند.موضوعی که سیدحسن نصرالله دیروز در رابطه با نظامیان ربوده شده و پیشنهاد ارائه شده از سوی داعش مطرح کرد، میزان اصرار حزب الله به موضوع نظامیان ربوده شده به عنوان یکی از اولویت ها به موازات پیروزی های عرسال و نقش و جایگاه مقاومت در کشف سرنوشت و مکان آن ها را نشان می دهد. وی در این رابطه گفت که آنها پیشنهاد کردند اطلاع از سرنوشت نظامیان از لیست مطالبات حزب الله مستثنی شود، ولی حزب الله این موضوع را رد کرده است.  سخنرانی سید حسن نصرالله در اعلام پیروزی و آزادسازی بخش‌های شرقی لبنان و توجه ‌نکردن به حملات انجام شده ضد وی بار دیگر اخلاق بالا و نحوه تعامل او و اصرارش برای حفظ وحدت ملی و کنار گذاشتن سوءاستفاده‌های داخلی را نشان داد. به گونه‌ای که گویا از طرف‌هایی که به دنبال توهین هستند، می خواهد که به جای حملات مغرضانه خود که آنها را در جایگاه متضرر نشان می دهد، رویکرد ملی فراگیر را در پیش گیرند. وی در همین راستا تأکید کرد که این پیروزی برای تمامی لبنانی‌ها است.روند جنگ بر ضد تروریسم در مرزها و مقابله با چالش‌های سال‌های گذشته در برابر تهدید تروریست‌ها پایداری تمامی ملت لبنان و به ویژه اهالی بقاع و نقش مهم ملت در اتفاقات صورت گرفته و تکمیل این پیروزی را نشان داد.میزان ناامیدی و ناراحتی رژیم صهیونیستی طی روزهای اخیر نسبت به شکست‌های داعش و سرنوشت جنگ بر ضد تروریسم و سوریه و پیروزی به دست آمده در مرزهای شرقی لبنان ثابت کرد که همه اقداماتی که این تروریست‌ها انجام می‌دهند در چارچوب پروژه‌های آمریکایی صهیونیستی ضد لبنان بود و این چیزی بود که سید حسن نصرالله نیز دیروز به آن اشاره و تأکید کرد که پیروزی بر این تروریست‌ها در دو طرف مناطق مرزی پیروزی بر دشمن صهیونیستی و توطئه‌ها و پروژه‌های آن به شمار می‌رود.

  در اینجا می‌توان از اظهارات سفیر سابق رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد استفاده کرد که در جایی گفته بود: ما امروز دستان خود را [به نشانه خالی بودن ] بر هم می زنیم، چراکه داعش از بین رفته است و ما با مصیبت جدیدی مواجه شده‌ایم. در همین رابطه روزنامه صهیونیستی معاریو نیز با اشاره به شکست تروریست‌ها می‌نویسد که سیاست اسرائیل در قبال سوریه با بحران بزرگی مواجه شده است. این روزنامه می‌افزاید که اسرائیلی‌ها عزادار این سیاست هستند و آمریکایی‌ها نیز به این علت به اسرائیلی ها تسلیت می‌گویند. تشییع جنازه نیز مربوط به مراسم دفن سیاست های آمریکا در سوریه است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.