• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دانشگاه رازی کرمانشاه در کردستان عراق خوب معرفی نشده است
  کد خبر : 2040305

  دانشگاه رازی کرمانشاه در کردستان عراق خوب معرفی نشده است

  دانشگاه رازی کرمانشاه در کردستان عراق خوب معرفی نشده استReviewed by on Aug 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، دکتر نزاکت حسین حمه سعید  امروز سه شنبه در نشست با مسئولان دانشگاه رازی کرمانشاه اظهار داشت: گسترش تعاملات با دانشگاه رازی خواسته ما است و تعامل میان دانشگاه های ایران و…

  دانشگاه رازی کرمانشاه در کردستان عراق خوب معرفی نشده استReviewed by on Aug 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، دکتر نزاکت حسین حمه سعید  امروز سه شنبه در نشست با مسئولان دانشگاه رازی کرمانشاه اظهار داشت: گسترش تعاملات با دانشگاه رازی خواسته ما است و تعامل میان دانشگاه های ایران و اقلیم کردستان موضوع جدیدی نیست اما مدیریت جدیدی مخصوص تعامل با ایران در اقلیم کردستان تشکیل شده است.

  نماینده و هماهنگ کننده وزارت علوم اقلیم کردستان عراق در ایران افزود: ما با کشورهای اروپایی، عربی و ترکیه تعامل داریم اما وزیر مایل بودند این تعاملات در بخش های علمی و مرزی و مسافتی با مناطق مرزی داشته باشیم.

  دکتر نزاکت بیان کرد: هدف وزارت علوم اقلیم کردستان استفاده از تجربیات و پیشرفت های علمی دانشگاه های ایران به ویژه دانشگاه رازی است.

  وی بیان کرد: هدف دیگر ارتباطات میان دانشگاه های ایران و اقلیم کردستان رسمی نبوده و سوء استفاده های شخصی شده و میخواهیم آن را حقوقی کنیم تا مشکلات پیش نیاید.

  دکتر نزاکت اظهار داشت: هدف دیگر و مهم ما ارتباط با دانشگاه های بزرگ، جامع و با کیفیت ایران است تا ارتباطات بیشتر شود و نگاه منفی به دانشگاه های ضعیف برداشته شود و دانشگاه های با کیفیت جایگزین آنها شوند و آن تفکر را در اقلیم کردستان عوض کنیم.

  وی گفت: وقتی من این سمت را در وزارتخانه بر عهده گرفتم وزیر به من گفت شما نه تنها نماینده ما بلکه نماینده دانشگاه های ایران هم هستی تا بهترین دانشگاه های ایران را به ما معرفی کنی تا بهترین تعاملات را داشته باشیم.

  نماینده و هماهنگ کننده وزارت علوم اقلیم کردستان عراق در ایران افزود: این تعاملات در سطح وزارت علوم دو کشور ایران و اقلیم کردستان است که این دو کشور درخواست کمیته برای بهتر کردن ارتباطات علمی داشتند.

  دکتر نزاکت اظهار داشت: هر بار به ایران می آیم دانشگاه های مختلف را با دانشگاه های ایران لینک میدهم و تفاهم نامه ها در حال عملیاتی شدن است.

  نماینده و هماهنگ کننده وزارت علوم اقلیم کردستان عراق در ایران گفت: نگاه ما به تمام دانشگاه های ایران یکسان است اما به دلیل قرابت و نزدیکی فرهنگی و مسافتی و خواست دانشجویان، دانشگاه رازی را انتخاب کردیم.

  وی افزود: وزارت علوم اقلیم کردستان با چند دانشگاه تهران فردوسی مشهد و صنعتی اصفهان و کردستان تفاهم نامه امضا کردن که در حال اجرا است و دانشگاه های اقلیم کردستان از این وضعیت خوشحال هستند، دانشگاه هایی هم که کیفیت لازم را نداشتند در لیست سیاه وزارت علوم اقلیم قرار گرفتند و اگر تفاهم نامه ای هم با دانشگاه های ضعیف باشد، اجرایی نمیشود اما دانشگاه رازی از دانشگاه های دلخواه ما است.

  دکتر نزاکت اظهار داشت: ایجاد مدیریت در ساختار وزارت علوم از اهداف ما است و میخواهیم که دانشجویان از طریق مدیریت وزارت علوم ادامه تحصیل دهند، در چند سال قبل دانشجویان زیادی آمدند و در دانشگاه های بی کیفیت و بسیار ضعیف تحصیل کردند و این به کسب و کاری تبدیل شده و افراد سودجو سوء استفاده کردند و میخواهیم هماهنگی میان روابط بین الملل با نمایندگی وزارت علوم اقلیم کردستان در ایران همسو شود تا دانشجویان ما دچار مشکل نشوند.

  وی گفت: نمایندگی که ما تشکیل می‌دهیم با این هدف است که از تبادل دانشجو بصورت بخش شخصی به‌صورت حقوقی در بیاید، در اقلیم کردستان ۴۵ دانشگاه با کیفیت عالی و پایین در بخش خصوصی و ودولتی وجود دارد.

  وی افزود: دوست داریم از تجربیات دانشگاه رازی کرمانشاه استفاده کنیم و همکاریهایی در زمینه های تبادل دانشجو، تبادل هیئت علمی، ایجاد پروژه های تجاری، کنفرانس های مشترک و… داشته باشیم.

  دکتر نزاکت اظهار داشت: متأسفانه دانشگاه رازی در اقلیم کردستان خوب معرفی نشده و ما در جریان وجود این دانشگاه در نزدیکی مرز اقلیم کردستان نبودیم و اعلام آمادگی برای تعاملات رأی دانشگاه های با کیفیت ایران هستیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.