• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نیروهای بسیج مردمی بیانگر اراده ملت عراق و بازوی کوبنده آن است
  کد خبر : 2040171

  نیروهای بسیج مردمی بیانگر اراده ملت عراق و بازوی کوبنده آن است

  نیروهای بسیج مردمی بیانگر اراده ملت عراق و بازوی کوبنده آن استReviewed by on Aug 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بسیج مردمی عراق یا حشد الشعبی پس از حمله گروه تروریستی داعش به شهرهای عراق در کنار ارتش این کشور قرار گرفت و با هدف مبارزه علیه داعش…

  نیروهای بسیج مردمی بیانگر اراده ملت عراق و بازوی کوبنده آن استReviewed by on Aug 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بسیج مردمی عراق یا حشد الشعبی پس از حمله گروه تروریستی داعش به شهرهای عراق در کنار ارتش این کشور قرار گرفت و با هدف مبارزه علیه داعش سازمان دهی شد. این نیرو از حدود ۴۰ گروه مختلف تشکیل شده که اکثر این گروه‌های شیعه هستند اما گروه‌های سنی مذهب و مسیحی و ایزدی نیز در آن حضور دارند. نیروهای بسیج مردمی در روز ۲۶ نوامبر ۲۰۱۶ با اکثریت آرای مجلس عراق به عنوان یک نیروی جدا از ارتش رسمیت پیدا کرد.

  "ابو فراس الحمدانی" از کارشناسان امور سیاسی عراق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم درباره ضرورت حضور و بقای نیروهای بسیج مردمی در عرصه حفظ امنیت عراق صحبت کرد.

  نیروهای بسیج مردمی بیانگر اراده ملت عراق و بازوی کوبنده آن است

  وی در این مصاحبه گفت: نیروهای بسیج مردمی عراق به یک واقعیت در این کشور تبدیل شده که از حمایت قانونی پارلمان، مرجعیت و بسیاری از گروه‌های سیاسی عراق برخوردار است. نیروهای بسیج مردمی بیانگر اراده ملت عراق بوده و هرگونه اهانت به نیروهای بسیج مردمی اهانت به ملت عراق، شهدای آن و مرجعیت این کشور به شمار می‌آید. نیروهای بسیج مردمی بازوی کوبنده عراق است. منطقه در تلاطم و تنش‌های زیادی قرار داشته و توطئه‌های زیادی برای خاورمیانه وجود دارد به همین دلیل حضور و بقای نیروهای بسیج مردمی تضمینی برای وحدت و تمامیت ارضی عراق است. برخی کشورهای منطقه نمی‌توانند با بازگشت عراق به عرصه بین‌المللی به عنوان کشوری قدرتمند و محوری کنار بیایند و خواستار عراقی ضعیف بوده که همانند سابق حتی توانایی کنترل امنیت تا مرزهای بغداد را نیز ندارد. نیروهای بسیج مردمی خط قرمز بوده و بیانگر کرامت عراقی‌ها است.

  ۱۳ سال است که تروریسم در عراق حضور دارد

  وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره چالش‌های امنیتی که عراق را تهدید می‌کند، گفت: چالش‌های امنیتی زیاد بوده و گروه تروریستی داعش یکی از مراحل این چالش امنیتی است. ۱۳ سال است که تروریسم در عراق حضور دارد این در حالی است که پیشینه داعش به ۲ سال پیش باز می‌گردد. ما درباره سازمان‌های تروریستی در عراق حرف می‌زنیم که از سوی کشورهای خارجی حمایت می‌شوند. به همین دلیل است که تاکید داریم که نیروهای بسیج مردمی تضمینی قدرتمند برای امنیت و حق حاکمیت این کشور بوده و پشتیبانی برای  نیروهای امنیت عراق به شمار می‌آید.

  ارتباط با آمریکا باید با هوشیاری بسیار زیادی انجام شود

  این کارشناس عراقی تاکید کرد که نیروهای ارتش، و پلیس اتحادیه و نیروهای بسیج مردمی برای آزادسازی مناطق باقی مانده از عراق کافی بوده و هیچ نیازی به پشتیبانی ائتلاف به رهبری آمریکا وجود ندارد. این فرزندان عراق بودند که تکریت، جرف الصخر، الرمادی و الفلوجه را آزادسازی کردند و حضور یا عدم حضور نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا تاثیر چندانی در پیشروی و پیروزی نیروهای عراقی ندارد. توصیه می‌شود که ارتباط با آمریکا با  هوشیاری بسیار زیادی انجام شود و باید بسیار مراقب بود که هیچگونه امتیازی به آمریکا داده نشود که در تضاد با حق حاکمیت عراق باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.