• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » موگرینی: تکرار می کنم برجام توافقی بین جامعه جهانی و ایران است
  کد خبر : 2040111

  موگرینی: تکرار می کنم برجام توافقی بین جامعه جهانی و ایران است

  موگرینی: تکرار می کنم برجام توافقی بین جامعه جهانی و ایران استReviewed by on Aug 29Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سایت اتحادیه اروپا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر راه حل دیپلماتیک در شبه جزیره کره و الگو گرفتن از برجام برای حل مشکلات تاکید کرد. وی…

  موگرینی: تکرار می کنم برجام توافقی بین جامعه جهانی و ایران استReviewed by on Aug 29Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سایت اتحادیه اروپا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر راه حل دیپلماتیک در شبه جزیره کره و الگو گرفتن از برجام برای حل مشکلات تاکید کرد.

  وی که در افتتاحیه کنفرانس سفرای اتحادیه اروپا در بروکسل سخن می گفت راه حل نظامی برای بحران کره را بسیار خطرناک و بی نتیجه دانست.

  موگرینی در ادامه به موفقیت برجام در حل یک بحران جهانی اشاره کرد و گفت:  توافقنامه با ایران مسیر را نشان می دهد، مسیر اروپا به سیاست خارجی را نشان می دهد. برجام توافقنامه بین دو کشور نبود. من بارها این جمله را تکرار کردم و برداشت من این است که باید این جمله باز هم در ماههای آینده تکرار شود.

  این توافقنامه، تعهدی بود که کل جامعه بین المللی  از یک سو و ایران از سوی دیگر آن را متقبل شدند و این تعهد مورد حمایت قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار گرفت و مرتبا هم توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی مورد تائید قرار گرفته است.

  فدریکا موگرینی تصریح کرد: امروز که دو سال از برجام می گذرد، پیروی از توافقنامه، فقط مورد تائید یک کشور قرار ندارد بلکه مورد تائید آژانس بین المللی انرژی اتمی و مورد تائید کمیسیون مشترک قرار دارد، کمیسیونی که من به همراه حمایت قوی هلگا اشمید ریاست آن را برعهده دارم.
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.