• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » پرداخت یارانه‌ها‌ ادامه می‌یابد
  کد خبر : 2040075

  پرداخت یارانه‌ها‌ ادامه می‌یابد

  پرداخت یارانه‌ها‌ ادامه می‌یابدReviewed by on Aug 28Rating:  به گزارش ایران ویج به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در بازدید از کارخانه کویر تایر بیرجند و در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:در زمینه پرداخت یارانه‌ها در حال حاضر سیاست دولت ادامه…

  پرداخت یارانه‌ها‌ ادامه می‌یابدReviewed by on Aug 28Rating:

  پرداخت یارانه‌ها‌ ادامه می‌یابد به گزارش ایران ویج به نقل از   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در بازدید از کارخانه کویر تایر بیرجند و در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:در زمینه پرداخت یارانه‌ها در حال حاضر سیاست دولت ادامه شرایط قبلی است و شرایط بودجه کشور وضعیتی را ایجاد کرده ‌که بخش عمده درآمدهای دولت صرف هزینه‌های جاری می‌شود.

  وی افزود: هزینه‌های جاری که در دستگاه‌های دولتی وجود دارد فرصت را برای اجرای پروژه‌های عمرانی در کشور محدود کرده ‌و اگر ما بتوانیم یک بازنگری و تجدید ساختار در ترکیب هزینه‌های بودجه ایجاد کنیم می‌توانیم به دولت فضای جدید داد تا در پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری که رشد اقتصادی را در بر دارند بیشتر کار کنند.

  سیف با اشاره به موسسات غیر مجاز، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های بانک مرکزی در چهار سال اخیر ساماندهی بازار غیر متشکل پولی که مرکب از فعالیت موسسه پولی غیر مجاز بوده، که نتیجه عملکرد این موسسات اختلال و امکان ایجاد انضباط در بازار پول بوده است.

  وی بیان داشت: پس از اقدامات گسترده از ابتدای دولت یازدهم از اواخر این دولت و ابتدای دولت دوازدهم در شرایطی هستیم که موسسه غیرمجاز بلاتکلیفی در بازار پول کشور وجود ندارد.

  عملکرد مطلوب نظام بانکی در اجرای  طرح ضربتی قرض‌الحسنه ازدواج 

  رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت:استان خراسان جنوبی ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری و ایجاد پروژه‌های جدید دارد.

  وی افزود: اما در زمینه سرمایه‌گذاری و استفاده از این ظرفیت‌ها باید حرکت نوینی از استان انجام شود و سرمایه‌گذاران با ایده‌های مناسب و متناسب با وضعیت منطقه ای و شرایط آب و هوایی استان پروژه‌های خود را تعریف کنند.

  رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: در این راستا باید سرمایه‌گذار یک آورده به همراه تجربه و تخصص کار همراه داشته باشد و سپس برای ادامه کار متقاضی تامین مالی باشد که در این راستا سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق نظام بانکی کشور و یا استفاده از منابع صندوق توسعه ملی تامین مالی داشته باشند.

  سیف با اشاره به معرفی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در استان خراسان جنوبی در راستای تامین مالی بیان کرد: با توجه به شرایطی که در استان خراسان جنوبی وجود دارد باید یک اولویت ویژه متناسب با شرایط استان باشد تا این پروژه‌ها به نحو مطلوبی عملیاتی شود.

  وی در زمینه قرض‌الحسنه ازدواج ‌ افزود: با توجه به حرکت یک ماه گذشته طرح ضربتی قرض‌الحسنه ازدواج در نظام بانکی عملیاتی و تا این لحظه عملکرد مطلوبی داشته است.

  رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: اصل وظیفه بانک کمک به شکل‌گیری سرمایه‌گذاری‌های مثبت در استان است که شغل و فضایی ایجاد کند تا جوانان ما کار پیدا کرده و ازدواج آسان صورت گیرد و در این راستا تحرک، تولید، اشتغال و رشد اقتصادی در استان به وجود آید.

  سیف بیان کرد: پروژه‌هایی که از طرف استاندار خراسان جنوبی به بانک مرکزی معرفی شود می‌تواند در اولویت بالاتر در راستای تامین مالی عملیاتی شود.

  وی با اشاره به روند کند تخصیص تسهیلات از طرف بانک‌ها‌ افزود: کارگروه‌های حمایت از تولید در استان‌ها شکل گرفته ‌که با یک نگاه جامعیت به مسائلی که در استان وجود دارد با هم‌افزایی شاهد کمک به کارآیی بانک‌ها و افزایش راندمان و بهره‌وری خواهیم بود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.