• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » معوقات فرهنگیان حدود ۱۰۰۰ میلیارد است/ رفع مشکلات آموزش و پرورش عزم ملی می‌طلبد
  کد خبر : 2040033

  معوقات فرهنگیان حدود ۱۰۰۰ میلیارد است/ رفع مشکلات آموزش و پرورش عزم ملی می‌طلبد

  معوقات فرهنگیان حدود ۱۰۰۰ میلیارد است/ رفع مشکلات آموزش و پرورش عزم ملی می‌طلبدReviewed by on Aug 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم تودیع و معارفه وزرای آموزش و پرورش که عصر امروز برگزار…

  معوقات فرهنگیان حدود ۱۰۰۰ میلیارد است/ رفع مشکلات آموزش و پرورش عزم ملی می‌طلبدReviewed by on Aug 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم تودیع و معارفه وزرای آموزش و پرورش که عصر امروز برگزار شد، در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت نیروی انسانی و فضای آموزشی در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: در آغاز سال تحصیلی ۱۳ میلیون دانش آموز شروع به تحصیل می‌کند و یک هزار و ۱۰۰ عنوان کتاب در ۱۳۸ میلیون جلد آماده شده است که در شهرستان‌ها از ۲۰ شهریور و تهران ۲۵ شهریور توزیع می‌شود.

  وی افزود: دوره‌های آموزشی برای کتاب‌های جدیدالتالیف آغاز شده و معلمان دوره‌های مربوط را طی می‌کنند و ۸۱۰ پروژه عمرانی برای مهر افتتاح میشود.

  وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود هزار کلاس درس هنوز خشت و گلی است و حدود هزار و ۸۰۰ کلاس کانکسی داریم که در برنامه‌های سال ۹۷ با وضعیت مناسبتری به آموزش ادامه خواهیم داد.

  بطحایی عنوان کرد: از سال جاری تا ۴ سال آینده تعداد زیادی از معلمان شرایط بازنشستگی پیدا می‌کنند و در جلسات با مدیران کل درخصوص روش‌های مختلف تامین و جایگزینی افراد بررسی انجام شد و مطرح شد افراد توانمند که تمایل به ادامه کار دارند بازنشستگس را به تاخیر بیاندازند.

  وی ییان کرد: البته از دانشگاه فرهنگیان حدود ۲۰ هزار نفر جذب نیرو خواهیم داشت و در مذاکره با سازمان برنامه و بودجه وضعیت نیرو‌های حق التدریس را مشخص کردیم تا مانند سال‌های قبل بخشی از حق التدریس‌ها را تامین کنسم.

  وزیر آموزش و پرورش افزود: به نظر میرسد به لحاظ کسری نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید مشکل نداشته باشیم.

  بطحایی در مورد اولویت‌های کاری خود عنوان کرد: شناخت ضعف و قوت شرط لازم است، اما کافی نیست این آشنایی با مسائل آموزش و پرورش لزوما چاره حل مشکلات نیست.

  وی ادامه داد: آموزش و پرورش با مشکلات. مزمنی رو به رو است که نیاز به همت جمعی و گفتمان ملی دارد و امیدوام با آمادگی دولت و رای اعتماد نمایندگان به اموزش و پرورش زمینه‌های گفتمان فراهم شود تا بتوان به تدریج درد‌های مزمن و قدیمی را برطرف کرد.

  وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سند تحول ۶ زیر نظام دارد که تا این زیرنظام‌ها تصویب نشود و امکان اجرای آن نخواهد بود و سه زیر نظام آماده بررسی و تصویب است که در یک یا دو ماه اینده در شورای عالی آموزش و پرورش بررسی خواهد شد، اولین زیرنظام مدیریت و رهبری است که در دستور کار قرار دارد و با تصویب تمام زیر نظام‌ها تکلیف ما برای عملیاتی کردن راهکار‌ها روشن خواهد شد.

  بطحایی درباره نیروی انسانی پیش دبستانی‌ها بیان کرد: مربیان پیش دبستانی براساس قانون مجلس در حال به کارگیری هستند البته در حوزه کارشناسی نظراتی درباره استخدام آن‌ها داریم و این موضوع در دستوکار مجلس است و هر چه به تصویب برساند مکلف به اجرا هستیم و نظرات کارشناسی می‌دهیم تا یه کارگیری ان‌ها موجب کاهش کیفیت نشود.

  وی ادامه داد: مطالباتی در آموزش و پرورش وجود دارد که در چند روز اخیر سه جلسه با سازمان برنامه و بودجه برگزار کردیم و اخرین فهرست نهایی شده است و مطالباتی که اولویت اول ارد را تنظیم کردیم و امیدواریم وضعیت درامدی خزانه طوری باشد تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید بخشی از ان را تامین کنیم حدود هزار میلیارد تومان جمع کل معوقات از جمله حق التدریس و حق الزحمه است. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.