• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پیروزی‌های ارتش سوریه عامل تغییر موضع غرب و متحدانش در قبال دمشق است
  کد خبر : 2039892

  پیروزی‌های ارتش سوریه عامل تغییر موضع غرب و متحدانش در قبال دمشق است

  پیروزی‌های ارتش سوریه عامل تغییر موضع غرب و متحدانش در قبال دمشق استReviewed by on Aug 28Rating: دکتر"مهدی الدخل الله"  در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم، با اشاره اظهارات سخنگوی هیات دولت امان مبنی براینکه "روابط اردن با دولت سوریه رویکرد مثبتی به‌خود گرفته است"، گفت:  امان موضع مستقلی در اتخاذ سیاست های…

  پیروزی‌های ارتش سوریه عامل تغییر موضع غرب و متحدانش در قبال دمشق استReviewed by on Aug 28Rating:

  دکتر"مهدی الدخل الله"  در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم، با اشاره اظهارات سخنگوی هیات دولت امان مبنی براینکه "روابط اردن با دولت سوریه رویکرد مثبتی به‌خود گرفته است"، گفت:  امان موضع مستقلی در اتخاذ سیاست های خود ندارد بلکه  از سیاست های آمریکا، فرانسه، نگلیس  و سایر کشورهای غربی  پیروی می کند اما سوریه با همپیمانانش یعنی ایران، روسیه و  حزب الله لبنان  پایداری خود را ثابت کرده  و واقعیت جدیدی  را  برای حامیان گروه های تروریستی رقم زد.

  واقعیت سیاسی

  وزیر سابق اطلاع رسانی سوریه تصریح کرد: معروف است که اردن متحد آمریکاست و بیشتر تحت تاثیر موضع گیری های کاخ سفید قرار دارد لذا هرگونه موضع گیری اردن  درقبال سوریه به معنای سیاست های  واشنگتن دراین خصوص است. اکنون این نکته برای آمریکایی ها اثبات شده که هیچ کس نمی تواند بشاراسد را از سمت ریاست جمهوری برکنار سازد مگر ملت سوریه. این یک واقعیت سیاسی است و کشورهای حامی گروه های تروریستی که در میان آنها اردن، عربستان و فرانسه  به چشم می خورند متوجه این موضوع  شده اند که به هیچ وجه نمی توانند نظام بشار اسد را سرنگون سازند.

  ارتش مسئول تامین امنیت مرزی

  وی درباره تمایل اردن برای مشارکت در برقراری  ثبات در مناطق مرزی جنوب سوریه گفت:  پس از اینکه ارتش سوریه پیروزی هایی  را در مناطق جنوب کشور به دست آورد و این مناطق  را از اشغال گروه های تروریستی آزاد ساخت، دولت امان ترسید که عناصر داعش  به خاک اردن فرار کنند و امنیت این کشور را با خطر مواجه سازند لذا دولت اردن می خواهد مرزهایش دارای امنیت باشد اما دمشق معتقد است ارتش عربی سوریه مسئول برقراری امنیت در مرزهای این کشور است. به عبارت دیگر این  ارتش  می تواند امنیت مرزهای سوریه با اردن را تامین کند و این به مصلحت هر دو کشور است. زیرا امان فهمیده که حمایت از گروه‌های تروریستی یک طرح شکست خورده است.

  پیروزی سوریه عامل تغییر

  این سیاستمدار سوری درباره توافق آمریکا، روسیه و اردن درخصوص حضور نظامیان اردنی در مناطق مرزی جنوب سوریه گفت: بله، توافقاتی  بین آمریکا و  روسیه منعقد شده است و هر توافقی که  واشنگتن امضاء کند، اردن از آن پیروی خواهد کرد. درست است که امان متحد واشنگتن است اما نقش مستقلی دراین زمینه ندارد.  دراینجا باید به این نکته اشاره کنم، علت اینکه حامیان گروه های تروریستی به چینین نقطه نامطلوبی رسیده اند،  پیروزی های  سوریه و متحدانش در نبرد با گروه های تروریستی است. اگر این پیروزی ها بدست نمی آمد،  ما شاهد تغییر موضع غرب و متحدانش  نبودیم و آنها همچنان از گروه های تروریستی حمایت می کردند. به هرحال،  توافق  درخصوص آتش بس  و برقراری صلح  و ثبات در جبوب سوریه به سود دمشق و امان است اما اردن از حضور و استقرار  ارتش سوریه در جنوب این کشور می ترسد (زیرا از ورود عناصر تروریستی به خاک سوریه جلوگیری می کند) لذا بنده معتقدم  مشکل اردن استقرار ارتش سوریه در مناطق مرزی است نه چیز دیگری.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.