• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » راه اندازی رشته واترپلو در تفرش/برای خرید تجهیزات و امکانات ورزشی با مشکل مواجه هستیم
  کد خبر : 2039886

  راه اندازی رشته واترپلو در تفرش/برای خرید تجهیزات و امکانات ورزشی با مشکل مواجه هستیم

  راه اندازی رشته واترپلو در تفرش/برای خرید تجهیزات و امکانات ورزشی با مشکل مواجه هستیمReviewed by on Aug 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای تفرش، ورزش شنا یکی از ورزشهای مورد تاکید دین اسلام در کنار ورزشهایی نظیر سوارکاری و تیراندازی است. در شهرستان…

  راه اندازی رشته واترپلو در تفرش/برای خرید تجهیزات و امکانات ورزشی با مشکل مواجه هستیمReviewed by on Aug 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای تفرش، ورزش شنا یکی از ورزشهای مورد تاکید دین اسلام در کنار ورزشهایی نظیر سوارکاری و تیراندازی است.

  در شهرستان تفرش نیز از سال ۸۷ استخری با مساحت ۱۳*۲۵ افتتاح شده که در طول یکی دو سال گذشته خبرهای خوشایندی از قهرمانی ورزشکاران تفرشی در رشته شنا در سطح استان و کشور شنیده می شود.

  جمیله سیاحی رئیس هیئت شنای شهرستان تفرش گفت: در شهرستان تفرش استقبال از ورزش شنا به نسبت جمعیت خوب و در سالهای گذشته مدرسه شنا برای خانمها و آقایان در تفرش تشکیل شده است. شناگران به صورت ساماندهی شده در طول هفته ورزش می کنند. بیش از ۱۰۰ نفر در رشته شنا در تفرش فعالیت دارند.

  سیاحی با بیان این مطلب که گروه سنی در رشته شنا مهم است، اظهار کرد: در تفرش گروهای سنی زیر ۶ سال، ۷ تا ۸، ۹ تا ۱۰، ۱۱ تا ۱۲، ۱۳ تا ۱۴، ۱۵ تا ۱۷ سال و  ۱۸ سال به بالا فعالیت دارند. با توجه به برگزاری دوره های استعداد یابی، استقبال در گروه های سنی زیر ۱۰ سال در تفرش بیشتر است.

  وی با اشاره به ظرفیتهای شهرستان در رشته شنا، افزود: با توجه به ظرفیتهای موجود می توان شناگران بیشتری را به مسابقات کشوری اعزام و حتی رتبه های بهتری برای شهر تفرش کسب کرد. در سالهای گذشته شناگرانی در تفرش داشتیم که با تمرین حدود ۲ سال توانسته اند در مسابقات کشوری صاحب مقام شوند. در سال ۹۵، ۴ شناگر تفرشی با کسب رتبه های برتر استانی به مسابقات کشوری راه یافتند.

  رئیس هیئت شنای شهرستان تفرش با اشاره به راه اندازی رشته واترپلو در تفرش ادامه داد: پیگیریهایی در این خصوص انجام شده تا این رشته هم برای خانمها و هم آقایان ایجاد شود. البته این رشته نیازمند دروازه، توپ و کلاهای های ایمنی است که در صورت وجود حامیان مالی در این خصوص، می توان این رشته را زودتر فعال و با تمرین بیشتر، شناگران تفرشی را به مسابقات اعزام کرد.

  سیاحی با بیان این مطلب که فعالیت رشته شنا در زمستان در تفرش کم می شود، بیان کرد: با توجه به سردی هوا در زمستانها و درس و تحصیل دانش آموزان و دانشجویان، تعداد شناگرانی که به صورت روزانه در آن ایام به استخر مراجعه می کنند به نصف جمعیت در مقایسه با فصل بهار و تابستان کاهش می یابد.

  وی کمبود اعتبارات را یکی از مشکلات رشته شنا در تفرش عنوان و اضافه کرد: معمولا ورزش دارای اعتبارات کم است؛ اعتبارات هیئت شنا صرف اعزام شناگران به مسابقات می شود و به همین دلیل در خرید تجهیزات و امکانات با مشکل مواجه می شویم.

  رئیس هیئت شنای شهرستان تفرش ادامه داد: در سالهای گذشته، هیچ گونه حمایتی از قهرمانان ورزشی به خصوص در رشته شنا نشده است؛ اگر ورزشکاران حمایت و در سطح شهرستان تقدیر شوند، انگیزه آنها برای ادامه ورزش بیشتر می شود. حتی این تشویق سبب گرایش سایر افرادی که با ورزش رابطه هم ندارد،به سمت فعالیت های ورزشی می شود.

  سیاحی با اشاره به تربیت مربی شنا در تفرش، خاطر نشان کرد: در سالهای گذشته، در شهرهای دیگر استان مرکزی کلاسهای آموزشی مربیگری درجه ۳ را برگزار کرده ام که در این کلاسها، ورزشکارانی از تفرش نیز حضور داشتند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.