• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » شعبانی‌بهار: ورزش همگانی در دولت یازدهم رشد چشم‌گیری داشته است
  کد خبر : 2039870

  شعبانی‌بهار: ورزش همگانی در دولت یازدهم رشد چشم‌گیری داشته است

  شعبانی‌بهار: ورزش همگانی در دولت یازدهم رشد چشم‌گیری داشته استReviewed by on Aug 28Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر غلامرضا شعبانی‌بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در گفتگویی درخصوص برنامه‌های این وزارتخانه در بخش ورزش همگانی صحبت کرد. وی اظهار کرد: در خصوص روحیه و نشاط…

  شعبانی‌بهار: ورزش همگانی در دولت یازدهم رشد چشم‌گیری داشته استReviewed by on Aug 28Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر غلامرضا شعبانی‌بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در گفتگویی درخصوص برنامه‌های این وزارتخانه در بخش ورزش همگانی صحبت کرد.

  وی اظهار کرد: در خصوص روحیه و نشاط فلسفه ذاتی ورزش برای توسعه ورزش و کسب سلامتی مردم است و مهمترین شاخص‌های این ورزش توسعه ورزش همگانی برای عموم مردم است که اگر ما بتوانیم شرایط را فراهم بکنیم که همه مردم به سهولت به ورزش‌های همگانی بپردازند آن موقع است که ما میتوانیم از جامعه سالم و پویا صحبت کنیم.

  وی همچینی افزود: بسیاری از مردم معنی ورزش همگانی را خیلی دنبال نمی کنند و سوال دارند که منظور از ورزش همگانی چیست؟ ورزش همگانی خیلی تعریف خاصی ندارد. در تعاریف علمی ما ورزشی است که ما بتوانیم برای همه افراد جامعه اعم از پیر، جوان و کودک بتوانیم توسعه کنیم که فعالیت های ورزشی آنها بیشتر شود. ورزش همگانی ورزشی است که عملا فشار زیادی درونش نیست آسان و در دسترس است که مشکلی که این زمان داریم گران بودن اماکن و وسایل های ورزشی است.

  شعبانی‌بهار تصریح کرد: با ایجاد معاونت ورزش همگانی توجه خاصی به این ورزش شد و در سال  دوم دولت یازدهم بودجه اختصاصی برای آن در نظر گرفتند. با اختصاص بودجه به این معاونت نقش فدراسیون‌های ورزشی در قبال همگانی کردن رشته ورزشی خود بیشتر شد. با تاکیدی که به فدراسیون‌ها داشتیم به آنها گفتیم که باید در توسعه ورزش همگانی باید فعالیت مستمر داشته باشند.

  وی با اشاره به اینکه شورای عالی ورزش به مدت ۱۲ سال است که برگزار نمی شود، افزود: در ابتدای فعالیت  احساس کردیم یک شواریی برای هماهنگی این دستگاه‌های اجرایی لازم است. یک شواری ورزش همگانی در وزارتخانه تشکیل شد تا این دستگاه‌های اجرایی به عضویت درآید . همه وزارت خان‌ ها اعم از نهاد های عمومی و دولتی نیروی بسیج و نیروی مقاومت و مصلح  اعلام آمادگی کردند تا توانستیم در سال به مدت دو مرتبه این جلسات را تشکیل شود.

  شعبانی بهار درباره اهمیت مناسب سازی فضاهای ورزشی برای جانبازان و معلولین گفت: وزارت ورزش طرحی  برای مناسب سازی فضاهای ورزشی شروع کرده است که تلاش می کند فضاهای ورزشی را برای استفاده این قشر مساعد کند. ضمن اینکه فدراسیون جانبازان و معلولین هم سالن های اختصاصی خودشان را دارند که مراجعه به  این سالن ها می تواند تا حدودی نیاز ورزشی این را فراهم کند.

  وی یکی از وظایف فدراسیون ها را آموزش مربی نام برد و اضافه کرد: امروزه  بیش از ۹۰ هزار مربی فعال در کشور داریم و رویکردمان در فدراسیون های تحت پوشش همگانی پرورش مربیان است. با توجه به اینکه مردم ایران از مرحله شناخت فواید رد شده اند نیاز به مربیی دارند. همچنین هماهنگی این مربیان با دستگاه های اجرایی به خصوص شهرداری ها باید در دستور کار قرار گیرد.  بنابراین لازمه توسعه ورزش همگانی داشتن مربی خوب است که وزارت ورزش در این مسیر در حال حرکت است و رویکرد معاونت همگانی وزارت ورزش و جوانان حمایت از برنامه هایی است که جنبه عمومی و مردمی دارند.

  وی در مورد ارزیابی ورزش همگانی استان ها گفت: در برگزاری برخی برنامه ها همانند دوچرخه سواری در بعضی از استان ها یک سری معذوریت ها و محدودیت ها وجود دارد که ما سعی می کنیم با استفاده از ظرفیت ارگان هایی مانند دانشگاه ها این تهدیدها را کمرنگ کنیم.

  شعبانی بهار در ادامه آماری از رشد برنامه های حوزه همگانی به شرح زیر ارایه کرد:

   

  مقایسه برنامه ها و فعالیت های  همگانی – ادارات کل ورزش و جوانان استان ها  –  از سال۹۳  تا ۹۵

  عنوان برنامه

  سال ۹۳

  سال ۹۴

  سال ۹۵

  میزان افزایش

  درصد افزایش

  پیاده روی خانوادگی

  ۱۳۴۷

  ۱۷۸۵

  ۳۹۰۴

  ۲۵۵۷

  ۱۹۰

  جشنواره های ورزشی

  ۱۰۳۵

  ۱۱۳۱

  ۴۱۵۷

  ۳۱۲۲

  ۳۰۲

  کوه روی و دوچرخه سواری

  ۱۶۲۳

  ۱۹۲۷

  ۳۸۱۰

  ۲۱۸۷

  ۱۳۵

  صبحگاهی و عصرگاهی

  ۱۰۳۶

  ۲۰۶۴

  ۴۶۶۹

  ۳۶۳۳

  ۳۵۱

  برنامه های هفته دفاع مقدس

  ۱۶۰

  ۱۲۸۶

  ۴۰۰۰

  ۳۸۴۰

  ۲۴۰۰

  برنامه های هفته تربیت بدنی

  ۳۴۷۲

  ۳۸۰۰

  ۶۱۱۶

  ۲۶۴۴

  ۷۶

  برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر

  ۳۰۷

  ۱۷۸۵

  ۴۹۲۵

  ۴۶۱۸

  ۱۵۰۴

  برنامه های دهه مبارک فجر

  ۱۸۸۰

  ۳۳۷۵

  ۹۷۱۹

  ۷۸۳۹

  ۴۱۷

   

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.