• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دمشق: محوری که کنار حاکمیت سوریه بایستد، دست برتر است
  کد خبر : 2039632

  دمشق: محوری که کنار حاکمیت سوریه بایستد، دست برتر است

  دمشق: محوری که کنار حاکمیت سوریه بایستد، دست برتر استReviewed by on Aug 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، به نقل از سایت النشره، علی عبدالکریم، سفیر سوریه در لبنان در خصوص نبرد ارتفاعات شرقی لبنان و نتایج قابل پیش بینی آن اظهار داشت، پیروزی این نبرد در ساعات اخیر یا در…

  دمشق: محوری که کنار حاکمیت سوریه بایستد، دست برتر استReviewed by on Aug 27Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، به نقل از سایت النشره، علی عبدالکریم، سفیر سوریه در لبنان در خصوص نبرد ارتفاعات شرقی لبنان و نتایج قابل پیش بینی آن اظهار داشت، پیروزی این نبرد در ساعات اخیر یا در روزهای اخیر یا در زمانی کوتاه روشن می‌شود و فروپاشی در صفوف گروه‌های تروریستی در دو کرانه مرزی نیز کاملا واضح است و این پیروزی بیانگر این مساله است که روند تکامل ادامه دارد.

  عبدالکریم علی پیرامون سفرهای وزیران لبنانی به دمشق در گفت‌وگوی مطبوعاتی گفت: نمایشگاه بین‌المللی دمشق عملا نشان داد که سوریه شاهد تحول است و بهبود اوضاع سوریه نشانه‌ای است که حتی کشورهایی که بر سر فروپاشی دولت سوریه شرط ‌بندی کرده‌اند نیز به آن اقرار دارند و این نمایشگاه که نشان‌گر سلامتی اوضاع سوریه است، آنها را ناکام ساخت.

  وی گفت: علی رغم اینکه در حال حاضر سوریه در آشفتگی به سر می‌برد و تبلیغات سوئی در رسانه‌ها و یا شبکه‌های ماهواره‌ای علیه سوریه صورت می‌گیرد، عمق و تشخیصی که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در کنفرانس اخیر خود مجسم ساخت دلیلی بر انتقال سوریه، امنیت آن، تمامیت ارضی و مردمی این کشور است.

  عبدالکریم علی در ادامه افزود، جنگ جهانی سوریه به وحدت مردمی آن افزوده است و سه عنصر ارتش، ملت و مقاومت که در لبنان به آنها افتخار می‌کنند، در سوریه قویتر است. سوریه به مکتبی تبدیل شده است که باید همه کشورها از آن درس بگیرند، زیرا ارتش سوریه و رهبری آن نگاهی عمیق و جسورانه دارد و همه طرح‌های تقسیم و فتنه‌انگیز را پشت سر گذاشته‌اند که این امر در بشار اسد و اتحاد مردمی سوریه نمایان است. همه اینها مسائلی است که باعث می‌شود کشورهای غرب اروپا که خواهان ادامه قدرت اسرائیل در منطقه هستند و همچنین همه کشورهایی که قصد دارند گروه اخوان المسلمین را قدرت جایگزین در منطقه قرار دهند، تجدید نظر کنند.

  این مقام مسئول در پاسخ به سوال پیرامون مساله آوارگان سوری گفت: به نفع همه سوری‌هاست که به کشورشان بازگردند، به خصوص که اوضاع نامناسب سوری‌ها در اردن، ترکیه، لبنان و هر جایی که در آن اقامت موقت دارند، آنها را وادار می‌کند به سوریه برگردند، کشوری که تا پیش از آغاز این توطئه‌ها امنیت بالایی داشت، خودکفا بود و شرایط زندگی برای همه مردمش در آن فراهم بود. به همین دلیل فکر می‌کنم جز تعداد اندکی که انگیزه شخصی دارند، اکثر آنها به نفعشان است که به سوریه بازگردند و در بازسازی آن که توسط تروریسم تخریب شده، مشارکت کنند. سوریه نیز امنیت آنها را تضمین می‌کند.

  وی در ادامه افزود، شرکت‌های لبنانی در نمایشگاه بین‌المللی دمشق جایگاه مهمی داشتند. این دیدارها از سوریه پیامد مهم و مثبتی دارد که سبب پشیمانی کشورهایی می‌شود که در این نمایشگاه شرکت نکردند.

  سفیر سوریه در لبنان اظهار کرد: به نظر من سوریه در روزهای آتی شاهد تجدید نظر برخی کشورها نسبت به خود خواهد بود.

  وی گفت: سوریه بین کسانی که در تجاوز به سوریه دست داشتند و کسانی که در مقابله با تروریسم با سوریه هم‌پیمان بودند، تفاوت قائل است. اما متاسفانه برخی از برادران در لبنان و دیگر کشورها همچنان دیدگاه بی‌ثباتی دارند یا به فشارها و وعده‌های قدرت‌هایی که باعث به وجود آمدن تروریسم در سوریه می‌شوند، تن می‌دهند که به نظر ما تن دادن به این فشارها مخالف منافع لبنان است و سوریه قوی امروز یا قوی‌تر فردا به نفع همگان است و همگان باید در مقابله با خطراتی که تهدیدی برای لبنان و همینطور سوریه، مصر و همه کشورهای منطقه است، با هم متحد باشند.

  وی تشریح کرد، سوریه به اصول خود به خصوص درباره مساله فلسطین و حاکمیت آن که به نفع همگان است، احترام می‌گذارد.  آنها باید دست از لجاجت و سرکشی بردارند و به منافع واقعی برای روابط برادرانه مخصوصا میان دو کشور لبنان و سوریه احترام بگذارند که این دو از یک ریشه هستند و تاریخ واحدی دارند و دشمنی که در کمین آن دو نشسته یعنی اسرائیل و دشمن تروریستی تکفیری یکی است.

  عبدالکریم علی اشاره کرد، پیروزی‌های ارتش سوریه بر کسی پوشیده نیست و در زمانی نه چندان دور این پیروزی‌ها قطعی خواهد شد. این مساله فروپاشی گروه‌های تروریستی و کشورهای حامی آن را به دنبال دارد و باعث می‌شود این کشورها به دنبال راه‌حل‌هایی برای حفظ منافع خود باشند اما در نهایت آن را از دست می‌هند.

  وی در پایان به این امر اشاره کرد: محوری که در کنار سوریه یا حاکمیت آن بایستد، دست برتر است و همان چیزی است که ما آن را سود واقعی به شمار می‌آوریم.

  انتهای پیام  

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.