• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » احتمال برگزاری نشست وزرای ۱+۵ در نیویورک/ دولت آمریکا در حالت سردرگمی استراتژی سیاسی قرار گرفته است
  کد خبر : 2039570

  احتمال برگزاری نشست وزرای ۱+۵ در نیویورک/ دولت آمریکا در حالت سردرگمی استراتژی سیاسی قرار گرفته است

  احتمال برگزاری نشست وزرای ۱+۵ در نیویورک/ دولت آمریکا در حالت سردرگمی استراتژی سیاسی قرار گرفته استReviewed by on Aug 27Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه «اولین همایش ملی فناوری کوآنتومی» در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان…

  احتمال برگزاری نشست وزرای ۱+۵ در نیویورک/ دولت آمریکا در حالت سردرگمی استراتژی سیاسی قرار گرفته استReviewed by on Aug 27Rating:

  احتمال برگزاری نشست وزرای ۱+۵ در نیویورک/ دولت آمریکا در حالت سردرگمی استراتژی سیاسی قرار گرفته استبه گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه «اولین همایش ملی فناوری کوآنتومی» در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه آیا در حیطه آژانس است که از مراکز نظامی ایران بازرسی کند؟، اظهار داشت: آمریکا تلاش می‌کند به برجام خدشه وارد کند و به گونه‌ای عمل می‌کنند که ایران را به این موضوع نزدیک و وادار به اتخاذ تصمیماتی کنند که موجبات بهانه مورد نظر برای آنها فراهم شود.

  رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه هیئت نظارت بر برجام با دقت اقدامات طرف مقابل به خصوص آمریکا را رصد می‌کند، گفت: آمریکا با موضع‌گیری‌های سیاسی که بیشتر استفاده و جنبه داخلی دارد این گونه موضع‌گیری‌ها را علیه کشورمان انجام می‌دهد.

  وی ادامه داد:‌ دولت جدید آمریکا در حالت سردرگمی استراتژی سیاسی قرار گرفته و نمی‌داند استراتژی سیاسی‌اش چیست.

  صالحی ادامه داد:‌ این اولین بار است که در آمریکا چنین به هم ریختگی حیران و تحیر سیاسی مشاهده می‌شود، برخی در منطقه علاقه‌مند هستند با اقدامات ویژه خودشان این آشفتگی را در آمریکا تشدید کنند.

  رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: فکر می‌کنم آشفتگی موجود در آمریکا قبل از اینکه به ما آسیب برساند به خودشان آسیب می‌رساند.

  وی ادامه داد: جمهوری اسلامی با درایت و هوشمندی و در نظر گرفتن تمامی موضوعات واکنش مناسب را می‌دهد.

  صالحی بیان داشت: ما واکنش احساساتی نشان نمی‌دهیم، واکنش ما مطالعه شده و دقیق خواهد بود، ما برای تمامی سناریوهای ممکنه پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم، امیدواریم آنان سر عقل بیایند و بیش از این مسئله را بغرنج نکنند.

  رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه ما برجام را به آسانی به دست نیاوریم که به آسانی از دست بدهیم، گفت: آنان که اهل فن هستند می‌دانند در برجام چه گذشت.

  وی ادامه داد: اگر صنعت هسته‌ای ما متوقف شده بود که این موضوع مطلوب آنان بود و این همه نگرانی نداشتند، پس مشخص است چه مسائلی وجود دارد که زمان و تاریخ نشان خواهد داد که برجام چه دستاوردهایی داشته است.

  صالحی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا احتمال برگزاری نشست وزرای ۱+۵ با حضور ایران در نیویورک وجود دارد یا خیر، عنوان کرد:‌ احساسم این است که احتمالا آقای ظریف وزیر امور خارجه در این باره اقدام خواهد کرد چرا که وی به جد پیگیر هستند.

  رئیس سازمان انرژی اتمی افزود:‌ نامه‌ای که ظریف به مدیر کل آژانس و موگرینی نوشت نشان از جدیت وزارت خارجه در پیگیری اقدامات ایذایی آ‌مریکایی دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.