• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آزادی چند شهرک در حومه حماه و هفتمین‌ روز نبرد قلمون غربی/ داعشی‌ها در شمال السخنه محاصره شدند+نقشه
  کد خبر : 2039373

  آزادی چند شهرک در حومه حماه و هفتمین‌ روز نبرد قلمون غربی/ داعشی‌ها در شمال السخنه محاصره شدند+نقشه

  آزادی چند شهرک در حومه حماه و هفتمین‌ روز نبرد قلمون غربی/ داعشی‌ها در شمال السخنه محاصره شدند+نقشهReviewed by on Aug 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دفاتر خارجی خبرگزاری تسنیم،‌ نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت به عملیات نظامی خود در ارتفاعات قلمون غربی ادامه می‌دهند. در هفتمین روز این عملیات…

  آزادی چند شهرک در حومه حماه و هفتمین‌ روز نبرد قلمون غربی/ داعشی‌ها در شمال السخنه محاصره شدند+نقشهReviewed by on Aug 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه دفاتر خارجی خبرگزاری تسنیم،‌ نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت به عملیات نظامی خود در ارتفاعات قلمون غربی ادامه می‌دهند. در هفتمین روز این عملیات با عنوان «و ان  عدتم عدنا»(اگر بازگردید، برمی‌گردیم) حلقه محاصره تروریست‌های داعشی تنگ‌تر شد.

  همزمان با این عملیات،‌نبردها در  عمق بیابان سوریه در امتداد استان دیرالزور ادامه دارد.

  یک منبع میدانی گفته است: نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در محور شرقی قلمون با نیروهایی که از محور شمالی پیشروی کرده‌اند،‌ پیوستند تا محور پیشروی(شمالی و شرقی) به یک محور تبدیل شود. در نتیجه این عملیات،‌تاکنون ۹۰ درصد ارتفاعات «البریج» از اشغال داعشی‌ها آزاد شده است.

  نیروهای ارتش و مقاومت وارد ارتفاعات وادی المغاره الکبیره و وادی المغاره الصغیره و گذرگاه «راس الشاحوط» شده‌اند که از ارتفاعات شهرک «قاره» سوریه تا ارتفاعات شهرک «عرسال»‌لبنان امتداد داد.

  اهمیت گذرگاه راس الشاحوط که در جنوب ارتفاعات قلمون غربی قرار دارد در این است که تنها گذرگاه کوه استراتژیک حلیمه قاره و ارتفاعات حلیمه القریص است که مهمترین دژها و مقرهای تروریست‌های تکفیری در آنجا قرار دارد.

  به گفته یک منبع، ارتفاعات «حلیمه قاره» و یک ارتفاعات دیگر تحت سیطره تروریست‌های داعشی در بخش سوری مرزهای مشترک با لبنان باقی مانده و در صورت آزادسازی این دو ارتفاعات، منطقه قلمون غربی به طور کامل از لوث داعشی‌ها پاکسازی و مناطق امن اعلام می‌شود.

  در شمال سوریه هم نیروهای ارتش و مقاومت شهرک «صلبا» و شهرک «مکیمن» در حومه شرقی حماه را از اشغال تروریست‌های داعشی آزاد کردند، این نیروها در حال حاضر به پیشروی در جنوب شهرک «الشیخ هلال» ادامه می‌دهند، شهرک‌های «صلیبه و تل العباوی» از  دیگر مناطقی است که از لوث داعشی‌ها پاکسازی شده است.

  در حومه حمص هم یک منبع نظامی سوری از آزادسازی شهرک‌های «حریف، العصفوریه، روض الوحش و قطقط» و کوه المنشار خبر داده است، آزادسازی این کوه به معنای نزدیک شدن زمان پیوستن نیروهای ارتش سوریه پیشرو از سمت جنوب شهرک الکدیم با نیروهای مستقر در غرب السخنه است. ارتش برای قطع و از هم گسستن تجمعات داعشی محاصره شده تلاش می‌کند.

  نیروهای ارتش سوریه شامگاه گذشته شهرک‌های «القویر، اللاطوم و ضهر المقلع» را آزاد کردند.

  این در حالی است که نیروهای ارتش و مقاومت پیشتر توانسته بودند شهرک «الطیبه» در شمال السخنه و تعداد زیادی از تپه‌های اطراف آن از جمله المقبره و  المنشار و النوبر را آزاد کنند که در جریان آن ده‌ها داعشی به هلاکت رسیدند، با این دستاورد، نیروهای ارتش به سمت محاصره تروریست‌های داعشی در شمال غربی السخنه حرکت می‌کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.