• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مسجد و هئیت مذهبی مولفه های اقتدار نظام اسلامی است
  کد خبر : 2039333

  مسجد و هئیت مذهبی مولفه های اقتدار نظام اسلامی است

  مسجد و هئیت مذهبی مولفه های اقتدار نظام اسلامی استReviewed by on Aug 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ سردار یعقوب علی نظری در آیینِ بدرقه جهادگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ما در شرایط جدی تقابل با دنیا استکبار و…

  مسجد و هئیت مذهبی مولفه های اقتدار نظام اسلامی استReviewed by on Aug 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ سردار یعقوب علی نظری در آیینِ بدرقه جهادگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه ما در شرایط جدی تقابل با دنیا استکبار و کفر قرار داریم اظهار کرد: رویارویی که ما امروز با آن مواجه هستیم یک رویاروی تمام‌عیار است و باید هرکس و در هر جا و به هر میزان که می‌تواند در این میدان به کار بگیرد تا از انقلاب دفاع کند.

  وی ادامه داد: در این میدان رزم با پیچیدگی زیادی روبه‌رو هستیم که در تناسب با این ظرافت‌ها و پیچیدگی‌ها در میدان جنگ باید هوشیارانه عمل کنیم، امروز بیش از آن که دشمنان انقلاب اسلامی توانی در اختیار و یا قدرت و جرئت بکار گیری این توان را داشته باشند با تبلیغات و عملیات روانی بنا دارند ما را از اتصال  به انقلاب و یا کارکرد و مسیر این انقلاب را دچار انحراف کنند.

  فرمانده سپاه امام رضا (ع) گفت: امروز ما از تهدید دشمن هراسی نداریم اما مشکل ترسی است که دشمن سعی دارد در دل مردم و مسئولان ما ایجاد کن، آن‌چنان رب انقلاب اسلامی در دل دشمنان جبهه حق نشسته است که استکبار جهانی بنا دارد این ترس را برعکس کنند البته این ترس درنتیجه سی‌ونه سال تجربه است و این چیزی نیست که با تبلیغات و هیاهو جنگ روانی به وجود آمده باشد.

  نظری با بیان اینکه غریب به چهار دهه است که مکرر و مرتب در تقابل با انقلاب اسلامی  در همه عرصه‌ها  استکبار در تقابل با ما دچار شکست می‌شود افزود: دشمن نمی‌توانند ازآنچه در اختیار دارد چه در حوزه نظامی و چه سخت و چه نیمه سخت و حتی میدان جنگ نرم اظهار ما تصور می‌کنیم برد با آن‌هاست نتوانسته‌اند با این ابزارها ما را شکست بدهند.

   وی بیان کرد: شاید آخرین جملات و بهترین جملات فرمایشات مقام معظم رهبری  در این مورد است که فرمود شهید حججی‌ها از دل همین جنگ نرم پرورش پیدا کردند و در اختیار در جبهه انقلاب اسلامی قرارگرفته‌اند.

  فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه مشکل ما امروز توان دشمن نیست چون مطمئن هستیم علا رقم ثروتی که دشمن  و ظرفیت مادی بیشتری تحت فرمان دارد اما عزم و اراده به‌کارگیری از این‌ها را ندارد چراکه آن‌قدر ترس از انقلاب اسلامی بر دشمن چیره شده است باوجودی داشتن موشک ناو امثالهم اما بازهم  یا اراده سیاسی به‌کارگیری را ندارند و یا اگر به‌کارگیری می‌کند منجر به نتیجه‌گیری برای آن‌ها نمی‌شود.

  نظری آخرینش تلاش جبهه استکبار را داعش دانست و اظهار کرد: استکبار سرمایه‌گذاری بسیاری روی داعش کرد و کشورها زیادی را بسیج کردند، پول‌های عربی و غیرعربی، امکانات ترکیه و اروپا؛ تقریباً یک جبهه جهانی را به‌عنوان داعش علیه انقلاب اسلامی و جبهه حق سازمان‌دهی کردن و به میدان آوردن و از ابتدا هم به‌ظاهر موفق شدند اما درنهایت کارشان به شکست منجر شد.

   

  وی با اشاره به اینکه امریکا دنبال خاورمیانه بزرگ و دهکده جهانی و حذف خیلی مبانی اعتقادی و غیره بود اما هیچ‌کدام از این‌ها ‌به دلیل پیروزی انقلاب اسلامی واقعیت نه پیوست  اظهار کرد: استکبار جهانی شکست‌های پی‌درپی و متعدد در همه حوزه‌ها مخصوصاً جبهه سخت و نیمه سخت تجربه کرده است و امروز بنا دارد بیش از آنی قدرت دارد ما را بتراسند این موضوع خیلی مهم است.

  فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه  در تعارض و تقابل و جنگ‌ها تنها مؤلفه‌ای که می‌تواند حریف را به‌زانو دربیاورد و اراده خود را به‌طرف تحمیل کند ترس است، ترس از جبهه مقابل به هر دلیل مساوی با شکست است به همین تفکر  دشمن بنا دارند ما را در همه بخش‌ها اقتصادی سیاسی علمی اجتماعی و غیره بترساند.

  نظری با طرح این سؤال که آیا این ترس در جبهه انقلاب اسلامی نفوذ کرده است؟ عنوان کرد: ما در بخش راهبردی و رهبری با امت جامعه ما همچنان صلابت و شجاعت و ایستادگی و مقاومت را شاهد هستیم در بدنه اجتماعی همین‌طور ما به‌صورت طبیعی ترسی از دشمن در مردم یعنی صاحبان اصلی انقلاب و البته منشأ اصلی قدرت انقلاب اسلامی نمی‌بینیم پس در امام و امت ترس وجود ندارد.

  وی بیان کرد: آنچه باعث نگرانی است نفوذ ترس در مسئولان و فرماندهان میانی است اگر این ترس نفوذ نکند  و با باعث اضمحلال جبهه انقلاب اسلامی نشود در دو بخش بالادستی و پایین‌دستی قاعده و رأس نگرانی نیست اما ما واقعیت صحنه‌ها را که می‌بینیم به این جمع‌بندی می‌رسیم.

  فرمانده سپاه امام رضا (ع) ابراز کرد: در بخش‌های که متصل به امامت و کاملاً تحت هدایت ایشان است و مشغول نبرد با جبهه کفر هستند و ترسی در آن‌ها نفوذ نکرد، توفیقات یکی پس از دیگری برای انقلاب حاصل می‌شود اما در عرصه‌های که مسئولان عملیاتی تحت تأثیر عملیات روانی دشمن قرار می‌گرفته و ترسیده‌اند کار گره می‌خورد.

  نظری با بیان اینکه  دشمن حتماً بنا دارد دشمن ما را از تحریم بترساند افزود:  قبل از اینکه تحریم واقعیت بیرونی پیدا کند و یا اثر دراز مدتش  را ما در جامعه ببینیم متأسفانه ترس از آن در بین مسئولان شاهد هستیم این علا رقم فریادهای رهبر جامعه ماست.

  وی اظهار کرد: این ترس دلیل دارد اما مهم‌ترینش عدم شناخت ظرفیت‌های موجود ماست ازنظر مادی دوم قدرت نرم‌افزاری انقلاب اسلامی است  یعنی مؤلفه‌های قدرت در نظام اسلامی‌مان است.

  فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه  قدرت نرم‌افزاری و قدرت معنوی ما را هرگز دشمنان ندارند عنوان کرد:  آنچه چیزی باعث موفقیت انقلاب اسلامی طی سالهای بعد از انقلاب اسلامی باعث شده است قدرت معنوی و نرم‌افزاری ماست که متأسفانه این موضوع را فراموش می‌کنیم.

  نظری عنوان کرد: علت اینکه  ما مرعوب می‌شویم و ترس بر ما حاکم می‌شود این است که مسجد را فراموش کردیم و قدرت هیئت جلسات مذهبی و توسل ائمه را یادمان می‌رود این‌ها مؤلفه‌های اقتدار نظام اسلامی است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.