• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » «سید عمار الحکیم» می‌تواند رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق باقی بماند
  کد خبر : 2039324

  «سید عمار الحکیم» می‌تواند رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق باقی بماند

  «سید عمار الحکیم» می‌تواند رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق باقی بماندReviewed by on Aug 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فرات الشرع» از رهبران حزب مجلس اعلای اسلامی عراق‌ با اعلام نزدیک شدن به پایان دوره ریاست «سید عمار الحکیم» بر ائتلاف «همپیمانی ملی» عراق، اسامی نامزدهای احتمالی برای…

  «سید عمار الحکیم» می‌تواند رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق باقی بماندReviewed by on Aug 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فرات الشرع» از رهبران حزب مجلس اعلای اسلامی عراق‌ با اعلام نزدیک شدن به پایان دوره ریاست «سید عمار الحکیم» بر ائتلاف «همپیمانی ملی» عراق، اسامی نامزدهای احتمالی برای تصدی این پست را اعلام کرد.

  به نوشته پایگاه خبری «صوت العراق»، وی اظهار داشت: مجلس اعلای اسلامی عراق، در صورتی که تمامی طرف‌های حاضر در ائتلاف همپیمانی ملی خواستار ریاست مجدد سید عمار الحکیم شوند؛ مانع آن نخواهد شد.

  الشرع تاکید کرد: دوره ریاست حکیم بر ائتلاف همپیمانی ملی بر اساس آیین‌‌نامه داخلی آن، به پایان رسیده است و طبیعی است که جایگزینی برای رئیس‌ کنونی پیدا کنیم. جانشین حکیم نیز باید صلاحیت رهبری داشته باشد و افراد صالح زیادی وجود دارد اما هنوز فرد مشخصی معرفی نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که «هادی العامری» رئیس سازمان بدر، «خضیر الخزاعی» و «نوری المالکی» از نامزدهای تصدی این پست باشند.

  وی بار دیگر افزود: در صورت توافق تمامی طرف‌های حاضر در ائتلاف، هیچ منعی برای ابقای سید عمار الحکیم در این پست وجود ندارد.اما شخصیت‌ها و طرف‌هایی در مجلس اعلای اسلامی وجود دارند که توانایی تصدی این پست را دارند، مانند «همام حمودی».

  هیأت رئیسه ائتلاف همپیمانی ملی عراق، پنجشنبه گذشته، خواستار ارائه طرح تعیین رئیس جدید برای ائتلاف شده بود و همچنین با پیوستن حزب جدید حکیم موسوم به «جریان ملی حکمت» به همپیمانی ملی موافقت کرده بود.

  ائتلاف همیپمانی ملی عراق، یک ائتلاف ملی شیعیان عراق است که ۲۴ آگوست ۲۰۰۹ از سوی «ابراهیم الجعفری» اعلام موجودیت کرد و در انتخابات ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ با همین عنوان مشارکت داشت. احزابی مانند ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی، مجلس اعلای اسلامی عراق به ریاست عمار الحکیم، الاصلاح به ریاست ابراهیم الجعفری، صدر به ریاست مقتدی صدر، سازمان بدر به ریاست هادی العامری، فضیلت و چندین فرد مستقل دیگر به آن پیوستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.