• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اختلافات میان جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی کاملا برطرف شده است
  کد خبر : 2039209

  اختلافات میان جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی کاملا برطرف شده است

  اختلافات میان جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی کاملا برطرف شده استReviewed by on Aug 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جنگنده‌های ائتلاف به سرکردگی عربستان روز چهارشنبه با حمله به منطقه مسکونی ارحب در صنعا ده‌ها نفر را به خاک و خون کشاندند. اتحادیه اروپا این حملات را…

  اختلافات میان جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی کاملا برطرف شده استReviewed by on Aug 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جنگنده‌های ائتلاف به سرکردگی عربستان روز چهارشنبه با حمله به منطقه مسکونی ارحب در صنعا ده‌ها نفر را به خاک و خون کشاندند.

  اتحادیه اروپا این حملات را محکوم کرد و وزارت خارجه ایران نیز طی بیانیه‌ای به این جنایت سعودی‌ها واکنش نشان داد.

  از سوی دیگر طی هفته‌های اخیر  برخی رسانه‌ها از بروز اختلاف میان جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی به رهبری "علی عبدالله صالح" رئیس جمهور سابق یمن خبر می دادند. البته مقامات ارشد هر دو نیروی مخالف با تجاوز سعودی به یمن طی روزهای گذشته از حل و فصل این اختلافات و اتحاد برای مقابله با دشمن سعودی خبر دادند.

  "بکیل الحمینی" دبیرکل حزب جوانان عدالت و توسعه یمن در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم درباره جنایت اخیر آل سعود در بمباران محله ارحب در صنعاء که به کشته شدن ده‌ها نفر منجر شد، گفت‌وگو کرد.

  ارتکاب جنایتی نظیر حمله به منطقه ارحب برای آل سعود به اقدامی عادی تبدیل شده است

  وی در این مصاحبه گفت: در پی جنایت اخیر رژیم آل سعود در بمباران منطقه ارحب در صنعا حدود ۱۰۰ نفر به شهادت رسیده و صدها نفر دیگر نیز مجروح شدند. ارتکاب این جنایت‌ها برای رژیم آل سعود به اقدامی عادی تبدیل شده و آل سعود از ابتدای آغاز حملات به یمن تا کنون صدها جنایت مشابه را در بمباران مناطق مسکونی در سرتاسر یمن مرتکب شده است. اما زمانبندی این حمله به گونه‌ای بوده که بیشترین تاثیر را بر روی جنبش‌های داخلی یمن بگذارد. هدف از این حملات به چالش کشاندن اتحاد و همبستگی داخلی میان گروه‌های مختلف ملی در داخل یمن مخالف با حملات سعودی بوده است. همچنین بمباران مبادی ورودی شهر صنعا نیز با این انگیزه بوده که رعب و وحشت را در دل ساکنان این شهر ایجاد کرده و همچنین تقویت روحیه مزدوران وابسته به عربستان شود.

  وجود اختلاف میان نیروهای انقلابی یمن توهم است و دشمنان بار دیگر شکست خوردند

  الحمینی اضافه کرد: از چندین روز پیش شاهد این موضوع بودیم که رسانه‌های وابسته به عربستان این موضوع را منتشر می‌کردند که اختلاف‌هایی میان حزب کنگره ملی به رهبری "علی عبدالله صالح" رئیس جمهور سابق یمن و نیروهای انقلابی وجود دارد و بمباران مبادی ورودی صنعا نیز با هدف برافروخته کردن آتش اختلافات بوده است. اما وجود اختلاف میان نیروهای انقلابی توهمی بیش نبوده و دشمنان بار دیگر شکست خوردند. مردم یمن به خوبی هدف تشدید حملات اخیر خود را دریافتند و به همین دلیل شاهد حضور گسترده مردم در جشن بیست و پنجمین سالگرد تاسیس حزب کنگره ملی بودیم.

  اختلافات میان جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی کاملا برطرف شده است

  وی در پاسخ به سوالی درباره واقعیت وجود اختلافات میان جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی یمن گفت: اختلافاتی که میان جنبش انصارالله و حزب کنگره ملی یمن بوده کاملا برطرف شده و بروز برخی اختلافات کاملا طبیعی است این اختلافات درباره برخی موضوعات ثانویه و نه موضوعات اصلی بوده اما درباره ضرورت مقابله با دشمن متجاوز اتحاد و یکپارچگی وجود داشته و این موضوعات خط قرمز به شمار می‌آید. زمانی که دشمن سعودی فهمید که اختلافات میان نیروهای انقلابی از بین رفته به شدت خشمگین شد و اقدام به بمباران مناطق مسکونی در صنعا و مبادی ورودی این شهر کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.