• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » مداخلات نظامی غرب در منطقه، دلیل تشدید ترور در اروپاست
  کد خبر : 2039205

  مداخلات نظامی غرب در منطقه، دلیل تشدید ترور در اروپاست

  مداخلات نظامی غرب در منطقه، دلیل تشدید ترور در اروپاستReviewed by on Aug 26Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حملات تروریستی اخیر در بارسلون اسپانیا و فنلاند که باز هم منجر به کشته شدن شمار زیادی از شهروندان اروپایی شد و داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت…

  مداخلات نظامی غرب در منطقه، دلیل تشدید ترور در اروپاستReviewed by on Aug 26Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حملات تروریستی اخیر در بارسلون اسپانیا و فنلاند که باز هم منجر به کشته شدن شمار زیادی از شهروندان اروپایی شد و داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت دوباره موجب بازگشت ترس و وحشت ترور به اروپا شد و بحث های امنیتی در این اتحادیه را مجددا داغ کرد.

  این حملات تروریستی نشان داد که تشدید قوانین امنیتی در بسیاری از کشورهای اروپایی هم نتوانسته مانعی بر سر راه نقشه های تروریستی داعش در اروپا باشد.

  خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیمدر این ارتباط گفت‌وگویی را بادکتر "ینز پیتر استفن"ازکارشناسان برجسته مؤسسه صلح "پزشکان جهانی برای جلوگیری از جنگ‌های اتمی" در آلمان (ippnw) انجام داده است.

  تغییر استراتژی داعش هم زمان با شکست های منطقه ای

  دکتر استفن درباره اینکه آیا حملات تروریستی در اسپانیا مرحله جدیدی از تنش زایی داعش در اروپا را نشان می دهد گفت: در اینجا یک تغییر استراتژی داعش قابل مشاهده است. از دست دادن مناطق تحت تصرف داعش بر اثر شکست های روزافزون نظامی سبب شده داعش از جنگجویان خود بخواهد در وطن خود بمانند و از آنجا جنگ علیه مخالفان خود در عراق و سوریه را در پیش گیرند.

  آسیب حملات تروریستی تابستانی داعش به  توریسم اروپا

  این کارشناس برجسته آلمانی در ادامه سخنانش به حمله تروریستی یک ون به جمعیتی در بارسلون اسپانیا که بیش از ۱۴ نفر کشته و تعداد زیادی مجروح شدند اشاره کرده و گفت: ما نباید این مسئله را فراموش کنیم که اسپانیا پیش از این هم هدف حملات تروریستی داعش بوده است. علاوه بر آن این مسئله قابل توجه است که این حمله تروریستی به انسان ها در فصل تعطیلات تابستان نه تنها به شهروندان اسپانیایی بلکه توریست هایی از سراسر اروپا آسیب رسانده است. انجام حملات تروریستی با هدف توریسم تابستانی، ترس را در سراسر اروپا گسترش داده و هم زمان درآمدهای گردشگری کشورها را کاهش می دهد.

  ابراز نگرانی درباره گسترش موج حملات تروریستی داعش در غرب هم زمان با شکست های منطقه ای

  دکتر استفن در ادامه در این باره که به نظر شما خطر ترور در اروپا تا چه اندازه بالا است و هدف داعش از این حملات تروریستی چیست گفت: من از موج حملات تروریستی داعش در اروپا هم زمان با شکست های نظامی این سازمان در منطقه می ترسم. ممکن است مرحله ای شکل گیرد که در آن مبارزه ایدئولوژیک علیه غرب برای داعش مهم تر از حفظ قلمرو تحت سلطه آن باشد. مناطق ترور می تواند در نقاط مختلف اروپای غربی باشد زیرا ما در همه این کشورها جوانانی با زمینه های مهاجرتی داریم. باید بگوییم این جوانان شانس کمی برای موفقیت های اقتصادی در کشور خود دارند و همچنین از احترام اجتماعی کم تری برخوردارند.

  حملات تروریستی داعش با ابزار روزمره زندگی نگران کننده است

  دکتر استفن درباره اینکه داعش در نیس، برلین و بارسلون حملات تروریستی خود را با خودرو انجام داده و نظر شما در این باره چیست نیز گفت: این مسئله نگران کننده است. دسترسی به وسایل نقلیه بزرگتر اغلب به صورت قانونی و یا از طریق سرقت کار ساده ای است. در این گونه حملات تروریستی عوامل ترور بر خلاف حملات تروریستی با سلاح و مواد منفجره نیاز به قابلیت خاصی ندارند و خطر اینکه سازمان های امنیتی به این اقدام آن ها پی ببرند کم تر است. همچنین این مسئله نیز نگران کننده است که حتی وسایل دیگری از زندگی روزمره انسان ها برای حملات تروریستی از طرف داعش مورد استفاده قرار گیرد.

  دخالت های نظامی غرب در منطقه عامل تشدید ترور در اروپا

  وی در بخش پایانی این مطلب در این باره که غرب باید چه اقداماتی برای حل این مسئله انجام دهد و آیا دخالت های نظامی آمریکا و غرب در منطقه چه تاثیری براین وضعیت داشته است نیز گفت: مسلما مداخلات نظامی غرب در منطقه عامل شکل گیری حملات تروریستی بیشتر در اروپا است. همچنین شرایط اجتماعی عوامل ترور که در اروپا بزرگ می شوند و در همین جوامع به حاشیه رانده می شوند نیز از عوامل تشدید این حملات تروریستی است. به عبارت دیگر باید بگوییم که توزیع عادلانه ثروت جوامع غربی و همچنین یک نظم جهانی عادلانه تر که در آن جنگ ابزار سیاست نباشد اهمیت دارد.

  گفتگو: زکیه شریعتمدار طهرانی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.