• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » امام جمعه کرج: مسئولان غیر جهادی و غیرانقلابی مسئولیت‌های خود را واگذار کنند/ موضوع “آتش به اختیار” سبب انسجام بین نیروهای انقلابی در حوزه فرهنگ شد
  کد خبر : 2039096

  امام جمعه کرج: مسئولان غیر جهادی و غیرانقلابی مسئولیت‌های خود را واگذار کنند/ موضوع “آتش به اختیار” سبب انسجام بین نیروهای انقلابی در حوزه فرهنگ شد

  امام جمعه کرج: مسئولان غیر جهادی و غیرانقلابی مسئولیت‌های خود را واگذار کنند/ موضوع “آتش به اختیار” سبب انسجام بین نیروهای انقلابی در حوزه فرهنگ شدReviewed by on Aug 25Rating:  امام‌جمعه کرج گفت: اولین کار انقلابی این است که مسئولان غیر جهادی و غیرانقلابی مسئولیت‌های خود را واگذار کنند و این خود اولین قدم است…

  امام جمعه کرج: مسئولان غیر جهادی و غیرانقلابی مسئولیت‌های خود را واگذار کنند/ موضوع "آتش به اختیار" سبب انسجام بین نیروهای انقلابی در حوزه فرهنگ شدReviewed by on Aug 25Rating:

   امام‌جمعه کرج گفت: اولین کار انقلابی این است که مسئولان غیر جهادی و غیرانقلابی مسئولیت‌های خود را واگذار کنند و این خود اولین قدم است که مسئولی که تربیت دینی ندارد نمی‌تواند فضای تربیت دینی و انقلابی را فراهم کند.

  به گزارش ایران ویج به نقل از تسنیم، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه اول نمازجمعه امروز کرج با اشاره به آثار و تبعات بد زبانی اظهار داشت: اهل تقوا در کنترل زبان سعی بلیغ دارند.

  وی افزود: برخی بد زبانی‌ها و ناسزاگویی‌ها به قصد تحقیر و توهین طرف مقابل است که مورد نکوهش قرار گرفته است.

  امام‌جمعه کرج در خطبه دوم نماز با تسلیت شهادت امام باقر(ع) اظهار داشت: امام  باقر(ع)کسی است که رسول خدا (ص) به او سلام فرستاده است.

  وی افزود: دوران امام باقر(ع)  علی‌رغم وجود شیعیان زیاد، دوران خیلی سخت بود و موقعیت برای بدست گرفتن حکومت توسط امام(ع) نبود و با تمام فشارها شیعه و معارف شیعه توسط امام حفظ شد.

  امام‌جمعه کرج با اشاره به فرارسیدن روز عرفه و روز نیایش بیان کرد: دعا وسیله‌ای برای نزدیکی به خداوند است و دعا خود عبادت بوده و انسان‌ساز است که یکی از این دعاها دعای عرفه امام حسین (ع) است.

  نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه دعا انسان را به مقصد می‌رساند،گفت: دعا از ما دستگیری می‌کند تا به مقصد نهایی برسیم.

  آیت‌الله حسینی‌همدانی اظهار داشت: گاهی برخی سعی می‌کنند با ایجاد نا آگاهی در بین جوانان جای شهید و جلاد را عوض کنند.

  وی با اشاره به تلاش دشمن به دست منافقین برای ایجاد ناامنی در ابتدای انقلاب و به شهادت رساندن شهیدان رجایی و باهنر برای ایجاد انحراف در مسیر، گفت: امروز همه می‌دانند که منفورترین گروه در ایران قبل از داعش، منافقین هستند.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر آمریکا، اسراییل و ال‌سعود از منافقین حمایت می‌کنند،عنوان کرد: حمایت‌های استکبار جهانی از گروه‌های تکفیری و داعش سبب شده که این گروه‌ها اقدام به انجام عملیات‌های مختلفی در کشورها کنند.

  وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنار ملت و دولت سوریه و عراق سبب جلوگیری از پیشروی و ایجاد فتنه بزرگ داعش شد و اگر جانفشانی‌ها و تلاش های شهدا و ایثارگران و مدافعان حرم نبود مشخص نبود که این فتنه داعش تا کجا پیش می‌رفت.

  امام‌جمعه کرج با بیان اینکه امروز جامعه جهانی در مقابل جنایات و آدمکشی‌ها لال شده است، بیان کرد: دزدیدن و آدم‌ربایی امام موسی صدر در لیبی هم نوعی از ترور است.

  امام‌جمعه کرج با اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت مظلومانه جمعی از زائران ایرانی در مراسم برائت از مشرکین اظهار داشت: این برنامه و کشتار زائران خانه خدا برای جلوگیری از مراسم برائت از مشرکان بود.

  وی با اشاره به حادثه منا و شهادت جمع زیادی از زائران خانه خدا از اقصی نقاط دنیا اظهار داشت: این حادثه نیز نشانه بی‌کفایتی  اداره‌کنندگان حرمین شریفین است و نباید از کنار این حادثه عظیم به سادگی عبور کرد.

  وی با بیان اینکه ال سعود از حمایت و پشتیبانی آمریکا برخوردار است و با این حمایت دست به جنایت علیه بشریت می‌زند، عنوان کرد: داعش با حمایت این کشورها به وجود آمده و این جریان تکفیری سبب ایجاد خطر برای کل دنیا به ویژه مسلمانان شده است.

  وی گفت: عربستان سعودی به تازگی با منافقین هم پیمان شده و همچنان به کشتار و جنایت علیه بشریت ادامه می‌دهد.

  نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه  خام‌اندیشی است که با ارتباط مجدد با عربستان مسایل منطقه حل می‌شود، تاکید کرد: این چنین تفکری، عقب مانده است و حاکمان سعودی به صراحت از انجام عملیات تروریستی در خاک ایران سخن می‌گویند و شما به دنبال نشستن با آنها بر سر یک میز هستید.

  وی با بیان اینکه ایران اسلامی دنبال تنش نیست اما هرگز اجازه نمی‌دهد که اقتدارش که موجب امنیت است توسط آمریکا و نوکران حلقه به گوشش بهم بخورد، متذکر شد:آقایان آمریکا را شیطان بزرگ بدانند و اگر آرمان‌های انقلاب و اهداف عالیه نظام برای شما اهمیت ندارد لااقل جاهلانه زمینه تضعیف امنیت ملی را فراهم نکنید و به حفظ جان و خون مردم هم اندیشه کنید.

  امام‌جمعه کرج با بیان اینکه تقویت روحیه جهادی و انقلابی باید مورد توجه قرار گیرد، عنوان کرد: مسئولی که خودش چنین روحیه ای ندارد و انقلابی عمل نمی‌کند چطور از او انتظار روحیه انقلابی داریم.

  وی ادامه داد: مسئول فرهنگی که کار را در دست دارد و خودش انقلابی نیست چطور می‌تواند جلوی نیروهای انقلابی نایستد و نیروهای انقلابی را که با وجدان کار و تلاش می‌کنند، را با بهانه‌ای حذف نکند.

  خطیب جمعه کرج ادامه داد: اولین کار انقلابی این است که مسئولان غیر جهادی و غیرانقلابی مسئولیت‌های خود را واگذار کنند و این خود اولین قدم است که مسئولی که تربیت دینی ندارد نمی‌تواند فضای تربیت دینی و انقلابی را فراهم کند.

  وی با بیان اینکه تا زمانی که چنین افرادی سرکار هستند وظیفه همان آتش به اختیار است، تاکید کرد: مردم و گروه‌های فرهنگی در محیط‌های خودشان از روحیه انقلابی غافل نباشند و کارها را محکم انجام داده و پیش ببرند و منتظر نمانند که کسی کار آنها را پیش ببرد بلکه با تقویت خود کار را به سرانجام برسانند.

  امام جمعه کرج با بیان اینکه موضوع آتش به اختیار سبب انسجام بین نیروهای انقلابی در حوزه فرهنگ شد،گفت: این کار و ایجاد انسجام بین نیروهای انقلابی در حوزه فرهنگ باید ادامه و توسعه یابد.

  امام جمعه کرج با اشاره به انتخاب هئیت رییسه شورای شهر منتخب پنجم در استان البرز و انتخاب شهرداران اظهار داشت: رمز موفقیت شورای شهر  و روستا در استان و به‌ویژه در شهر کرج در این است که عزیزان توجه داشته باشند که وقت خدمت زودگذر است و خودتان را وقف خدمت به مردم کنید و دنبال مسایل جناحی و سیاسی بازی نباشید و بدانید که افکار سکولاری و لیبرالی در جامعه اسلامی که روحیه انقلابی دارند به نتیجه نمی‌رسد.

  وی با بیان اینکه دوستان مدیرانی که مخلصانه برای مردم خدمت کرده‌اند را به یاد بیاورند، تاکید کرد:خدمت رسانی خالصانه و بدون هرگونه ریا و تزویر و نفاق و رانت را سرلوحه کار خود قرار دهید و برای مردم کار کنید و نتیجه چند برابری آن را از خدای تعالی و از مردم در زمان خود ببینید.

  امام جمعه کرج با اشاره به هفته دولت و تبریک این هفته به اعضای دولت در استان البرز گفت: علی‌رغم کارهای انجام شده توقع ما بالا است و ما معمولا نکاتی که بیان می‌کنیم برای این است که نقاط ضعف به نقاط قوت تبدیل شود و فعالیت و تلاش دوستان در مورد ایجاد تخت‌های بیمارستانی در البرز خوب بوده است.

  وی با بیان اینکه با توجه به ظرفیت‌ها و داشته‌هایی که داریم می‌توانیم بیش از این‌ها فعالیت کنیم و اصل فعالیت‌ها را زیر سوال نمی‌بریم، ادامه داد: مجلس و مردم هم همراه دولت هستند و امیدواریم تحولی در اقتصاد و معیشت مردم به وجود بیاید و در بعد فرهنگی شاهد تحول در عرصه‌های مختلف باشیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.