• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فریب شعارها را نخورید/ ابزارهای قدرت دیگری وجود دارد
  کد خبر : 2038883

  فریب شعارها را نخورید/ ابزارهای قدرت دیگری وجود دارد

  فریب شعارها را نخورید/ ابزارهای قدرت دیگری وجود داردReviewed by on Aug 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ششمین کارگاه آموزشی شبیه‌سازی شورای امنیت گفت: در جنگ تحمیلی علیه ایران از سلاح شیمیایی استفاده شد اما…

  فریب شعارها را نخورید/ ابزارهای قدرت دیگری وجود داردReviewed by on Aug 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ششمین کارگاه آموزشی شبیه‌سازی شورای امنیت گفت: در جنگ تحمیلی علیه ایران از سلاح شیمیایی استفاده شد اما همه دنیا از صدام حمایت کردند و اجازه نمی‌دادند موضوع استفاده از سلاح شیمیایی علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل مطرح شود.

  ظریف تاکید کرد: فراموش نکنید و گول شعارها را نخورید. ما آنجام بودیم و دیدیم تا وقتی صدام به کویت حمله نکرده بود با وجود آنکه ۶ گزارش دبیرکل وقت سازمان ملل به صراحت می‌گفت که صدام علیه ایرانی‌ها و شهروندان غیرنظامی از سلاح شیمیایی استفاده کرده است، اعضای شورای امنیت یک بیانیه و یا قطعنامه شورای امنیت که اسم عراق در آن باشد صادر نکردند.

  وی ادامه داد: بهترین کاری که انجام دادند این بود که بگویند استفاده از سلاح شیمیایی علیه نیروهای ایرانی. این جمله به شکلی بود که انگار خودمان علیه خودمان از سلاح شیمیایی استفاده کرده‌ایم.

  وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ایران هزینه مقابله با قدرت متصلب آن روز را پرداخته است و نشان داد حتی در آن زمان که آن قدرت تعیین کننده نیست.

  ظریف گفت: بنابراین آنچه مهم است این که بدانیم و به کار بگیریم که ابزارهای قدرت دیگری وجود دارد که می‌توانیم از آنها به خوبی و با موفقیت استفاده کنیم. این به معنای در افتادن با دنیا نیست و رویکردی است که می‌تواند در آینده کشور ما و کشورهای در حال توسعه و منطقه به واسطه آن در تعاملات بین‌المللی تأثیرگذار باشند

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.