• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » سیاسی بازی سم نظام آموزش و پرورش است/ اعلام نتایج تحقیق و تفحص صندوق ذخیره تا مهرماه
  کد خبر : 2038840

  سیاسی بازی سم نظام آموزش و پرورش است/ اعلام نتایج تحقیق و تفحص صندوق ذخیره تا مهرماه

  سیاسی بازی سم نظام آموزش و پرورش است/ اعلام نتایج تحقیق و تفحص صندوق ذخیره تا مهرماهReviewed by on Aug 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پنجمین کنگره سراسری فرهنگیان کشور که امروز برگزار…

  سیاسی بازی سم نظام آموزش و پرورش است/ اعلام نتایج تحقیق و تفحص صندوق ذخیره تا مهرماهReviewed by on Aug 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پنجمین کنگره سراسری فرهنگیان کشور که امروز برگزار شد، عنوان کرد: برخی افراد فراکسیون امید با انتخاب بطحایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش مخالفت هایی داشتند و بنده وقتی با  عارف صحبت کردم او را فردی متدین دانست اما معتقد بود توان کافی برای وزارت را ندارد.

  وی ادامه داد: برخی افراد از دیدگاه سیاسی با آقای بطحایی مخالفت می کردند و فضای شدیدی علیه وی وجود داشت اما یعد از بررسی به این نتیجه رسیدیم که گزینه پیشنهادی از بدنه آموزش و پرورش است و برای اولین بار فردی که همواره در بدنه این وزارتخانه حضور داشته که برای وزارت آموزش و پرورش انتخاب شده است.

  رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه مطالبات جدی از وزیر آموزش و پرورش داریم، بیان کرد: یکی از مهمترین مطالبات توجه به سند تحول بنیادین است و دو زیر نظام مالی و منابع انسانی باید با جدیت پیگیری شود و تا زمانیکه این دو موضوع عملیاتی نشود اجرای سند به خوبی انجام نخواهد شد همچنین به دنبال اجرای طرح رتبه بندی معلمان هستیم اما این مسئله به تدوین دو زیر نطام فوق نیاز دارد و از وزیر آموزش و پرورش این موضوع را دائم پیگیری خواهیم کرد.

  رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سیاسی بازی در آموزش و پرورش سم است و نباید فضای سیاسی خارج از وزارتخانه به دردرون وارد شده و حاشیه سازی ایجاد شود زاهدی بیان کرد: این سیاسی بازی نباید در انتصابات، مدیریت و مسائل آموزشی و پرورشی وارد شود که در سال های اخیر ظلم بزرگی به دلیل وجود این مسئله به نظام آموزش و پرورش شده است.

  وی بیان کرد: انتظار نداریم وزیر آموزش و پرورش افرادی از جناح مخالف رئیس جمهور را به کار بگیرد اما باید انسان های معتدل و وفادار به شهدای فرهنگی که قصد حاشیه سازی ندارند به کار گرفته شوند و از موضع سیاسی به مسائل نگاه نکند.

  رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان کرد: ۱۱ هزار میلیارد تومان وام پرداخت شده است که ۸ هزار میلیارد تومان مشکوک الوصول است یعنی ضمانتی برای برگشت آن وجود ندارد و افرادی که توان مالی برای بازپرداخت وام داشته باشند وجود ندارد و در مواردی وام های چند صد میلیون تومانی به یک فرد کارت خواب اعطا شده است که قطعا توان مالی بازپرداخت ندارد.

  وی با تاکید بر اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه از مطالبات جدی ما است, اظهار کرد: این صندوق باید در جهت خدمت به فرهنگیان و رفع بخشی از مطالبات آنها اقدام کند نه اینکه محلی برای سوءاستفاده های کلان باشد.

  رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: هلدینگ های اقتصادی مختلف از جمله پتروشیمی توسط صندوق ذخیره فرهنگیان ایجاد شده است اما هیچ برنامه ای برای فعالست آن وجود ندارد که همین مسئله منجر شد تا صدها میلیون تومان هزینه بدون بازدهی باشد.

  زاهدی با اشاره به اینکه صحبت های زیادی درباره صندوق ذخیره وجود دارد، گفت: تا مهر ماه گزارش نهایی از نتایج تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره را ارائه می کنیم.

  وی تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش باید از افراد فهمیم, باتجربه و با قابلیت بالا در مدیریت مالی استفاده کند و افرادی که صرفا جریان سیاسی خاصی را دنبال می کنند نباید به کار گرفته شوند به عنوان مثال در دوره های گذشته شاهد بودیم معاونی به وزیر گفت لباس پیشاهنگی بپوشد و با افتخار عکس انداختند.

  زاهدی با اشاره به حذف کنکور و برگزاری آزمون استاندارد در آموزش و پرورش عنوان کرد: کنکور بلایی برای دانش آموزان است و استعدادکشی می کند و خلاقیت را می رباید بنابراین باید کنکور حذف و آزمون های استاندارد جایگزین شود.

  رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: حوزه ستادی وزارتخانه به تنهایی قادر به برگزاری آزمون های استاندارد نیست و اجرای آن به هماهنگی سایر نهادها نیاز دارد.

  وی با اشاره به دانشگاه فرهنگیان گفت: مصلحت نیست فردی چهارسال سرپرستی این دانشگاه را داشته باشد چرا که سرپرست اختیارات لازم را ندارد.

  زاهدی با اشاره به وضعیت نیروی انسانی مورد نساز آموزش و پرورش بیان کرد: براساس یرآوزد این وزارتخانه درطول ۶ سال آینده حدود ۴۰۰ هزار نفر بازنشسته می شوند یعنی هر سال نیاز به تربیت ۵۰ هزار نیرو وجود دارد تا در آینده این وزارتخانه دچار بحران نشود.

  رییس کمبسیون آموزشو تحقیفات مجلس با بیان اینکه ظرفیت فعلی دانشگاه فرهنگیان پاسخگوی تامین منابع نیروی انسانی آموزش و پرورش نیست, افزود: از رییس سازمان برنامه و بودجه ورییس سازمان امور استخدامی تقاضا داریم تا هرچهزودتر برنامه ریزی لازم بذای اختصاصردیف استخدامی جذب نیروی انسانی راداشته باشند.

  زاهدی یادآور شد: دانشگاه فرهنگیان باید نشان دهد که توان کافی بذای تامین نیروی انسانی.مورد نیاز آموزش و پرورش را دازد و این دانشگاه بایو یکی از اولویت های اصلی وزارتخانه باشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.