• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تولیدات ایران از نظر کمی و کیفی با چین و اروپا رقابت می‌کند
  کد خبر : 2038820

  تولیدات ایران از نظر کمی و کیفی با چین و اروپا رقابت می‌کند

  تولیدات ایران از نظر کمی و کیفی با چین و اروپا رقابت می‌کندReviewed by on Aug 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، عبدالوهاب سهل آبادی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در نشست رؤسای خانه‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور که در محل اتاق بازرگانی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت:…

  تولیدات ایران از نظر کمی و کیفی با چین و اروپا رقابت می‌کندReviewed by on Aug 24Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار مهر، عبدالوهاب سهل آبادی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در نشست رؤسای خانه‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور که در محل اتاق بازرگانی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: ما بیش از هشت هزار واحد صنعتی، ۱۲۰ هزار واحد صنفی، ۷۰ شهرک صنعتی داریم و موضوع گردشگری در استان ما خاص است و بحران زاینده رود و چند کارخانه ما خاص است.

  رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران افزود: وزیر اقتصاد در اولین حرکت خود سود سپرده ها را کاهش داد امیدواریم به این کار سرعت بیشتری داده شود و تولیدکنندگان ما بهره مند شوند.

  سهل آبادی بیان کرد: ما گرفتار مشکلات ارزش افزوده هستیم در هیج کجای دنیا تولید، ارزش افزوده نمی‌پردازد و این پرداخت و پس گرفتن ها بلای جان ما شده، یکی از هزینه های سنگین بخش تولید همین ارزش افزوده است.

  وی افزود: بسیاری از تولیدکنندگان به خاطر رکودی که در کشور وجود دارد با زمان، تولیدات خود را به فروش می رسانند، و چون نداریم مرتب جریمه میدهیم، کاری بر سر ما آمده که نالیدن، کار ما شده است، روزی نیست که سر از خواب برداریم و مشغول کار شویم و با آیین نامه جدیدی در کار مواجه نشویم.

  رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان بیان کرد: یکی از کارخانه های کاشان که چهارصد نفر پرسنل دارد، از دیروز به خاطر بدهی برقش را قطع کردند، این تعطیلی اعتماد مردم را برای سرمایه گذاری کم می‌کند، مشکل بیکاری و اشتغال نیز روز به روز بیشتر می‌شود.

  وی افزود: در این برهه اخبار زندان رفتن صنعتگری به گوش می‌رسد، آقایی که متولد ۱۳۱۲ و از صنعتگران کشور است و مشکل پیدا کرده، ما هیچ جا هیچکس را تکریم نمی کنیم، ما دیروز در هواپیما چهار و نیم ساعت در هواپیما بودیم و کسی هم به ما نگفت که درب هواپیما دچار مشکل شده است…

  سهل آبادی در ادامه بیان کرد: امروز بیش از سی درصد از تولیدات ما، مصرف داخل ندارد و باید به صادرات آن فکر کنیم، سفره خیلی از مردان کشور شب ها خالی است و کارگران ما در این مقطع زمانی بیش از همه آسیب می‌بینند نه اضافه کاری دارند نه پاداش، فکر و راه حل این مشکل طلب ما از دولت است.

  وی تاکید کرد: دولت نمی‌تواند بعد از سالها طلب ما را بدهد ولی برای چندرغاز طلب، همکاران ما را به زندان میبرند، چند سال از هدفمند کردن یارانه ها میگذرد ریالی به ما یارانه ندادند در حالیکه سی درصد سهم ما بود.

  سهل آبادی بیان کرد: هر روز بهره و نزول روی نزول را شاهد هستیم، اعتراض هم میکنیم میگویند اینطور نیست طیب نیا گفت اینطور نیست، امروز اگر کسی بدهکار بانک شود تا ۳۹ درصد بهره به او تعلق میگیرد. ما را آزاد بگذارید، ضوابط را مشخص کنید و بگویید تکلیف تولیدکنندگان برای دو سال آینده چیست.

  وی گفت: شرایط اقتصادی ما سخت تر از جنگ تحمیلی است، ما از نمایندگان و مسئولان کمک نمی خواهیم فقط چوب لای چرخ ما نگذارند. امروز تولیدات ما از نظر کمی و کیفی با چین و اروپا رقابت میکند.

  سهل آبادی بیان کرد: وزیر باید به اتاق بازرگانی، اصناف، تشکل های کارگری و.. توجه داشته باشد، من در یک و نیم ماه گذشته دو بار به سوریه رفتم آنجا به بسیاری از تولیدات ما نیاز دارند، ۱۸۰۰فروشگاه به نام الاستهلاک دارند و آمادگی دارند تا تولیدات ایران در آنجا عرضه شود.

  وی افزود: دولت سوریه لیست بلندپایه ای را از ما تقاضا کرد و نیازمند تولیدات مصالح ساختمانی است، من در ملاقاتی با نخست وزیر سوریه درخواست کردم که پاسپورت تولیدکنندگان ما مهر نخورد و با این درخواست موافقت شد. و خط اعتباری سنگینی را ایران به سوریه داده، ۱۸۰ میلیون دلار در ارتباط با وزارت صنعت به عنوان سرمایه گذاری، به ایران مطرح شد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.