• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دولت برای توسعه روش های نوین آبیاری ۸۵ درصد هزینه ها را یارانه می دهد
  کد خبر : 2038778

  دولت برای توسعه روش های نوین آبیاری ۸۵ درصد هزینه ها را یارانه می دهد

  دولت برای توسعه روش های نوین آبیاری ۸۵ درصد هزینه ها را یارانه می دهدReviewed by on Aug 24Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در برنامه گفتگوی ویژه شبکه استانی یزد گفت: مردمم استان یزد با توجه به اقلیم و محدودیت های…

  دولت برای توسعه روش های نوین آبیاری ۸۵ درصد هزینه ها را یارانه می دهدReviewed by on Aug 24Rating:

  دولت برای توسعه روش های نوین آبیاری 85 درصد هزینه ها را یارانه می دهدبه گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در برنامه گفتگوی ویژه شبکه استانی یزد گفت: مردمم استان یزد با توجه به اقلیم و محدودیت های منابع آب در روش های بهره برداریی بهینه از منابع آب نظیر قنوات پیشرو هستند و قدر آب را به خوبی می دانند.

  محمود حجتی افزود: دولت برای توسعه روش های نوین آبیاری ۸۵ درصد هزینه ها را یارانه می دهد و بدون محدودیت تسهیلات پرداخت می کند.

  وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در چهار سال گذشته ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده و امسال هم ۶۰ هزار هکتار آبیاری نوین اجرا شده و بیش از۱۴۰ هزار هکتار نیز در دست انجام قرار دارد.

  حجتی گفت: توسعه کشت های گلخانه ای، نشاکاری به جای بذرکاری،گسترش کشاورزی حفاظتی،بکارگیری بذور و نهال های مقاوم و زودرس از دیگر برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای بهره برداری بهینه از منابع آب است.

  وی افزود: استان یزد با متوسط ۶۰ تا ۷۰ میلی متر بارندگی که یک چهارم میانگین بارش کشور است در کشت خیار گلخانه ای،پرورش بلدرچین و پرورش تیلاپیا با هماهنگی محیط زیست اولین تولیدکننده و در تولید پسته و انار دارای رتبه چهارم پنجم کشوری است.

  حجتی ادامه داد: استان یزد ظرفیت های فراوانی برای افزایش تولید و ثروت ملی دارد؛توسعه گلخانه ها،گیاهان دارویی،تولید قارچ،صنعت دامپروری و شیلات از جمله این ظرفیت هاست.

  وزیر جهاد کشاورزی گفت: پرورش آرتمیا در آب های شور استان یزد که سیس آن مورد نیاز پرورش میگو و ماهیان خاویاری است وهم اکنون وارد می شود از دیگر ظرفیت های بالقوه استان است که مطالعات آن از سوی شیلات ایران در حال انجام است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.