• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تا ۶ ماه دیگر داعش در کل عراق نابود خواهد شد/ آزاد سازی تلعفر دالان تروریست ها را مسدود کرد
  کد خبر : 2038685

  تا ۶ ماه دیگر داعش در کل عراق نابود خواهد شد/ آزاد سازی تلعفر دالان تروریست ها را مسدود کرد

  تا ۶ ماه دیگر داعش در کل عراق نابود خواهد شد/ آزاد سازی تلعفر دالان تروریست ها را مسدود کردReviewed by on Aug 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از انقلاب نیوز،حسین رویوران کارشناس مسائل کشورهای عربی به چرایی دیر اقدام کردن آزاد سازی تلعفر اشاره کرد…

  تا ۶ ماه دیگر داعش در کل عراق نابود خواهد شد/ آزاد سازی تلعفر دالان تروریست ها را مسدود کردReviewed by on Aug 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از انقلاب نیوز،حسین رویوران کارشناس مسائل کشورهای عربی به چرایی دیر اقدام کردن آزاد سازی تلعفر اشاره کرد و تاکید کرد: امریکا و ترکیه دو سر این موضوع هستند که تلاش می کردند آزادی تلعفر به تاخیر بیافتد. در موصل  پاکسازی بدون دخالت امریکا صورت گرفت و عملا نمی توانست این پیروزی را به نفع خود مصادره کند مثل کاری که در رقه انجام می دهد. لذا دولت عراق با اعلام بی نیازی به امریکا اجازه ورود امریکا در این عملیات را به آنها نداده بود.

   

   

  وی افزود: امریکا به دنبال این است که اعلام کند که او هم در پیروزی ها نقش به سزایی را بازی می کند در حالی این طور نیست. در بحث دوم ترکیه نیز به خاطر اینکه مردم این شهر بیشتر ترکمن هستند با چوب گذاشتن لای چرخ حشد الشعبی به دنبال درست کردن مشکلات برای این عملیات بوده و هست که آنها نباید در این عملیات شرکت کنند در حالی که ۲ تیپ از شهروندان بومی تلعفر در حشد الشعبی هستند که در این عملیات شرکت می کنند. این نشان از نفوذ جغرافیایی حشد الشعبی در عراق است.

   

  حسین رویوران در پاسخ به این سوال که چرا امریکا در عملیات های مختلف اشتباهات فاحشی می کند و بعضا نیروهای خودی و مردم بی دفاع را  با موشک هواپیماهای خود می زند گفت: آقای ابو مهدی  جانشین فرماندهی حشد الشعبی در یک کنفرانس خبری در حدود چهار پنج روز پیش اعلام کرده بود که در آزاد سازی موصل به هر منطقه ای که نزدیک می شدیم قبل از اینکه ما به منطقه ای برسیم هلیکوپتر های امریکایی آنجا می نشستند و نفرات و تجهیزات در آنجا خالی می کردند و آنها برای کمک به داعش هر کاری را می کنند.

   

  این کارشناس سیاسی ادامه داد: شکی در این نیست که امریکا برای داعش به عنوان یک ابزار استفاده می شده است و اساسا مبنای آنها ایجاد موازنه در منطقه است. آنچه که دولت عراق دنبال می کند با آنچه که امریکا در دنبال می کند بسیار متفاوت است. دولت عراق در ۲ سالی که حشد الشعبی تاسیس شده است هر جا که اراده کرده است عملیات انجام داده است و هر جا هم که عملیات کرده است پیروزی حاصل شده است و در هیچ موردی شکست نخورده است، این نشان می دهد که حشد الشعبی دارای توان بالا و ظرفیت های نظامی بالایی است که دولت عراق پیدا کرده است.

   

  ریوران همچینین با اشاره به اینکه امریکا فقط به دنبال این است که پیروزی های عراق و سوریه به نام خود مصادره کند اظهار داشت: سوال اینجاست که چه کسی داعش را بوجود آورده است؟! با اعلام دولت عراق ۱۰ ها هزار نفر از نیروهای تروریستی سعودی، چچنی، اروپایی، سوری در داعش حضور دارند، این نیروها از چه طریق و با دستور چه کسی وارد عراق شده اند؟! آیا غیر از امریکا و ترکیه دخیل هستند؟

   

  این کارشناس عربی افزود: این موضوع در حافظه مردم دنیا باقی مانده است که بارها و بارها دولت امریکا اعلام کرده بود که در اوایل جنگ نیروهای داعش را تجهیز و کمک می کند. همچنین اوباما و کلینتون اعتراف کرده بودند که آنها داعش را علم کرده اند. امریکا با ژست ضد تروریستی به دنبال پاک کردن گذشته خود است.

   

  وی در بخش پایانی درباره  پیامد آزاد سازی تلعفر برای داعشی ها نیز گفت: نکته بسیار مهم این موضوع دالان رفت و آمد داعشی از سمت سوریه بسته خواهد شد و تسلط امریکا نیز در این منطقه قطع خواهد شد. ارتباط شمال به جنوب و غرب به شرق داعشی ها نیز قطع خواهد شد، و داعشی ها دیگر از حویجه نمی توانند به سوریه یا بالعکس حرکتی داشته باشند. در واقع تلعفر مثل یک چهار راه شمال به جنوب و شرق به غرب بود که با آزاد سازی آن این چهار راه مسدود خواهد شد.

   

  رویوران درباره اینکه آیا آزادسازی تلعفرمی تواند به داعش خاتمه بدهد یا خیر اظهار داشت: آزاد سازی کامل عراق بعد از آزاد سازی شهرهای عانه، راوه و قائم است که صورت می گیرد. چون داعشی ها در این شهرها به صورت آزادانه رفت و آمد می کنند. ولی باید گفت عراق در سرازیری آزادی قرار گرفته است که می تواند شهرهای مختلف را ظرف مدت ۱ تا ۲ ماه آزاد کند و به نظر من می توانیم تصور کنیم که تا ۶ ماه آینده عراق بدون داعش باشد.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.