• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پرچم و سرود جدید دو نیاز ضروری برای کردستان است
  کد خبر : 2038551

  پرچم و سرود جدید دو نیاز ضروری برای کردستان است

  پرچم و سرود جدید دو نیاز ضروری برای کردستان استReviewed by on Aug 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه خبر خبرگزاری برنا، "مسعود بارزانی " با تاکید برمحال بودن عقب نشینی از این اقدام، گفت: پرچم و سرود جدید دو نیاز ضروری برای منطقه کردستان عراق است. وی روز دوشنبه دردیداربا نمایندگان…

  پرچم و سرود جدید دو نیاز ضروری برای کردستان استReviewed by on Aug 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه خبر خبرگزاری برنا، "مسعود بارزانی " با تاکید برمحال بودن عقب نشینی از این اقدام، گفت: پرچم و سرود جدید دو نیاز ضروری برای منطقه کردستان عراق است.

  وی روز دوشنبه دردیداربا نمایندگان اقلیت های منطقه گفت: درخواست ها برای بازگشت پیشمرگه به مرزهای ۲۰۰۳ مورد قبول نیست و نمی توان در برابر سلایق شخصی تسلیم شد.

  وی افزود: باید قانون اساسی جدیدی که تضمین کننده حقوق همگان باشد نگاشته شود. به همه اقشار و گروه ها اطمینان خاطر می دهم که از هر گروهی برای  نگارش قانون اساسی دولت مستقل کردستان عراق نماینده ای حضور داشته باشد ما به سرود ملی جدید و تغییراتی در پرچم کردستان نیاز داریم تا سمبل همه اقشارو بیان کننده همه باشد.

  وی افزود: دلیل عزیمت به بغداد این بود تا اعلام کنیم ما همسایگان خوبی هستیم و نمی توان همه پرسی را به تعویق انداخت، زبان تهدید درما کارساز نیست. ۴ سال پیش می دانستیم عراق به سراشیبی پرتگاه افتاده است.

  وی در دیدار با فرماندهان قدیمی نیروهای پیشمرگه وابسته به حزب دموکراتیک کردستان گفت :هیچ شکی درکرد بودن خانقین، کرکوک ، سنجار، مخمور و سایر مناطق مشمول ماده ۱۴۰ نیست.

  وی افزود: بغداد این ماده را اجرا نکرد تا داعش آمد و تقسیم به شکل کنونی اتفاق افتاد. برای جلوگیری از درگیری و مشکلات به فکر برگزاری همه پرسی استقلال کردستان افتادیم.

  وی مسئولیت برگزاری همه پرسی را قبول و تاکید کرد در هر صورت و بروز هر مشکل خود بهای آن را پرداخت خواهد کرد.

  اعلام برگزاری همه پرسی، با مخالفت  محافل بین المللی و کشورهای منطقه روبرو می شود و فقط اسرائیل و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس از آن حمایت می کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.