• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » ادامه اعتراض فرهنگیان بازنشسته به سفره معیشت/ فقط شعار تحویل گرفتیم
  کد خبر : 2038523

  ادامه اعتراض فرهنگیان بازنشسته به سفره معیشت/ فقط شعار تحویل گرفتیم

  ادامه اعتراض فرهنگیان بازنشسته به سفره معیشت/ فقط شعار تحویل گرفتیمReviewed by on Aug 23Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فرهنگیان بازنشسته بارها در تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه نسبت به وضعیت معیشتی خود معترض هستند و خواسته اصلی آنها همسان سازی حقوق بازنشستگان…

  ادامه اعتراض فرهنگیان بازنشسته به سفره معیشت/ فقط شعار تحویل گرفتیمReviewed by on Aug 23Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فرهنگیان بازنشسته بارها در تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه نسبت به وضعیت معیشتی خود معترض هستند و خواسته اصلی آنها همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان است.

  علاوه بر تاخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت، بخش دیگری از اعتراضات فرهنگیان بازنشسته به وضعیت معیشتی در این دوران مربوط است. به گونه‌ای که طبق گفته آنها میانگین دریافتی حقوق فرهنگیان بازنشسته تفاوت قابل توجهی را با شاغلان دارد.

  تعداد بازنشسته‌های آموزش‌وپرورش ۷۵۰ هزار نفر است و افرادی که در دهه ۸۰ یا ۷۰ بازنشسته شده‌اند با افرادی که به تازگی بازنشسته می‌شوند فاصله حقوقی بسیاری دارند به همین دلیل نمایندگان کانون‌های بازنشستگان دیدارهایی را با برخی نمایندگان مجلس و اعضای سازمان برنامه و بودجه داشتند که در این دیدارها بحث همسازی سازی و نزدیک کردن حقوق بازنشستگان با شاغلان مطرح شد.

  البته مسئولان دولت و مجلس، وعده‌هایی را در رابطه با بهبود وضعیت معیشت معلمان سرداده‌اند و در این رابطه می‌توان به سخنان علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با فرهنگیان بازنشسته اشاره کرد که بر لزوم توجه به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان  تاکید داشت اما از این جمله نیز غافل نشد که «اصطلاحاً عائله دولت زیاد شده و منابع مالی کشور محدود است بنابراین در رسیدگی به مشکلات بازنشستگان مسائلی ایجاد شده است.»

  اخیرا نیز فرهنگیان بازنشسته تجمعی را در اعتراض به وضعیت معیشتی خود مقابل مجلس شورای اسلامی داشتند و بر رفع تبعیض در حقوق و ارائه بیمه مناسب تأکید کردند.

  سیدی یکی از فرهنگیان بازنشسته در این رابطه به تسنیم گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری در سال ۸۶ مصوب اما اجرا نشده است. خواسته اصلی فرهنگیان بازنشسته اجرای این قانون است و با توجه به موادی از آن باید حقوق بازنشستگان با شاغلان همتراز شود چرا که اختلاف حقوق میان فردی که سال سی‌ام خدمت اوست با یک معلم بازنشسته حدود یک میلیون تومان است.

  وی افزود: فرهنگیان بازنشسته دهه ۷۰ حداقل حقوق یعنی یک میلیون ۱۰۰ تا یک میلیون ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند و با توجه به نرخ تورم و هزینه زندگی این حقوق بسیار اندک است.

  سیدی با اشاره به اینکه فرهنگیان در بحث درمان نیز مشکلاتی دارند، گفت: بیمه تکمیلی خدمات قابل توجهی ارائه نمی‌دهد در حالیکه فرهنگیان در این سن با بیماری‌های مختلفی مواجه می‌شوند و نیاز به بیمه تکمیلی مناسبی دارند.

  به اذعان این فرهنگی بازنشسته، جلسات زیادی از سوی آنها با نمایندگان مجلس و معاونان آقای نوبخت برگزار شده است اما فقط به ما وعده دادند و گفتند که فرهنگیان تاج سر ما هستند.

   به گزارش ایران ویج به نقل از تسنیم، برای حل معیشت بازنشستگان مزایا و امکانات رفاهی در قوانین برنامه توسعه لحاظ شده است اما بسیاری از این قوانین در مرحله اجرا مسکوت می‌مانند.ارائه مساعدت‌های اجتماعی، بیمه‌های اجتماعی پایه و بیمه‌های مکمل،  طبق قوانین باید به بازنشستگان تعلق بگیرد اما اجرای آنها به خوبی انجام نشده است.

  بازنشستگان فرهنگی پس از ۳۰ سال فعالیت، حال که زمان فراغتشان فرا رسیده دغدغه تامین معیشت را دارند و حقوق دریافتی آنها کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد در این بین نیز تجمعات و دیدارها با مسئولان مختلف در رونق گرفتن سفره معیشت آنها تأثیری نداشته است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.