• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کارخانه ی که افتتاح ! نه،تعطیل شد
  کد خبر : 2038413

  کارخانه ی که افتتاح ! نه،تعطیل شد

  کارخانه ی که افتتاح ! نه،تعطیل شدReviewed by on Aug 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار زنگ خبر ؛ رهبر معظم انقلاب چند سالی متوالی را اقتصاد مقاومتی نام نهادند اما بی توجهی دولت تدبیر به توان و تولیدات داخلی، که حتی تا میوه…

  کارخانه ی که افتتاح ! نه،تعطیل شدReviewed by on Aug 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار زنگ خبر ؛ رهبر معظم انقلاب چند سالی متوالی را اقتصاد مقاومتی نام نهادند اما بی توجهی دولت تدبیر به توان و تولیدات داخلی، که حتی تا میوه شب عید را از مصر و ترکیه وارد می کند و محصول باغدار ایرانی در انبارها فاسد می شود، نه تنها به این تاکیدات رهبری توجهی نشده است بلکه با ایجاد مناطق آزاد بیشتر، آن ها را به دروازه های رسمی قاچاق کالا به کشور تبدیل کرده اند تا ریشه تولید داخل زده شود.

  گرچه کشورمان درزمینه تولید سیم و کابل به دستاورد های بزرگی نایل شده است و هم اکنون بخش عظیمی از نیاز داخل کشور به این محصولات ازطریق تولیدکنندگان ایرانی تامین می شود اما برخی از تولید کنندگان درخصوص واردات سیم و کابل به بازارایران که عمدتا از نوع چینی است  گلایه دارند.

  رئیس جمهوری بارها گفته است که مردم پیش از برجام هر روز با یک تحریم جدید مواجه بودند، اما اکنون و بعد از برجام، هر روز یک گشایش در امور حاصل می شود که این جای شکرگزاری دارد!

  برخلاف صحبت های رئیس محترم جمهور میتوان گفت که بعد از برجام نه تنها گشایشی حاصل نشد، بلکه هر روز شاهد تعطیلی کارخانه ها، واحدهای تولیدی و اخراج کارگران بوده ایم. به طوری که کارخانه های معروف و ریشه دار ایران به صورت تعطیل یا نیمه تعطیل درآمده‌اند.

   قاسم علی بیگی یکی از تولید کنند گان سیم برق در شهرستان بن است که سال ۹۳ کارخانه تولید سیم برق را در شهرستان بن افتتاح و برای تعداد ۱۵ نفر اشتغال زایی کرده بود.

  این تولید کنند در گفت و گو با خبرنگار زنگ خبر گفت : بنده در سال ۹۳ با سرمایه گزاری نزدیک ۷۰۰ میلیون تومان این کارخانه را راه اندازی کردم.

  وی هدف خود از ایجاد این کارخانه را تولید اشتغال و کمک به چرخه اقتصادی کشور گفت و افزود:در آن سال بنده این سرمایه را که در دست داشتم به کار گرفته و در شهرستان و شهر خودم اشتغالی کوچک ایجاد کردم که اگر این کار خانه  به کار بیفتد برای نزدیک ۱۵ نفر جوان شغل مستقیم ایجاد میکند اما این کارخانه چند مدتی کار کرده و متاسفانه برشکست شد.

  وی از مزیت های تولید داخل گفت و از واردات مواد بی کیفیت چینی که بازار داخل را تهدید به تعطیلی می کند از قوانین داخلی و از مضیقه های گوناگونی که متوجه این صنعت است.

  علی بیگی از مشکلات واردات در این زمینه گفت :  بزرگ ترین مشکلی که واردات برای ما ایجاد کرده، سیم و کابل نامرغوبی است که وارد کشور شده و بازار تولیدات داخل را خراب می کند.    
   
  وی بیان کرد :دولت به عنوان بزرگترین خریدار کالاهای آنها، به تعهداتش به خوبی عمل نمی کرد و دیرهنگام تسویه حساب می کرد ، مواد اولیه را گران تر و نقد میخریدیم و ارزان تر و سنیه میفروختیم و  سوددهی در خوشبینانه ترین حالت کمتر از ۳درصد  بود.

  وی افزود:ما در این کارخانه تمامی موارد استاندارد را رعایت کرده و حتی کارشناس مربوط به استاندارد را در کارخانه مستقر کرده بودیم و کابل هایی که در ایران تولید میشوند از نظر کیفیت بالا بوده و با استانداردهای بین المللی ساخته شده اند.
   
  علی بیگی گفت:اگر دولت به دستورات و قوانین اقتصاد مقاومتی جامعه عمل میپوشاند و فقط در حد جلسات اقتصاد مقاومتی را پیگیری نمی کرد  ما کمتر شاهد برشکست و تعطیلی کارخانه ها بودیم.

  وی با بیان اینکه چرخه اقتصاد بسیار  بهم متصل است گفت: این چرخه ها مانند دانه زنجیره بهم متصل هستند،اگر یکی از این دانه های زنجیره ها از هم جدا شود دیگر چرخه اقتصاد نمی چرخد.

  علی بیگی گفت :کارگران روز مزد ،استاد کارها،بناها،مصالح فروش ها،لوازم برقی ها،کاشی فروش ها، تولید های چوب و…. همه و همه وابسته به  ساخت و ساز مسکن هستند وقتی ساخت و ساز مسکن از رونق می افتد به صورت زنجیر وار تمامی این موارد هم از کار افتاده و بیکار میشوندو این فقط  یک نمونه کوچک است که بسیار موارد مشابه دیگر هم وجود دارد.

  وی با بیان اینکه ما کارخانه را به گونه ای طراحی کرده بودیم که فاز دوم آن را هم راه اندازی کنیم افزود:ما نه تنها به این مرحله نرسیدیم بلکه در دو مرحله تولید یک بار ۱۰ میلیون تومان و یکبار ۱۵ میلیون تومان ضرر کرده ایم.
   
  علی بیگی گفت : درست است که حمایت های مالی و وام ها  میتواند راه گشا و کمک حال ما باشد ولی وقتی باز پرداخت این وام ها خود مشکلی به مشکلاتت ما ازاضافه میکند ،چرا باید سمت این ها برویم،وقتی بنده وامی دریافت میکنم که درصد بازپرداختش و اقساطش دیگر توانی برای من نمی دهد تا بتوان هم حقوق کارگران را پرداخت کنم و خودم نیز سودی داشته باشم.

  وی با اشاره به کارخانه های اطراف خود گفت: در اطراف ما هم دوستان که مشغول به کار بودند برشکست شده ویا در حال برشکستگی هستند،و بعضی ها هم نتوانستن حتی سوله های خود را تکمیل کنند چه برسد به راه اندازی کارخانه.
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.