• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » فعالان مخالف برگزاری همه پرسی کُردستان عراق سرکوب می‌شوند
  کد خبر : 2038327

  فعالان مخالف برگزاری همه پرسی کُردستان عراق سرکوب می‌شوند

  فعالان مخالف برگزاری همه پرسی کُردستان عراق سرکوب می‌شوندReviewed by on Aug 22Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه القدس العربی، شمار زیادی از فعالان کُرد که با برگزاری همه پرسی جدایی کردستان از عراق مخالف هستند از سوی ریاست اقلیم کردستان عراق تحت فشار قرار گرفته و…

  فعالان مخالف برگزاری همه پرسی کُردستان عراق سرکوب می‌شوندReviewed by on Aug 22Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه القدس العربی، شمار زیادی از فعالان کُرد که با برگزاری همه پرسی جدایی کردستان از عراق مخالف هستند از سوی ریاست اقلیم کردستان عراق تحت فشار قرار گرفته و شماری از آنها مورد تهدید قرار گرفته یا بازداشت شده اند.

  روزنامه القدس العربی به نقل از یک منبع آگاه در سلیمانیه گزارش داد که «فرهاد سنکاوی» یکی از فعالان شناخته شده در کردستان عراق چند روز پیش به وسیله یک گروه مسلح در منطقه سنکاو در غرب سلیمانه ربوده شده بود که بعد از چند روز آزاد شده است.

  بر اساس این گزارش سنکاوی از حامیان حرکتی است که اخیرا در اقلیم کردستان از سوی فعالان تشکیل شده تا جلوی برگزاری همه پرسی جدایی اقلیم کردستان از عراق را بگیرد. او به نزدیکان خود گفته بود که به دلیل مواضعش در مخالفت با برگزاری همه پرسی از سوی چهره های سیاسی صاحب نفوذ تهدید شده بود.

  «بهار محمود» یکی دیگر از اعضای پارلمان کردستان عراق نیز به وسیله افراد ناشناس در شهر شقلاوه که بخشی از اربیل به شمار می رود مورد ضرب و جرح قرار گرفته است،در اقدام مشابه دیگری، گروهی ناشناس «ملا سامان سنکاوی» اما جمعه مسجد جمجمال را مورد هدف قرار داده بودند.

  گروهی از فعالان سیاسی و اجتماعی در اقلیم کردستان عراق کمپینی ایجاد کرده و با مخالفت با برگزاری همه پرسی جدایی از عراق در شرایط فعلی از مردم می خواهند با همه پرسی جدایی کردستان مخالفت کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.