• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » خودرو؛ سلاح موثر و مرگبار داعش در اروپا
  کد خبر : 2038092

  خودرو؛ سلاح موثر و مرگبار داعش در اروپا

  خودرو؛ سلاح موثر و مرگبار داعش در اروپاReviewed by on Aug 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "تاگس سایتونگ" آلمان در مطلبی با عنوان داعش و حملات تروریستی با خودرو به بررسی  این استراتژی داعش پرداخته و نوشت: بعد از شکست های پیاپی داعش در عراق و…

  خودرو؛ سلاح موثر و مرگبار داعش در اروپاReviewed by on Aug 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "تاگس سایتونگ" آلمان در مطلبی با عنوان داعش و حملات تروریستی با خودرو به بررسی  این استراتژی داعش پرداخته و نوشت: بعد از شکست های پیاپی داعش در عراق و سوریه این سازمان تروریستی به کشتار غیر نظامیان روی آورده است.داعش، خودرو را به عنوان سلاح موثر و ویژه‌ای برای این منظور یافته است.

  در پاییز سال ۲۰۱۵ یک داعشی با نام ابو مریم البنگالی سوار یک اتومبیل پر از مواد منفجره در نزدیکی شهر تکریت عراق شده تا یک ویدئوی تبلیغاتی را تنظیم کند. وی با این اقدام خود تلاش کرد همه مسلمانان دنیا را علیه به زعم خود متجاوزان، کافران و بی دینان تحریک کند. این یک اعلان بسیار احساسی بود، البته چشمگیرترین جای این ویدئو زمانی بود که ابومریم نگاهی به دوربین انداخته و گفت: با وجود همه سلاح ها و فن آوری ها آیا می دانید آن ها بیشتر از همه از چه می ترسند؟

  وی بعد از آن به فرمان اتومبیل اشاره کرده و در پاسخ سوال خود می گوید این اتومبیل و عملیات شهادت طلبانه چیزی است که آن ها بیشترین ترس را از آن دارند. وی که دانشجوی دانشگاه دیکن استرالیا بود  بعد از تهیه این ویدئو در یک بمب گذاری انتحاری علیه شیعیان عراق خود را کشته و بی گناهان زیادی را به کام مرگ کشاند. داعش مدتها بعد و تازه در ماه می سال ۲۰۱۷ این ویدئو را منتشر کرد. از آن زمان در حملات تروریستی با خودرو کلمات این تروریست انتحاری به ذهن ها متبادر می شود که می گفت این خودرو است که آن ها از آن بیشترین ترس را دارند.

  نویسنده در ادامه این مطلب نوشت  بمبگذاری با خودرو یکی از سلاح های نوآورانه و مرگبار تروریسم مدرن است. "مایک دیویس"، از نویسندگان غربی مفصلا در کتاب " واگن بدا" ی خود به این مسئله پرداخته و البته جدیدترین فصل این داستان را در حال حاضر تروریسم داعش می نویسد؛ یک ابزار ترور بی رحمانه و خودسرانه در برابر چشمان ما شکل می گیرد. خودرو حالا دیگر نیاز نیست با مواد منفجره پر شود تا مرگبار باشد. این سلاح در نیس فرانسه، برلین و لندن به کار گرفته شد و حالا ما دوباره آن را در بارسلون اسپانیا دیده ایم.

  در شماره سوم روزنامه آنلاین داعش Rumiyah درباره جزئیات این گونه حملات داعش به صورت گسترده بحث شده است. در این شماره آمده است، از آنجایی که این یک بخش مهم زندگی مدرن است تنها تعداد کمی پتانسیل های کشنده و مخرب یک وسیله نقلیه موتوری و امکان دستیابی به تعداد زیادی قربانی هنگام استفاده از آن را درک می کنند. روش چنین حمله‌ای این است که یک اتومبیل با سرعت بالا در جمع کافران وارد شده و بدنهای آن ها را در حال حرکت خرد می کند.

  ونی که در حمله تروریستی در بارسلون مورد استفاده قرار گرفت متناسب با دستوراتی است که داعش به طرفداران خود داده است. در این دستور آمده است برای اینکه شمار بیشتری قربانی به بار آید باید یک خودروی مجاز با شاسی بلند مورد استفاده قرار گیرد. همچنین سرقت مدارک شناسایی به منظور اجاره یک ماشین که در بارسلون اتفاق افتاده است بسیار توصیه می شود. نمونه مشابه این مدل حمله تروریستی حمله جولای سال ۲۰۱۶ در نیس فرانسه بود که یک کامیون با سرعت بالا به جمعیتی حمله کرده و ۸۶ نفر را به کام مرگ کشاند.

  ماه هاست که داعش این گونه حملات را به عنوان تاکتیک ترور بجا و قانونی اعلام می کند. بنابراین این مسئله غافلگیر کننده نیست که واحد اطلاعاتی داعش Emni بخصوص روی این نوع حملات در اروپا تاکید دارد. در اعترافات عربی داعش درباره حمله بارسلون صحبت از مشارکت مستقیم واحد اطلاعاتی داعش به میان آمده بود.

  در بخش دیگری از این مطلب آمده است که برای سازمان های امنیتی بخصوص مقابله با این وضعیت بسیار دشوار است. هیچ سازمانی در دنیا- مهم نیست که تا چه اندازه قدرتمند و غنی باشد- برای این منظور تجهیز نشده که در خیابان های باز، اتومبیلی را که به عابران حمله می کند متوقف کند.

  "مایک دیویس"، نویسنده معروف غربی قبلا به این نتیجه رسیده است که به این ترتیب خودرو یک سلاح مخرب کشتار جمعی است که عملا بسیار خطرناک تر از سلاح های بیولوژیکی و شیمیایی است.

  پلیس اروپا ( یوروپل) مدتهاست که درباره این خطر هشدار می دهد. این سازمان امنیتی اروپایی در این باره اظهار داشته است که با شکست های داعش در سوریه و عراق، تروریسم داعش و حامیان آن بیشتر بر حملات جذاب و دیدنی خود در غرب تاکید کرده و برای این منظور از وسایل روزمره مانند اتومبیل و چاقو استفاده می کنند.

  ما در برابر آینده‌ای قرار داریم که در آن داعش دیگر به اداره یک خلافت محدود نشده و بیشتر بر این مسئله تاکید خواهد داشت که تروریست‌هایی مانند ابومریم البنگالی را به حرکت درآورد تا به قتل های جمعی دست بزنند. حمله بارسلونا تنها مزه کمی از طعم آینده این گونه استراتژی است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.