• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » از بهار عربی تا فاشیسم کنونی را در این کتاب بخوانید
  کد خبر : 2038014

  از بهار عربی تا فاشیسم کنونی را در این کتاب بخوانید

  از بهار عربی تا فاشیسم کنونی را در این کتاب بخوانیدReviewed by on Aug 21Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «حرب الأمرکه علی العالم .. من الربیع العربی الی الفاشیه الراهنه» _ جنگ آمریکاسازی جهان .. از بهار عربی تا فاشیسم کنونی_ تألیف «مقداد ندیم عبود»، چاپ…

  از بهار عربی تا فاشیسم کنونی را در این کتاب بخوانیدReviewed by on Aug 21Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، کتاب «حرب الأمرکه علی العالم .. من الربیع العربی الی الفاشیه الراهنه» _ جنگ آمریکاسازی جهان .. از بهار عربی تا فاشیسم کنونی_ تألیف «مقداد ندیم عبود»، چاپ هئیت عمومی کتاب در سوریه (سازمان انتشارات وزارت فرهنگ) است.
  بر اساس این گزارش، نویسنده در هفت فصل این کتاب، سعی آمریکا جهت تسلط بر جهان و بهره برداری از مجموعه‌های فاشیستی تروریست تکفیری در فاجعه‌ای که بر سر کشورهای عربی و جهان وارد شده ، را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.
  وی در فصل اول کتاب خود به نحوه مقابله با تندروی دینی که تروریسم نتیجه آن بوده، می‌پردازد .
  در فصل دوم این کتاب، بحران در سوریه و تشکیل گروه‌های مسلح تکفیری از سوی ابرقدرت‌ها و امپریالیسم جهانی و چگونگی مواجهه با آن را بحث می‌کند.
  نویسنده در فصل سوم به وجود هم‌پیمانی بین امپریالیسم و گروه‌های فاشیست اسلامی و صهیونیستی تأکید می‌کند و معتقد است این سه، تعصب مذهبی و طائفه گرایی را در روند تخریب سوریه، عراق و بقیه کشورهایی که شاهد بهار عربی بوده‌اند، مورد استفاده قرار می دهند .
  فصل چهارم به شرح اوضاع کشورهای عربی و نقش اتحادیه کشورهای عربی در این بحران که فقط برای منفعت حاکمان و بر ضد منافع ملت های عرب عمل می کند، اختصاص داده شده است. نویسنده بر این باور است که اتحادیه عرب در راستای تعمیق درگیری ها و تخریب کشورها فعالیت می کند لذا از اندیشه اصولگرایی تکفیری حمایت کرد و برنامه‌های ویرانگر امپریالیسم و صهیونیزم در جهان عرب را تأیید کرد.
  در فصل پنجم نویسنده عقل بشری را در تمدن کنونی غالباً عقل فن آورانه آینه ای می‌داند که آمریکایی است و بر این باور است که آمریکا سعی می‌کند اندیشه بشریت را به شکل خود درآورد تا به تمامی جهان تسلط داشته باشد.
  «مقداد ندیم عبود» در فصل ششم کتاب خود با معرفی نظام سلطه جهانی، رفتار و آثار ویرانگر آن در جهان را تبیین کرده و به سرقت بردن میراث فرهنگی ملت‌ها خصوصاً در عراق و سوریه را مورد واکاوی قرار می دهد.
  در فصل پایانی به سعی آمریکا جهت چیره شدن بر جهان و استفاده آن از فاشیسم برای تحقق بخشیدن به اهداف خود پرداخته است. نویسنده در پایان این بحث به ایمان خود در پیروز شدن ملت ها و پیروزی حق علیه باطل تأکید کرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.