• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » گمرک عراق: واردات سیمان به عراق ممنوع است
  کد خبر : 2037932

  گمرک عراق: واردات سیمان به عراق ممنوع است

  گمرک عراق: واردات سیمان به عراق ممنوع استReviewed by on Aug 20Rating: به دنبال ادعاهای صورت گرفته درباره توقف صادرات سیمان ایران و در مقابل صدور سیمان عربستان سعودی به عراق با تعرفه ترجیحی ۱۷ درصد، اداره گمرگات عراق این ادعاها را تکذیب کرد و رایزنی بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز گفت که…

  گمرک عراق: واردات سیمان به عراق ممنوع استReviewed by on Aug 20Rating:

  به دنبال ادعاهای صورت گرفته درباره توقف صادرات سیمان ایران و در مقابل صدور سیمان عربستان سعودی به عراق با تعرفه ترجیحی ۱۷ درصد، اداره گمرگات عراق این ادعاها را تکذیب کرد و رایزنی بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز گفت که ممنوعیت صادرات سیمان به عراق شامل همه کشورهاست.
  یک مسوول در اداره کل گمرکات عراق روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا گفت که با توجه به تولید داخلی و در راستای حمایت از آن، عراق بیش از دو سال است که واردات سیمان را از همه کشورها از جمله عربستان متوقف کرده است.
  این مسئول که خواست نامش در این مصاحبه برده نشود، در پاسخ این سوال که، آیا عراق در چارچوب قوانین تجارتی اتحادیه عرب، تعرفه های ویژه برای تبادلات تجاری خود با کشورهای عضو اتحادیه ، از جمله عربستان دارد؟ گفت: عراق از این تفاهم نامه خارج شده و در حال حاضر هیچ گونه تعرفه ویژه ای برای هیچ کشوری وجود ندارد.
  وی اضافه کرد: تعامل عراق با عربستان در حوزه سیمان مانند دیگر کشورها، مبتنی بر ممنوعیت واردات از این کشور می باشد، زیرا عراق در حال حاضر دارای خودکفایی در تولید انواع سیمان است.
  این مسئول عراقی ادعاهای صورت گرفته در مورد اعمال تعرفه ۱۷ درصدی برای صادرات سیمان عربستان به عراق را تکذیب کرد.
  رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز گفت که براساس آمار رسمی منتشر شده دولت عربستان سعودی، صادرات سیمان این کشور در ۲۰۱۷ به عراق صفر بوده است.
  ‘ناصر بهزاد’ افزود: عربستان سعودی فقط در ۲۰۱۵ میلادی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار صادرات انواع مصالح ساختمانی شامل سنگ، سیمان، مواد شیشه ای، سرامیک، آزبست و غیره به عراق داشته که سهم سیمان در آن ۸۸۰ هزار دلار بوده است.
  وی سهم صادرات سیمان عربستان را در ۲۰۱۶ رقمی بسیار ناچیز خواند و گفت که کل صادرات مصالح ساختمانی در سال گذشته میلادی ۵۰۰ هزار دلار بوده که سهم سیمان رقم قابل ذکری نیست.
  وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران تا قبل از ممنوعیت صادرات سیمان سالیانه هشت میلیون تن صادرات سیمان به عراق داشت، اما از اواخر ۲۰۱۵ که ممنوعیت اعمال شده، این صادرات متوقف شده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.