• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آغاز مرحله دوم عملیات قلمون و فروپاشی صفوف داعش/طی ساعات آینده دستاورد بزرگی محقق خواهد شد + نقشه
  کد خبر : 2037857

  آغاز مرحله دوم عملیات قلمون و فروپاشی صفوف داعش/طی ساعات آینده دستاورد بزرگی محقق خواهد شد + نقشه

  آغاز مرحله دوم عملیات قلمون و فروپاشی صفوف داعش/طی ساعات آینده دستاورد بزرگی محقق خواهد شد + نقشهReviewed by on Aug 20Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، عملیات نظامی در منطقه قلمون غربی وارد دومین مرحله خود شده است به طوری که ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت به…

  آغاز مرحله دوم عملیات قلمون و فروپاشی صفوف داعش/طی ساعات آینده دستاورد بزرگی محقق خواهد شد + نقشهReviewed by on Aug 20Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، عملیات نظامی در منطقه قلمون غربی وارد دومین مرحله خود شده است به طوری که ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت به پیشروی خود به سمت ارتفاعات «قرنه الزویتینه» در مرزهای لبنان و سوریه ادامه می‌دهند.

  نیروهای مشترک مواضعی را در  ارتفاعات الشنشار و الصهریج در قلمون غربی آزاد کردند.

  یک منبع میدانی با بیان این مطلب به خبرنگار تسنیم گفت صبح امروز ارتفاعات جدیدی در پی پیشروی رزمندگان مقاومت از سه محور آزاد شد و عرصه بر تروریست‌های داعشی در سمت سوریه تنگ‌تر می‌شود.

  این منبع گفت ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت در پی تروریست‌های داعشی، وارد گذرگاه الزمرانی در ارتفاعات الجراجیر در قلمون شده‌اند. داعشی‌ها با گذاشتن سلاح و تجهیزات خود پا به فرار گذاشتند و ده‌ها جسد کشته‌هایشان را هم رها کردند.

  نیروهای ارتش و مقاومت همچنین گذرگاه‌های «الزمرانی-فیفا» را به کنترل خود درآوردند که بین مرزهای سوریه و لبنان قرار دارد که معنای این دستاورد قطع تمام خطوط کمک‌رسانی به تروریست‌ها و قرار گرفتن این منطقه در تیررس مستقیم آتش نیروهاست به طوری که دیگر هیچ روزنه‌ ای برای خروج داعشی‌ها جز به سمت گذرگاه «مرطبیه» باقی نمانده است.

  این منبع افزود مساحت باقی‌مانده‌ای که تحت اشغال تروریست‌های داعشی است، حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع است، در حالی که تا پیش از  عملیات ارتش و مقاومت، داعشی‌ها، ۲۴۰ کیلومتر مربع را در اشغال خود داشتند، داعشی‌ها همچنان بر ارتفاعات حلیمه قاره مسلط هستند و درگیری‌ها هم اکنون در اطراف آن متمرکز است.

  حجم آتش سنگین و آهنگ پرشتاب عملیاتی که ارتش سوریه و حزب الله در پیش گرفته‌اند منجر به فروپاشی کامل قوای داعش و درهم شکستن ساختار دفاعی و عقب‌نشینی آنها به خطوط پشتی شده که رزمندگان مقاومت در حال تعقیب آنها هستند.

  منبع میدانی در پایان به تسنیم گفت : در مقابل داعش در قلمون غربی دو گزینه بیشتر نمانده یا مرگ و یا تسلیم و طی ساعات آینده بخش سوری مرزها به طور کامل آزاد خواهد شد و به زودی پیروزی جدیدی بر گروه‌های تکفیری به دست خواهد آمد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.