• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » خروج واشنگتن از برجام الگوی راه‌حل دیپلماتیک را مخدوش می­‌کند
  کد خبر : 2037751

  خروج واشنگتن از برجام الگوی راه‌حل دیپلماتیک را مخدوش می­‌کند

  خروج واشنگتن از برجام الگوی راه‌حل دیپلماتیک را مخدوش می­‌کندReviewed by on Aug 20Rating: «سیامک باقری»، عضو هیئت‌ علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) و کارشناس روابط بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص پیامدهای خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای، با اشاره به اینکه خروج واشنگتن از برجام الگوی راه‌حل دیپلماتیک را مخدوش می­‌کند،…

  خروج واشنگتن از برجام الگوی راه‌حل دیپلماتیک را مخدوش می­‌کندReviewed by on Aug 20Rating:

  «سیامک باقری»، عضو هیئت‌ علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) و کارشناس روابط بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص پیامدهای خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای، با اشاره به اینکه خروج واشنگتن از برجام الگوی راه‌حل دیپلماتیک را مخدوش می­‌کند، بیان داشت: به نظر می‌رسد اگر آمریکایی‌ها پیشاپیش برای خروج از برجام پیش­قدم شوند، پیامدهای منفی برای آن‌ها به دنبال خواهد داشت.

  وی با توجه به واکنش اعضای دیگر ۱+۵ در قبال خروج واشنگتن از برجام گفت: برجام یک توافق چندجانبه است و دولت‌های اروپایی، روس‌ها و چینی‌ها نسبت به این موضوع واکنش نشان خواهند داد. ممکن است آن‌ها از این طریق فشارهایی بر آمریکایی‌ها وارد کنند. اگرچه ممکن است این فشارها چندان تأثیرگذار نباشد، اما برای آمریکایی‌ها حصر تبلیغاتی فراهم می‌کند.

  عضو هیئت‌ علمی پژوهشگاه امام صادق (ع) با تأکید بر تأثیرات دیگر خروج آمریکا از برجام اشاره داشت: افکار عمومی جامعه بین‌الملل ممکن است این حرکت را نپذیرد. همچنین برای جامعه ایرانی نیز این موضوع اثبات خواهد شد که آمریکایی‌ها یک خصومت تمام‌ نشدنی با ایران دارند.

  وی با اشاره به اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در قبال بدعهدی واشنگتن تأکید کرد: هرچقدر ایران نرمش نشان دهد و روابط سازنده‌ای در جهان داشته باشد، آمریکایی‌ها این قابلیت را ندارند و کینه‌ورزی آن‌ها بازدارنده هرگونه اقدام است. لذا دولت‌ مردان ایرانی اقدامات قاطعانه‌تری در خصوص موضع هسته‌ای ایران اتخاذ می­‌کنند.

  کارشناس روابط بین‌الملل با توجه به پیامد مهم دیگر خروج آمریکایی­‌ها از برجام مطرح کرد: الگوی راه‌حل دیپلماتیک در موضوعات بین‌المللی به دنبال این امر به‌ شدت مخدوش خواهد شد و زیر سؤال خواهد رفت. همچنین بی‌اعتمادی نسبت به چنین ابرازی نه‌ فقط در افکار عمومی ایران، بلکه در جامعه جهانی نیز به وجود می‌آید.

  وی با تأکید بر رضایتمندی برخی از طرف­‌ها از موضع خصومت­ آمیز واشنگتن در قبال برجام گفت: برخی از رژیم­‌ها مانند رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی از خروج آمریکا از برجام خوشنود خواهند شد. اما این اقدام ترامپ در جامعه بین‌المللی تنش ایجاد خواهد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.