• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » حضور ۳ میلیون پناهجوی سوری در ترکیه
  کد خبر : 2037690

  حضور ۳ میلیون پناهجوی سوری در ترکیه

  حضور ۳ میلیون پناهجوی سوری در ترکیهReviewed by on Aug 19Rating: هاکان چاووش اوغلو معاون نخست وزیر ترکیه اعلام کرد: ترکیه کارنامه درخشانی در خدمت به پناهجویان دارد و هم اکنون سه میلیون نفر از چهار میلیون پناهجوی سوری ساکن ترکیه هستند.به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، چاووش اوغلو روز شنبه در آیین…

  حضور ۳ میلیون پناهجوی سوری در ترکیهReviewed by on Aug 19Rating:

  هاکان چاووش اوغلو معاون نخست وزیر ترکیه اعلام کرد: ترکیه کارنامه درخشانی در خدمت به پناهجویان دارد و هم اکنون سه میلیون نفر از چهار میلیون پناهجوی سوری ساکن ترکیه هستند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، چاووش اوغلو روز شنبه در آیین گرامیداشت روز جهانی بشردوستی و گشایش نمایشگاه عکسی به همین مناسبت در نهاد نخست وزیری مدعی شد: ترکیه سالانه با بیش از ۶ میلیارد دلار کمک های بشردوستانه، سرآمد کشورهای مختلف دنیا در کمک به همنوعان در همه گوشه جهان است.
  وی سازمان های آفاد، تیکا و کزیل آی ترکیه را سه نهاد معتبر بین المللی در زمینه کمک های بشردوستانه عنوان کرد و افزود: ترکیه با این حالی که هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا محسوب می شود، ولی به علت داشتن ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی و نیز با الهام از آموزه های اسلامی نخستین کشور در کمک به همنوعان در جهان به شمار می رود.
  وی با اشاره به تدوین سه مقطع و افق توسعه برای ترکیه برای سال های ۲۰۲۳، ۲۰۵۳ و ۲۰۷۱ اظهار کرد: در این سه چشم انداز، امدادرسانی و کمک رسانی به همنوعان هم پیش بینی شده است.
  رجب آکداغ دیگر معاون نخست وزیر ترکیه نیز در این آیین گفت: کمک به همنوع خود جزو باورهای دینی ملت ترکیه و از مولفه های فرهنگی این کشور محسوب می شود که سابقه تاریخی زیادی هم دارد.
  وی بیان کرد: ما بر این باور هستیم که تا زمانی که برادران و همنوعان ما در گرسنگی می خوابند، نمی توانیم بخوابیم چرا که امت محمد(ص) هستیم.
  وی احداث ۲۰۰ مرکز درمانی در کشورهای سودان و سومالی بدون چشمداشت مالی را از جمله خدمات ترکیه در کمک به همنوعان در خارج از این کشور عنوان کرد و گفت: نهادهای امدادرسان ترکیه برای کمک به همنوعان از فیلیپین تا دوردست ترین مناطق آفریقا فعال هستند.
  وی با تاکید بر ضرورت پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه افزود: برچیدن گروه های ظالم و تروریستی مانند داعش هم کمک به همنوع محسوب می شود چرا که آنها امروز درد و رنج بیشماری را به ملت سوریه تحمیل کرده اند.
  وی با اشاره به ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی و تغذیه ای مناسب به اتباع سوری ساکن در ترکیه اظهار کرد: ترکیه ار همه امکانات خود برای پایان دادن به جنگ در سوریه و نیز کمک به اتباع جنگ زده این کشور مسلمان استفاده خواهد کرد.
  وی اظهار امیدواری کرد که دنیا صدای گریه کودکان و مادران و انسان های بیگناه را در سوریه بشنود و همه کشورهای دنیا در پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور تلاش کنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.