• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » “زعفران” در صدر کالاهای صادراتی خراسان‌رضوی/ افغانستان و ترکمنستان مهمترین مقاصد صادرات استان
  کد خبر : 2037583

  “زعفران” در صدر کالاهای صادراتی خراسان‌رضوی/ افغانستان و ترکمنستان مهمترین مقاصد صادرات استان

  “زعفران” در صدر کالاهای صادراتی خراسان‌رضوی/ افغانستان و ترکمنستان مهمترین مقاصد صادرات استانReviewed by on Aug 19Rating: امید جهانخواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: با توجه به مقایسه ارقام واردات و صادرات تزار بازرگانی گمرکات خراسان‌رضوی تا انتهای تیر ماه سال ۱۳۹۶ مثبت و معادل ۴۳۹ میلیون دلار است. وی بیان…

  "زعفران" در صدر کالاهای صادراتی خراسان‌رضوی/ افغانستان و ترکمنستان مهمترین مقاصد صادرات استانReviewed by on Aug 19Rating:

  امید جهانخواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: با توجه به مقایسه ارقام واردات و صادرات تزار بازرگانی گمرکات خراسان‌رضوی تا انتهای تیر ماه سال ۱۳۹۶ مثبت و معادل ۴۳۹ میلیون دلار است.

  وی بیان کرد: مهم‌ترین کالای صادراتی خراسان‌رضوی در طول ۴ ماهه ابتدایی امسال زعفران به‌صورت فله بوده که ۳۵ هزار و ۵۴۷ کیلوگرم میزان وزنی آن بوده و در مقایسه با ۴ ماهه سال گذشته از نظر وزنی یک درصد رشد و از نظر ارزشی ۵ درصد کاهش داشته است.

  ناظر گمرکات خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بعد از آن زعفران خردنشده و ساییده نشده مهم‌ترین کالای صادراتی خراسان رضوی بوده که ارزش وزنی آن با ۳۱۲ درصد رشد نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۶ هزار و ۴۳۹ کیلوگرم بوده و صادرات این کالا از نظر ارزش دلاری نیز در ۴ ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۳۱ درصد رشد داشته است.

  جهانخواه بیان کرد: افغانستان، ترکمنستان، عراق، امارات، هنگ‌کنگ و تاجیکستان مهم‌ترین مقاصد کالاهای صادراتی خراسان‌رضوی هستند و مهم‌ترین کشورهایی که از آن‌ها کالا به خراسان‌رضوی وارد شده ترکیه، پاکستان، امارات، ازبکستان، چین و روسیه بوده‌اند.

  وی تأکید کرد: عمده کالاهای وارد شده به خراسان رضوی در ۴ ماهه ابتدایی امسال شامل پنبه حلاجی نشده و یا شانه نزده، برنج نیمه سفید شده و یا کامل سفید شده، دانه‌های کلزا، سولفات آمونیوم و اجزا و قطعات  تلمبه‌های مایعات  بوده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.