• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اولین برگ انقلاب مخملی در ایران/شعبون بی مخ هایی که اسیر روح برجام شدند
  کد خبر : 2037538

  اولین برگ انقلاب مخملی در ایران/شعبون بی مخ هایی که اسیر روح برجام شدند

  اولین برگ انقلاب مخملی در ایران/شعبون بی مخ هایی که اسیر روح برجام شدندReviewed by on Aug 19Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازترنم دشتی بیست هشت مرداد ۱۳۳۲ سالروز اولین جرقه های انقلاب مخملی در ایران بود که با توطئه آمریکایی انگلیسی و حمایت اوباش…

  اولین برگ انقلاب مخملی در ایران/شعبون بی مخ هایی که اسیر روح برجام شدندReviewed by on Aug 19Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازترنم دشتی بیست هشت مرداد ۱۳۳۲ سالروز اولین جرقه های انقلاب مخملی در ایران بود که با توطئه آمریکایی انگلیسی و حمایت اوباش خیابانی نخست وزیری دکتر محمد مصدق را سرنگون و زمینه بازگشت شاه خائن را به ایران آماده کرد.

  گرچه کودتای بیست و هشت مرداد ۳۲ با توجه به زمینه نا آرام کشور خیلی هم دور از ذهن نبود اما اتحاد مردم در موضوع ملی کردن صنعت نفت که خود انقلابی بزرگ در تاریخ ایران به شمار می رود فرضیه این کودتای مخملی را به کلی از اذهان دور کرده بود.

  بسیت و هشتم مرداد ۳۲ نشان داد که دست طمع آمریکایی ها همواره بر ایران دراز بوده و این توهم که آمریکا با ایران دشمنی ندارد مطلبی فکاهی برای روزنامه ای محلی بیش نیست.

  دکتر محمد مصدق پس از ملی شدن صنعت نفت و پیروزی بر انگلیسی ها متاسفانه دچار فرضیه جدایی دین از سیاست شد، تئوری که همواره شهید بزرگوار مدرس در نطق های خود به آن اذعان داشت و شکاف بین مصدق و کاشانی زمینه حضور کسانی را در کابینه فراهم کرد که تیشه به ریشه زحمات چند ساله مردم در ملی کردن صنعت نفت زد.

  تاریخ خود گویاترین پرونده ای است که دخالت آشکار و پنهان آمریکاییها را در امور داخلی و خارجی ایران در معرض دید جهانیان می گذارد و نشان می دهد که آمریکا در برابر ایران دست دوستی نمی شناسد و هر عملی از سوی آمریکاییها همواره با توطئه همراه است.

  اینکه  برخی ها دید منفی در برابر آمریکا را یک توهم می نامند احتمالا صفحات تاریخ را حتی یک ورق نزده اند وگرنه از سال ۱۳۳۲ و تاریخ ۲۸ مرداد که دخالت آرمریکا در امور داخلی ایران آشکار شد تا کنون شاهد بدترین دخالت ها از سوی ایالات متحده در امور ایران بودیم.

  امروز هم نقض برجام از سوی آمریکا و افزایش تحریم های ایران حتی در زمینه های دارویی و صنعتی خود معمول ترین بخش دخالت آمریکاییها در سیاست خارجی ایران است که خود گواه مشهود این مدعاست.

  سیاست خارجی کشور ما در این سالها هرچقدر حسن نیت خود را در برابر آمریکا در قضیه برجام نشان داد با خنجر آمریکاییها از پشت مواجه شد که متاسفانه در این قضیه افرادی هم در داخل کشور ندانسته آب به آسیاب دشمن ریخته و تاریخ دشمنی آمریکا با ایران را فراموش کردند.

  گرچه در سال ۳۲ افرادی در قضیه کودتای ننگین همراه دشمن بودند که حتی الفبای فارسی را هم در کوچه بازار یافت نمی کردند اما امروز در قضیه برجام کسانی آب به آسیاب دشمن می ریزند که خود عالم به علم سیاست هستند و برگ برگ تاریخ خیانت های آمریکا را نوشته اند.

  ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ نشان داد که آمریکا هیچگاه نتوانسته شرط دوستی برابر ایران را به جا بیاورد و همین مدرک خود کافی بود تا مسئولان سیاست خارجی متوجه شوند که در قضیه برجام شوخی در برابر آمریکا معنایی ندارد.

  وحید ابراهیمی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.