• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ریاض به دنبال ایجاد فضای روانی مناسب برای خروج از جنگ یمن است
  کد خبر : 2037479

  ریاض به دنبال ایجاد فضای روانی مناسب برای خروج از جنگ یمن است

  ریاض به دنبال ایجاد فضای روانی مناسب برای خروج از جنگ یمن استReviewed by on Aug 19Rating: «صباح زنگنه»، سفیر پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی و تحلیلگر مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص اعتراف ولیعهد عربستان برای خروج از جنگ یمن در گفت‌وگو با دو مقام سابق آمریکایی، با…

  ریاض به دنبال ایجاد فضای روانی مناسب برای خروج از جنگ یمن استReviewed by on Aug 19Rating:

  «صباح زنگنه»، سفیر پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی و تحلیلگر مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص اعتراف ولیعهد عربستان برای خروج از جنگ یمن در گفت‌وگو با دو مقام سابق آمریکایی، با اشاره به اینکه ریاض به دنبال ایجاد یک فضای روانی مناسب برای خروج از این جنگ است، بیان داشت: به نظر می‌رسد این موضوع تا حدودی روشن است و قابل پیش‌بینی نیز بود؛ چراکه تداوم این جنگ به لحاظ ظرفیت‌های نظامی و مالی بسیار پرهزینه است.

  وی با توجه به تأثیرات تداوم جنگ علیه یمن گفت: این جنگ برای عربستان و بودجه این کشور با توجه به وضعیت کاهش قیمت نفت و کسری بودجه طبعاً یک تهدید ساختاری جدی محسوب می‌شود. آن هم برای شخصی که خواهان اجرای پروژه‌ توسعه­‌ای ۲۰۳۰ است. این نوع پروژه‌ها نیازمند تزریق امکانات و پول کافی و آرامش مناسب در منطقه است. این شرایط فشار را بر محمد بن سلمان بیشتر کرده است.

  سفیر پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی با تأکید بر بی‌نتیجه‌ بودن تجاوز عربستان علیه یمن اشاره داشت: ریاض نه‌ تنها نتوانسته کشور یمن را به عبدربه منصور هادی متحد خود در این کشور تحویل دهد، بلکه یمنی‌ها به خاک عربستان نیز وارد شده‌اند و دفاع خود را به شهرهای این کشور رسانده‌اند. این وضعیت محتمل بود.

  وی با اشاره به هدف اصلی که محمد بن سلمان در جنگ یمن دنبال می­‌کرد، افزود: ارائه‌ یک نمایش از قدرت در حمله به یمن زمینه‌ای بود که محمد بن سلمان تصور می‌کرد با آن برنامه می‌تواند تسلط خود را در محیط داخلی عربستان و خانواده آل سعود به اثبات برساند و حال که امورات بر وفق مراد وی پیش رفته است، بنابراین باید خود را از آن موضوع رها کند.

  تحلیلگر مسائل غرب آسیا با توجه به اعتراف محمد بن سلمان برای خروج از جنگ یمن اشاره داشت: ولیعهد عربستان ممکن است این سخنان را در محافل مختلف نیز اعلام کرده باشد؛ اما به نظر می­‌رسد گفته شدن این موضوع در حضور دو مقام آمریکایی آغازی برای ایجاد یک فضای روانی مناسب است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.