• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » امریکا به دنبال نگه داشتن افراد و سازمان‌ها در لیست تحریم‌ها است
  کد خبر : 2037455

  امریکا به دنبال نگه داشتن افراد و سازمان‌ها در لیست تحریم‌ها است

  امریکا به دنبال نگه داشتن افراد و سازمان‌ها در لیست تحریم‌ها استReviewed by on Aug 19Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سجاد شهرانی در گفتگو با پیرغار گفت: آمریکا در جدیدترین اقدامات خصمانه خود در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران، تحریم‌هایی تازه علیه ایران موسوم به«مقابله با دشمنان…

  امریکا به دنبال نگه داشتن افراد و سازمان‌ها در لیست تحریم‌ها استReviewed by on Aug 19Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سجاد شهرانی در گفتگو با پیرغار گفت: آمریکا در جدیدترین اقدامات خصمانه خود در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران، تحریم‌هایی تازه علیه ایران موسوم به«مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» را به تصویب رساند. آخرین گام برای تبدیل شدن این طرح به قانونی لازم الاجرا، امضاء رئیس جمهور آمریکا بود که ترامپ نیز مخالفتی با این بسته جدید تحریمی از خود نشان نداد و این قانون را امضاء کرد. حال که این طرح به تصویب نهایی رسیده است، فصل جدیدی از تحریم‌ها همراه با تنش و بحران در دوران پسابرجام محسوب می‌شود.

  وی تصریح کرد: قانون تحریم ایران در مجلس نمایندگان و همچنین مجلس سنای آمریکا با رأی بالایی تصویب شد و سپس رئیس جمهور آمریکا نیز چند روز بعد از تصویب این قانون توسط کنگره، آن را امضاء کرد. البته اگر این قانون از طرف رئیس جمهور آمریکا نیز امضاء نمی‌شد، مانعی برای اجرای آن وجود نداشت. زیرا با توجه به سیستمی که در آمریکا وجود دارد،‌ رئیس جمهور می‌تواند نسبت به قانونی که از سوی کنگره تصویب شده است.

  وی اظهار داشت: در رابطه با سند برجام، فرمولی وجود دارد که در پاراگراف اول توافق ژنو نیز آمده است. در آنجا قید شده است که ایران در موضوع هسته‌ای محدودیت‌هایی را خواهد پذیرفت و بعد از اینکه این محدودیت‌ها را پذیرفت، تحریم‌های هسته‌ای لغو خواهد شد. بعد از این توافق، مدتی مذاکرات ادامه پیدا این کارشناس مسائل سیاسی گفت: کرد تا اینکه طرف آمریکایی نسبت به این موضوع کارشکنی کرد و مطرح کرد؛ بعد از اینکه ایران محدودیت‌ها را بپذیرد،‌تحریم‌ها پس از ۸ سال لغو خواهد شد و فعلاً به حالت تعلیق در خواهد آمد و هر ۹۰ روز یکبار رئیس‌جمهور آمریکا باید تحریم‌های هسته‌ای ایران را تعلیق کند؛ نه لغو.

  وی بیان داشت: در این بند اتفاقی که خواهد افتاد این است که، آمریکایی‌ها بعد از اینکه قرار شد پس از۸ سال تحریم‌های هسته‌ای ایران را لغو کنند، ایران را با اما و اگرهایی مواجه ساخته‌اند. یعنی بعد از اینکه ایران به تعهدات خود عمل کرد و سازمان انرژی اتمی نیز آن را تائید نمود، ‌رئیس جمهور آمریکا هم باید مشخص کند که افراد و سازمان‌هایی که قرار است به صورت خودکار از تحریم‌ها خارج شوند، ذیل ۲دستور اجرایی۱۳۳۸۲ و ۱۳۲۲۴قرار می‌گیرند یا خیر. قرار دادن این افراد، ذیل ۲ دستور اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا بسیار راحت خواهد بود،‌چون افرادی که تحریم شده‌اند، افراد عادی‌ای نبوده‌اند و به راحتی، دوباره توسط ۲ دستور اجرایی رئیس‌جمهور ذیل تحریم‌ها قرار خواهند گرفت.    
    
  وی تصریح کرد: از این جهت آنها تلاش دارند تا به هر طریقی شده، افراد و سازمان‌های تحریمی را از لیست تحریم‌ها خارج نسازند و این شرط مضاعف باعث شده تا ابهام در برجام ایجاد شود. زیرا این شرط بعد از عقد قرارداد از سوی آمریکایی‌ها مطرح شده است. لذا در نهایت موضوع برجام با مشکل مواجه خواهد شد.

  وی در پایان اظهار داشت: افرادی که در آمریکا با برجام مخالف بودند، مخالفتشان به دلیل نظارت‌ها  و فعالیت هسته‌ای محدود نبود، بلکه مخالفت اساسی آنها این بود که بعد از ۸ سال که تحریم‌ها لغو شود، تعدادی از افراد از تحریم خارج خواهند شد. لذا این قانون مشکل لغو تحریم برخی از افراد و سازمان‌ها را حل خواهد کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.