• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » چرایی حمایت آمریکا و همپیمانان آن از تروریست‌ها با سلاح‌های شیمیایی
  کد خبر : 2037443

  چرایی حمایت آمریکا و همپیمانان آن از تروریست‌ها با سلاح‌های شیمیایی

  چرایی حمایت آمریکا و همپیمانان آن از تروریست‌ها با سلاح‌های شیمیاییReviewed by on Aug 19Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الثوره سوریه، شگفت آور نیست که کشورهای توطئه گر علیه مردم سوریه و در راس آنها آمریکا، انگلیس و ترکیه به گروه های تروریستی…

  چرایی حمایت آمریکا و همپیمانان آن از تروریست‌ها با سلاح‌های شیمیاییReviewed by on Aug 19Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه الثوره سوریه، شگفت آور نیست که کشورهای توطئه گر علیه مردم سوریه و در راس آنها آمریکا، انگلیس و ترکیه به گروه های تروریستی – تکفیری سلاح های شیمیایی تحویل دهند تا این گروه از آن در سوریه استفاده کنند و دولت سوریه را به استفاده از این نوع سلاح ها متهم کنند تا بهانه برای حمله به سوریه فراهم شود. شگفت آور نبودن این موضوع به این دلیل است که کشورهای دشمن سوریه از همه ابزارهای استعمارگری قدیمی و جدید برای رسیدن به هدف های خصمانه خود برای ویران سازی سوریه استفاده کرده اند.

  فیصل المقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه فاش کرد پس از تحقیقات و بررسی های بی طرفانه درباره وجود سلاح هایی شیمیایی در خان شیخون مشخص شد در این منطقه از سلاح های شیمیایی استفاده شده است که از ترکیه، آمریکا، انگلیس به سوریه وارد شده است. این موضوع دیگری است که از نقش داشتن آمریکا، کشورهای غربی و ترکیه در ریختن خون مردم سوریه و بهانه تراشی برای فریب افکاری عمومی در عرصه بین المللی برای دخالت در امور داخلی سوریه نشان دارد. آنها می خواهند با این اقدام های خود دولت سوریه را به استفاده از سلاح های شیمیایی متهم کنند. این در حالی است که قهرمانان استفاده از سلاح شیمیایی در خان شیخون صاحبان کلاه سفیدی هستند که خودشان بخشی از گروه های تروریستی هستند. این افراد به بهانه کمک به مردم سوریه و برقراری صلح، نقش مزدور را بازی می کنند و منتشر ساختن خبرهایی برای گمراه سازی افکاری عمومی بخشی از وظیفه آنان است. این افراد در خدمت اربابان تروریست هایی است که از تروریسم برای رسیدن منافع خود استفاده می کنند.

  آنچه نشان می دهد که آمریکا، ترکیه و انگلیس در رساندن سلاح های شیمیایی به گروه های تروریستی نقش داشتند و به این گروه ها برای استفاده از این سلاح ها چراغ سبز نشان دادند فشار آمریکا برای جلوگیری از تحقیق درباره حادثه خان شیخون بود. این کشور سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی را زیر فشار قرار داد تا هیات تخصصی برای تحقیق درباره حادثه خان شیخون ارسال نکند. این نشان می دهد طرح های استعمارگری از پیش آماده شده بود و استفاده از این سلاح ها تنها بهانه ای برای حمله به فرودگاه الشعیرات بود که در زمینه مبارزه با گروه های تروریستی – تکفیری نقش مهمی را بازی می کند. آمریکا و همپیمانان آن برای جلوگیری از فعالیت این فرودگاه در مبارزه با تروریسم به ویژه در منطقه الشرقیه تلاش می کنند. این کشورها از گروه های تروریستی برای دامن زدن به انواع جنایت ها و کشتارها علیه مردم حمایت می کنند. زیرا گسترش تروریسم و آشوب در خدمت منافع آمریکا و همپیمانان آن به ویژه رژیم صهیونیستی است.

  حمایت آمریکا، غرب و ترکیه از گروه های تروریستی با سلاح های شیمیایی به منزله نادیده گرفتن قوانین بین المللی و توافق نامه های ممنوعیت استفاده از سلاح های شیمیایی است. این نشان از قلدری های آمریکا و راهبرد این کشور برای زیر کنترل در آوردن جهان است.

  حادثه استفاده از سلاح های شیمیایی در خان شیخون به خوبی هماهنگی دستگاه اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و ترکیه با گروه های تروریستی و مقدار نفاق و دور رویی این کشورها درباره مبارزه با تروریسم را نشان داده است.

  دو سال پیش ۶۰ کشور به سردمداری آمریکا ائتلاف مبارزه با داعش را تشکیل داده است و اکنون پس از سپری شدن دو سال این ائتلاف ناکارامدی خود را نشان داده است. جنگنده های این ائتلاف غیرنظامیان و زیرساخت های سوریه را هدف قرار می دهند. این ائتلاف در مناطق شرقی، الرقه و دیرالزور مردم سوریه را به خاک و خون می کشند. این جنایت ها دلیل دیگری است که نشان می دهد کاخ سفید خانه ای است که برای جنگ و حمله به مردم منطقه به ویژه مردم سوریه در چارچوب  طرح های استعمارگری برای تسلط بر منطقه و تجزیه آن استفاده می شود.

  در هر حال دولت سوریه اعلام کرده است که از سلاح شیمیایی استفاده نکرد و هرگز از این سلاح استفاده نخواهد کرد. این کشور برای احترام به قوانین بین المللی و به موجب توافق بین المللی سلاح های شیمیایی خود را در اختیار سازمان ملل قرار داد. از این رو، اتهام های آمریکا و غرب به دولت سوریه یاوه گویی است. دیگر برای کسانی که سیاست های آمریکا را دنبال می کنند پوشیده نیست محتوای راهبرد آمریکا دروغ، نفاق و فریب است که از این راه می خواهد مردم را مورد حمله قرار دهد. بهترین مثال در این باره حمله این کشور در سال ۲۰۰۳ میلادی به عراق است. آمریکا ادعا می کرد عراق دارای سلاح های شیمیایی است که بعدها خود مقام های آمریکا هم اعتراف کردند که این ادعا دروغ بود. این در شرایطی است که عراق در نتیجه این حمله هزینه های بسیاری پرداخت کرد. میلیون ها تن از مردم این کشور در حمله آمریکا کشته و زخمی شدند. در نتیجه چنین مسائلی اکنون اقتضا می کند قدرت های بین المللی خواهان صلح برای برملا سازی نفاق آمریکا و جلوگیری از طرح های آشوبگرانه آن وارد عمل شوند و جلوی گسترش تروریسم را بگیرند. زیرا این پدیده، امنیت و صلح جهانی را تهدید می کند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.