• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » امارات ابزار انگلیس برای اشغال جنوب یمن/ آمریکا از عوامل شیوع وبا در یمن است
  کد خبر : 2037283

  امارات ابزار انگلیس برای اشغال جنوب یمن/ آمریکا از عوامل شیوع وبا در یمن است

  امارات ابزار انگلیس برای اشغال جنوب یمن/ آمریکا از عوامل شیوع وبا در یمن استReviewed by on Aug 18Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «النجم الثاقب» در گزارشی تحریم‌های همه جانبه علیه یمن را که به تحریک آمریکا انجام می‌شود عامل شیوع گسترده بیماری‌های واگیر عفونی…

  امارات ابزار انگلیس برای اشغال جنوب یمن/ آمریکا از عوامل شیوع وبا در یمن استReviewed by on Aug 18Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «النجم الثاقب» در گزارشی تحریم‌های همه جانبه علیه یمن را که به تحریک آمریکا انجام می‌شود عامل شیوع گسترده بیماری‌های واگیر عفونی در این کشور خواند و در عین حال از تلاش انگلیس برای بازگشت به جنوب یمن خبر داد.

  در این گزارش آمده است: وخامت اوضاع انسانی در یمن که ناشی از جنگ و تحریم علیه این کشور است به سرچشمه نگرانی نهادهای بشردوستانه بین المللی مبدل شده که که به سازمان ملل درباره خطر اوضاع انسانی در یمن که رو به وخامت بیش‌تر است هشدار دادند.

  اوضاع انسانی در یمن نگرانی جامعه بین المللی درباره افزایش موج بیماری‌ها و دشوار شدن تلاش‌ها برای پیدا شدن راه حل‌هایی در بهبود وضعیت معیشت و رساندن کمک‌های بشردوستانه را به همراه داشته است.

  به گفته سازمان بهداشت جهانی شمار مبتلایان به وبا در یمن به نیم میلیون نفر افزایش پیدا کرده است و دستکم یک هزار و نهصد و هفتاد و پنج نفر از ابتدای شیوع وبا در اواخر آوریل گذشته در یمن جان باختند.

  علت شیوع این بیماری  نامناسب بودن وضعیت بهداشت و نظافت و قطعی آب است و سازمان ملل می‌گوید که ۲۰ میلیون نفر در یمن در شرایطی به سر می‌برند که به دلیل نبود آب تصفیه شده و خدمات پزشکی در معرض ابتلا به وبا هستند و حدود ۱۰ میلیون نفر هم نیاز به کمک‌های فوری برای پیشگیری از این بیماری یا درمان آن هستند.

  آمریکا طی سال‌های اخیر کارنامه‌ای مملو از دخالت در درگیری‌های منطقه دارد اما آمریکا همچون جنایاتی که در سوریه و عراق مرتکب می‌شود در یمن هم محرک وقوع فاجعه انسانی است تا ثبات منطقه و جهان را به هم بریزد.

  امروز جنگ و بیماری هر ۲ ساخته دست بشر است، به گونه‌ای که گرسنگی در یمن صرفا نتیجه خشکسالی یا خرابی محصولات نیست بلکه محصول محاصره‌ای است که عربستان از دو سال پیش با کمک متحدانش از جمله آمریکا بر یمن تحمیل کرده است تا مغرضانه مناطق تحت سیطره ارتش و کمیته‌های مردمی را گرسنه نگاه دارند.

  در نهایت مسئول مستقیم شیوع وبا در یمن آمریکا و انگلیس هستند که از طریق ابزارهای خود شامل عربستان، امارات و کشورهای عضو ائتلاف یمن را از زمین و هوا و دریا محاصره کردند و زیربناهای آن را همچون بیمارستان‌ها و سیستم‌های آب رسانی و بهداشت  را با بمب و موشک هدف گرفتند.

  از سوی دیگر ناامنی و وخامت اوضاع اقتصادی همچنان بر استان‌های جنوبی و بخصوص عدن سایه افکنده است، با وجود اینکه اینکه جنوبی‌ها معتقدند اراضی آنها به دست ائتلاف آزاد شده است

  استان‌های جنوبی در مدت اخیر شاهد ناامنی و افزایش ترورهاست و عدم پرداخت حقوق نظامیان و بازنشستگان تظاهرات‌های گسترده‌ای را در این منطقه اشغالی به همراه داشته است..

  شهر عدن دیروز پنجشنبه هم در برابر کاخ معاشیق شاهد برپایی تظاهرات و تحصن نظامیان بازنشسته جنوب یمن بود اما نیروهای منصور هادی با ضرب و شتم تظاهرات‌کنندگان چادرهای تحصن آنها را از مقابل کاخ برچیدند.

  از سوی دیگر نیروهایی تحت حمایت امارات که خود را نیروهای مبارزه با تروریسم می‌خوانند  رئیس امنیت شهر رصد یافع استان أبین را در هفته جاری به قتل رساندند و این مساله به درگیری بین مزدوران اشغالگران منجر شد.

  شهر لودر در استان أبین هم شاهد تجمع صدها فرد مسلح از قبیله العواذل بود که تهدید کرده بودند اگر «الخضر حمصان»، رئیس امنیت لودر و دیگرانی که در پادگان نیروهای اشغالگر در بازداشت به سر می‌برند آزاد نشوند به سوی عدن پیش روی می‌کنند، این  افراد به اتهام تصرف تجهیزات نظامی و تسلیحاتی که امارات برای آنچه پاکسازی أبین از القاعده خوانده شده اختصاص داده بود بازداشت شدند.

  کما اینکه افراد ناشناس دفتر اسناد و مدارک مالی مربوط به عملکرد دفتر استانداری عدن و دفاتر اجرایی وابسته به آن در وزارت دارایی یمن را به آتش کشیدند.

  یک منبع محلی از دست داشتن عیدروس الزبیدی، استاندار سابق عدن در این ماجرا خبر داده و گفت:  به دنبال آزادسازی شهر عدن پرونده‌های فساد مالی بزرگی به جریان افتاده بود که برخی درصدد سوزاندن مدارک آن برآمدند.

  یک منبع آگاه در عدن نیزبه النجم الثاقب گفت: امارات به جای عربستان، نقش اساسی در استان‌های جنوبی یمن پیدا کرده است، امارات مزدوران را برا سرکوب شهروندان در استان‌های جنوبی بکار گرفته آن هم از طریق بازداشتگاه‌های سری که در این شهر تاسیس کرده و اخیرا خبرگزاری اشوشیتد پرس از وجود آن خبر داد.

  امارات طی نقشه‌ای آماده شده از سوی انگلیسی‌ها می خواهد جنوب یمن را به زمان اشغالگری انگلیس بازگرداند چرا که همان خط مشی انگلیسی‌ها را در اشغالگری دنبال می‌کند و نفوذ خود را بر مناطق مهم اقتصادی و راهبردی گسترش داده و دلیل آن هم رسیدن نیروهای انگلیسی به عدن با موافقت ائتلاف است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.