• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بقای حشدالشعبی سوپاپ اطمینانی برای امنیت ملی عراق و امنیت کل منطقه است
  کد خبر : 2037234

  بقای حشدالشعبی سوپاپ اطمینانی برای امنیت ملی عراق و امنیت کل منطقه است

  بقای حشدالشعبی سوپاپ اطمینانی برای امنیت ملی عراق و امنیت کل منطقه استReviewed by on Aug 18Rating: «صلاح التکمجی»، مدیر شبکه المرصد عراق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم برلزوم ارج نهادن به تلاش‌های نیروهای بسیج مردمی عراق پرداخت. درخواست برای انحلال حشدالشعبی درخواست صهیونیست‌هاست وی در این مصاحبه درباره سخنان برخی مقامات درباره انحلال حشدالشعبی…

  بقای حشدالشعبی سوپاپ اطمینانی برای امنیت ملی عراق و امنیت کل منطقه استReviewed by on Aug 18Rating:

  «صلاح التکمجی»، مدیر شبکه المرصد عراق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم برلزوم ارج نهادن به تلاش‌های نیروهای بسیج مردمی عراق پرداخت.

  درخواست برای انحلال حشدالشعبی درخواست صهیونیست‌هاست

  وی در این مصاحبه درباره سخنان برخی مقامات درباره انحلال حشدالشعبی عراق گفت: درخواست‌ها درباره انحلال حشد الشعبی درخواستی مشکوک بوده و در راستای منافع اسرائیل و همپیمانانش در منطقه به شمار می‌آید. شاهد آن بودیم که وزیر امور خارجه امارات و عربستان و مقامات کشورهای دوست اسرائیل این درخواست‌ را مطرح کرده‌اند. بنابراین می‌توانیم نتیجه بگیریم که درخواست برای انحلال حشدالشعبی درخواست صهیونیست‌هاست اما تعجب برانگیزتر این است که این درخواست را نیز از سوی برخی مقامات عراقی نیز بشنویم این در حالی است که حشدالشعبی سازمانی است که موافقت پارلمان عراق را به عنوان یک سازمان امنیتی عراقی به همراه دارد و تشکیل آن نیز با فتوای مرجعیت صورت گرفت و نقش بسزایی در پیروزی‌ها داشته و در صورتی که نیروهای بسیج مردمی نبودند این حجم از پیروزی‌ها حاصل نمی‌شد و  کسانی که خواستار انحلال این نیروها هستند از پیامدهای پیروزی این نیروها بر آینده سیاسی خود بیم دارند. اما همانطور که فرمانده کل نیروهای مسلح اعلام کرده حشدالشعبی همچنان باقی خواهد ماند و تا زمانی که تروریسم و تهدیدات در داخل عراق وجود داشته باشد، حشدالشعبی همچنان به ایفای نقش خواهد پرداخت.

  بقای حشدالشعبی سوپاپ اطمینانی برای امنیت ملی عراق و امنیت کل منطقه است

  وی در ادامه این مصاحبه درباره ضرورت بقای حشدالشعبی عراق گفت: ادامه حضور حشدالشعبی در عراق ضروری بوده و یک سوپاپ اطمینان برای امنیت ملی عراق و حتی سوپاپ اطمینانی برای امنیت کل منطقه به شمار می‌آید. در واقع داعش در حال حاضر تنها تهدیدی برای عراق به شمار نمی‌آید بلکه تهدیدی برای سوریه، جمهوری اسلامی ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی تمام جهان است بنابراین هر نیروی نظامی که در راستای نابودی این گروه تروریستی تلاش کرده در راستای صلح منطقه و صلح جهانی فعالیت کرده است و حشدالشعبی در این موضوع به ایفای نقش پرداخته است. شاهد آن بودیم زمانی که نیروهای گروه تروریستی داعش می‌شنیدند که نیروهای حشدالشعبی در حال نزدیک شدن به آنها هستند روحیه خود را از دست می‌دادند و اگر این نیروی مبارز وجود نداشت نمی‌توانستیم بر داعش چیره شویم. وظیفه مهمی که حشد الشعبی در مرحله بعد دارد مبارزه با گروه‌های خفته داعش در مناطق مختلف عراق است.

  داعش ساخته آمریکاست

  وی در پاسخ به سوال دیگری درباره احتمال مشارکت نیروهای آمریکایی در عملیات آزادسازی تلعفر گفت: تمامی پیروزی‌های قبلی در عراق به دست نیروهای عراقی و فداکاری‌های آنها حاصل شده است و حتی از پوشش هوایی نیز استفاده نکرده‌اند و گاهی اوقات نیروهای حشدالشعبی درخواست می‌کردند که نیروهای آمریکایی هیچ گونه حمله هوایی در مناطقی که در حال عملیات هستند انجام ندهند. در واقع این آمریکا است که داعش را بوجود آورده و تامین مالی آنها را انجام داده است. چند روز پیش شاهد آن بودیم که "ابومهدی المهندس" از فرماندهان ارشد حشدالشعبی از مستنداتی رونمایی کرد که نشان می‌داد چگونه آمریکا کمک‌های تسلیحاتی و لجستیکی را در اختیار داعش قرار می‌داده است. با این وجود چگونه می‌توان به مشارکت آمریکایی‌ها در عملیات آزادسازی تلعفر اطمینان کنیم و آزادسازی تلعفر فقط به دستان نیروهای عراقی امکان پذیر است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.