• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » دیپلماسی ورزش ایران در دوره وزارت سلطانی‌فر
  کد خبر : 2037140

  دیپلماسی ورزش ایران در دوره وزارت سلطانی‌فر

  دیپلماسی ورزش ایران در دوره وزارت سلطانی‌فرReviewed by on Aug 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، اثرات مثبت برجام در برگزاری میزبانی های متعدد ورزشی در عرصه بین المللی همچنین توجه جامعه بین الملل ورزش به مدیران ایرانی و سهولت در ارتباطات فدراسیون ها با مجامع جهانی در دوره…

  دیپلماسی ورزش ایران در دوره وزارت سلطانی‌فرReviewed by on Aug 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، اثرات مثبت برجام در برگزاری میزبانی های متعدد ورزشی در عرصه بین المللی همچنین توجه جامعه بین الملل ورزش به مدیران ایرانی و سهولت در ارتباطات فدراسیون ها با مجامع جهانی در دوره مدیریت دکتر سلطانی فر در وزارت ورزش و جوانان  به منصه ظهور رسید.

  برجام توجه مجامع جهانی ورزشی را برای میزبانی رویدادهای بین المللی در ایران  جلب کرد ،انچنان که درخواست های ایران با نظر مساعد انها همراه شد و برگزاری رویدادهای مختلف ورزشی در ابعاد بین المللی را در ایران شاهد بودیم .

  بنا به گفته وزیر ورزش و جوانان یکی از اثرات مثبت برجام در عرصه ورزش برگزاری بیش از شصت رویداد ورزشی بین المللی بود .

  برگزاری رقابتهای جام جهانی کشتی ازاد و فرنگی تا مسابقات ووشوی جام بین المللی پارس و میزبانی رقابتهای شطرنج بانوان جهان ،فوتبال ساحلی باشگاه های جهان و رویدادهای دیگر در پرتو أجرای برجام برای ورزش ایران به ارمغان امد .

  میزبانی رویدادهای ورزشی به خواست و تدبیر وزیر ورزش و جوانان در نقاط مختلف ایران توزیع شد تا به گفته دکتر سلطانی فر ، پویایی و تلاش که به واسطه این میزبانی ها در استان ها بوجود مَی اید پیشرفت ورزش در ان منطقه را موجب شود.

  کشتی ازاد در کرمانشاه ،تمدن کهن و إنسان دوستی ایرانیان برای  موافقت با حضور أمریکا به جهانیان بار دیگر ثابت شد ،چرا که دیپلماسی ورزش ایران بعد از اقدام ناجوانمردانه ترامپ که ورود ایرانی ها را به ایالت متحده ممنوع کرد ،با تدبیر اثربخش مقابله به مثل نکرد .

  بعد از این ماجرا نیز خبر مخالفت کشتی گیران ملی پوش أمریکا و مسولان فدراسیون کشتی این کشور به جهان مخابره شد که انها با سیاست های خصمانه ترامپ مخالفند.از همه مهمتر وقتی جوردن باروز ان قهرمان صاحبنام أمریکا با دکتر سلطانی فر در سالن مسابقات در کرمانشاه برخورد کرد : از شما و تمام مردم ایران به خاطر میزبانی و مهمان موازیتان ممنونم .

  این اتفاق هزازات تبلیغ ناجوانمردانه أمریکا برای ایران با دسترسی به رسانه های متعدد را با ناکامی موجه کرد .

  در این بین برجام در عرصه کرسی های بین المللی نیز برای ورزش ایران با اتفاقات خوبی همراه شد.

  به این ترتیب و با پی گیری های وزارت ورزش و جوانان دولت تدبیر و امید و تلاش فدراسیونهای ورزشی طی چهار سال گذشته جمهوری اسلامی ایران توانسته است ۳۱۶ کرسی بین المللی ورزشی را کسب کند.

  همچنین در راستای گسترش ارتباطات بین المللی و تلاش در جهت رشد و توسعه ورزش در خلال سالهای ۹۲ تا ۹۶ انواع اسناد همکاری با موضوعات یادداشت تفاهم ،  برنامه اجرایی ، توافق همکاری استانی ، بند مفاهمات و بند کمیسیون مشترک بین ایران و سایر کشورها منعقد شده است .

  یازده برنامه اجرایی و بیست و چهار توافق همکاری استانی با کشورهای آذربایجان ، ارمنستان ، افغانستان ، بلاروس ، تاتارستان ، ترکیه ، چین ، عراق، عمان ، قزاقستان ، گرجستان ، و جمهوری نخجوان با استانهای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ( هشت سند ) ، گلستان ( هشت سند ) ، خراسان جنوبی ( دو سند ) ، کرمانشاه ، ایلام ، خوزستان و هرمزگان بسته شده است .

  از سوی دیگر بسیاری از مراودات ورزشی بین فدراسیون های ورزشی و مجامع بین المللی و شرکت های تولیدات وسائل ورزشی بعد از أجرای برجام بوجود امد.بطور نمونه فدراسیون سوارکاری را مَی توان مثال زد که به گفته خلیلی رییس این فدراسیون تا قبل از برجام هیچ ارتباطی با شرکت های بین المللی نداشته اما بعد از برجام  با مراودات بین المللی اتفاقات خوبی را رقم زده اند.

  در دولت یازدهم ، ۴۵ یادداشت تفاهم بین وزارت ورزش و جوانان و کشورهای آذربایجان ، آفریقای جنوبی ، اتحادیه اروپا، اردن ، ارمنستان ، استرالیا ، افغانستان ، اکوادور ،  اوکراین، امارات ، اندونزی ، ایتالیا ، برزیل ، برونئی ، بلاروس ، بلغارستان ، پاکستان ، تایلند ، ترکمنستان ، روسیه ، رومانی ، ژاپن ، ساحل عاج ، سنگال ، صربستان ، عمان ، غنا ، فیلیپین ، قزاقستان ،کره جنوبی ، کویت ، کوبا ، گرجستان ، لبنان ، لهستان ، مالزی ، مجارستان ، نیجر ، نیجریه ، ونزوئلا ، ویتنام و یونان امضا شده است .

  آنچه مسلم است ورزش کشور از برجام در ابعاد گوناگون میزبانی ها ،افزایش مراوادات بین المللی و منصب های بین المللی بهره برده است و سود ان را مَی توان در رونق ورزش و پیشرفت ورزش کشور دانست .

  نمی توان برای پیشرفت ورزش کشور و ارتقا جایگاه ایران در بازی های اسیایی و المپیک مرزهای جغرافیایی را بسته نکه داشت . برجام موجب درنوردیدن این مرزها شد .

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.