• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » استراتژی طالبان نسل‌کشی نیست؛ داعش پدیده‌ای برای تداوم جنگ در افغانستان است
  کد خبر : 2037105

  استراتژی طالبان نسل‌کشی نیست؛ داعش پدیده‌ای برای تداوم جنگ در افغانستان است

  استراتژی طالبان نسل‌کشی نیست؛ داعش پدیده‌ای برای تداوم جنگ در افغانستان استReviewed by on Aug 17Rating: ژنرال «شهنواز تنی» رهبر حزب «تحریک صلح» افغانستان و وزیر دفاع سابق در حکومت نجیبالله با توجه به اوضاع اخیر در این کشور به خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم گفت که استراتژی جنگ طالبان نسلکشی در افغانستان نیست. وی افزود:…

  استراتژی طالبان نسل‌کشی نیست؛ داعش پدیده‌ای برای تداوم جنگ در افغانستان استReviewed by on Aug 17Rating:

  ژنرال «شهنواز تنی» رهبر حزب «تحریک صلح» افغانستان و وزیر دفاع سابق در حکومت نجیبالله با توجه به اوضاع اخیر در این کشور به خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم گفت که استراتژی جنگ طالبان نسلکشی در افغانستان نیست.

  وی افزود: داعش پدیده آمریکایی است تا بتواند آتش جنگ در افغانستان را روشن نگه دارد این در حالی است که طالبان در صورت خروج نیروهای خارجی برای مذاکره و صلح احتمالی آماده هستند.

  تنی اظهار داشت: این کار بسیار نیکی است که طالبان در جنگ به جنایاتی همچون کشتار انسان‌های بیدفاع  بر اساس اختلافات مذهبی دست نمی‌زند.

  رهبر حزب تحریک صلح افغانستان تأکید کرد: با وجود زمزمه‌هایی که در این اواخر مبنی بر تمایل طالبان به مذاکره در صورت خروج کامل نیروهای بیگانه به رهبری آمریکا شنیده می‌شود اما آمریکا در نظر دارد داعش را برای شعلهور نگه داشتن آتش جنگ و دمیدن بر آن توسط اختلافات مذهبی و نسل کشی تقویت کند.

  ژنرال سابق افغان تصریح کرد: تمام جریان‌هایی که یکی پس از دیگری و در مخالفت با یکدیگر طی چند دهه اخیر ایجاد شدند به نحوی توسط کشورهای بزرگ با اهداف مشخص جهت داده می‌شوند.

  وی خاطرنشان کرد: پس از سرنگونی احزاب خلق و پرچم، کشورهای بزرگ منطقه همچون آمریکا مجاهدین را به جان هم انداختند و پس از آن طالبان را علیه مجاهدین تقویت کردند و اکنون نیز سعی دارند تا پدیده داعش که جنایات فجیعی را مرتکب شده را جایگزین کنند تا آتش جنگ در افغانستان شعله‌ور بماند.

  شهنواز تنی مدعی شد: حتی در زمان حکومت‌های به اصطلاح کمونیستی، جنایاتی مبنی بر اختلافات مذهبی بروز نکرد، گرچه شنیده‌هایی وجود دارد که طرفهای درگیر مرتکب جرایم جنگی شدند اما این عملکردها بیشتر در صحنه جنگ صورت گرفت.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.