• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ۸۱۰ روز در اسارت رژیم بعث عراق بودم/رحلت امام تلخ ترین خاطره دوران اسارتم است
  کد خبر : 2037035

  ۸۱۰ روز در اسارت رژیم بعث عراق بودم/رحلت امام تلخ ترین خاطره دوران اسارتم است

  ۸۱۰ روز در اسارت رژیم بعث عراق بودم/رحلت امام تلخ ترین خاطره دوران اسارتم استReviewed by on Aug 17Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ عبدالله ایزدپناه، آزاده روستای بوچیر از توابع شهرستان پارسیان، در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر، با اشاره به اینکه در دوران پایان خدمت…

  ۸۱۰ روز در اسارت رژیم بعث عراق بودم/رحلت امام تلخ ترین خاطره دوران اسارتم استReviewed by on Aug 17Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ عبدالله ایزدپناه، آزاده روستای بوچیر از توابع شهرستان پارسیان، در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر، با اشاره به اینکه در دوران پایان خدمت سربازی، اسیر دشمن شدم، گفت: متولد سال ۱۳۴۲ در روستای بوچیر هستم که در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۶۵ به خدمت مقدس سربازی اعزام شدم، که در روزهای پایانی خدمت، در پاتک دشمن بعثی و در ۲ مرداد ماه ۱۳۶۷، به اسارت در آمدم.

  ایزد پناه به نحوه اسارت خود توسط دشمن اشاره و اظهار کرد: با توجه به اینکه نوبت مرخصی من فرا رسیده بود و فرمانده گروهان اصرار بر مرخصی رفتن من داشت، اما من می خواستم که تا پایان دوره خدمتم که نزدیک شده بود در منطقه بمانم، و انگار که تقدیر بود، اسیر شوم.

  وی، رفتار بعثی های عراقی را به دور از انسانیت و جوانمردی دانست و اظهار کرد: دشمن، دشمن است و هیچ انتظار مروت و جوانمردی از او  نباید داشت و هر شکنجه ای که در ذهنشان می گذشت، روی اسیران ایرانی آزمایش می کردند.

  آزاده پارسیانی، رحلت حضرت امام خمینی(ره) را تلخ ترین خاطره دوران اسارت دانست و افزود: هنگامی که خبر رحلت حضرت امام(ره) به گوش اسرای ایرانی رسید، همه روزنه های امید از محو شد، و این خاطره ی تلخ از زمان اسارت در ذهنم باقی مانده است.

  ایزدپناه، مدت اسارت خود را ۲۷ ماه اعلام و تصریح کرد: در این مدت دوشب در میان، تلویزیونی را به آسایشگاه می آوردند و اخبار و اطلاعات ایران را ، راست یا دروغ از تلویزیون عراق دریافت می کردیم.

  وی، با ادای احترام به یوسف علیزاده، جانباز ۷۰ درصد بندر کنگی و هم سلولی خود گفت: شیرین خاطره دوران اسارتم نیز، پرستاری از این جانباز گرامی بود که می توانستم با عشق به او خدمت کنم.

  آزاده پارسیانی، مشکلات آزادگان را تمام نشدنی دانست و خاطرنشان کرد: مشکلات تمام نمی شود و همانطور که در دوران اسارت با آن کنار آمدیم، امروز نیز باید با آن کنار بیاییم ولی مسئولین اندکی پیگیر مشکلات این آزاد مردان باشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.