• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ورزشی » شعبانی‌بهار: تصویب بیست وهفت صدم درصد برای ورزش کشور اتفاقی استثنایی است
  کد خبر : 2036970

  شعبانی‌بهار: تصویب بیست وهفت صدم درصد برای ورزش کشور اتفاقی استثنایی است

  شعبانی‌بهار: تصویب بیست وهفت صدم درصد برای ورزش کشور اتفاقی استثنایی استReviewed by on Aug 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، غلامرضا شعبانی بهار در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان در بخش نخست سخنانش به تصویب قانون بودجه ۲۷ صدم درصد اشاره کرد از آن به عنوان…

  شعبانی‌بهار: تصویب بیست وهفت صدم درصد برای ورزش کشور اتفاقی استثنایی استReviewed by on Aug 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، غلامرضا شعبانی بهار در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان در بخش نخست سخنانش به تصویب قانون بودجه ۲۷ صدم درصد اشاره کرد از آن به عنوان یکی از اقدامات اثر گذار و مثبت دکتر سلطانی یاد کرد که با همگرایی خوب وزیر پیشنهادی دولت تدبیر و امید با نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب شد.

  او با استثنایی خواندن این موفقیت برای ورزش کشوراعلام کرد این اقدام باعث افزایش بودجه هزار میلیاردی مصوب ورزش کشور خواهد شد.

  معاون وزیر ورزش و جوانان توضیح داد که تخصیص بودجه بیست و هفت صدم درصد که رقمی حدود ۷ هزار و پانصد میلیارد ریال میشود می تواند به توسعه ورزش بسیار کمک کند.

  او در ادامه با بیان اینکه این رقم چون در قانون بودجه ۵ ساله ششم نیز درج شده است در ۵ سال آینده نیز تکرار می شودافزود : نزدیک ۷ هزار ۵۰۰ میلیارد در طول برنامه ششم توسعه برای رونق بخشی وتوسعه ورزش در بخشهایی چون زیرساخت ها، ورزش قهرمانی، همگانی و هیاتهای ورزشی به بودجه وزارت تزریق می شود.

  دکتر شعبانی بهار دراین خصوص به اثرات مثبت این رقم در اتمام تکمیل پروژه های ورزشی نیمه تمام نیز اشاره کرد و یاداور شد: این رقم از این به بعد صد در صد به ورزش کشور تخصیص پیدا میکند و می تواند در حوزه ساخت پروژه های ورزشی جدید وتکمیل ورزشگاه های نیمه تمام در سراسر کشور هزینه شود .

  او در بخش دیگری ازسخنانش به حوزه تخصصی خود یعنی ورزش همگانی پرداخت و به اقداماتی که در این راستا صورت گرفته اشاره کرد.

  وزیر ورزش وجوانان به برنامه هایی که دراین حوزه تحت عناوین پیاده روی خانوادگی، جشنواره های ورزش همگانی، پیاده رویها وکوه روی ها ی عمومی اشاره کرد و افزود: این برنامه به مناسبتهای مختلف ازجمله هفته دولت، هفته تربیت بدنی ،دهه فجر ، برنامه های مختلف در راستای مبارزه بامواد مخدر ، و… برگزار می شود که اگر مقایسه ای از این برنامه ها نسبت به سالهای گذشته داشته باشیم یه این نتیجه خواهیم رشید که بیش از ۵۰ درصد افزایش کمی داشته ایم.

  وی با اشاره به برنامه های مشارکتی وزارت با سایر ارگانها در حوزه ورزش همگانی اشاره کرد و در ادامه به تعامل این معاونت با ستاد مبارزه با مواد مخدر را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت : سال گذشته یک تفاهمنامه با این ستاد به امضا رساندیدیم.

  معاون وزیرورزش وجوانان افزود : سال گذشته در این خصوص بودجه یک میلیاردی داشتیم وامسال با رایزنی های دکتر سلطانی فر با ستاد مبارزه با مواد مخدر ،این رقم به ۵/۴ میلیارد ازسوی ستاد رسید ، مبلغی را هم ما اضافه کردیم و هم اکنون با بودجه ایی معادل ۶ میلیارد برنامه های مختلف ورزش همگانی را با هدف مبارزه مواد مخدر و پیشگیری اجرایی کردیم.

  او همچنین به بحث ورزش روستایی، پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان روستایی و طرح تجهیز خانه های ورزش روستایی را مطرح کرد و گفت : سال گذشته برای اولین بار ۱۸۵خانه ورزشی را تجهیز و راه اندازی کردیم و در نظر داریم حدود یک هزار و ۵۰۰ خانه ورزش روستایی را تجهیز کنیم.

  وی اجرای تجهیز و طرح خانه روستایی را نهضتی بزرگ در ورزش کشوردانست و گفت : در صورت استمرا آن شاهد اتفاقات بسیارمهمی درحوزه ورزش خواهیم بود.

  معاون وزیر ورزش وجوانان به تاکید دکتر سلطانی فر بر برگزاری مسابقات کارکنان دولت اشاره کرد و توضیح داد : این موضوع سالها در کشور مغفول مانده بود به این ترتیب طی یک برنامه ریزی ، مسابقات بین دستگاههای را اجیا کردیم.

  او در این خصوص توضیح داد :برای تحقق این برنامه، شورای ورزش همگانی را به طور جدی دنبال کردیم که یکی از مصوبات این جلسات، برگزاری مسابقالت کارکنان دولت بود که سال گذشته در دهه فجر اولین دوره را دهه فجر با حضور دکتر سلطانی برگزار کردیم و و دومین دوره آن را هم قرار است هفته آینده دراکادمی ملی المپیک با حضور تمامی دستگاههای اجرایی برگزار می کنیم.

  شعبانی بهارهمچنین به برگزار المپیاد دانشگاهی در حوزه ورزش همگانی اشاره کرد و گفت : این مسابقات برای اولین بار درتمامی دانشگاهها در سراسر کشور با رویکرد سلامت محوری و پر کردن اوقات فراغت دانشجویان برگزار شد.

  او تاکید دکتر سلطانی فر وزیر پیشنهادی دولت به ورزش دانش آموزی موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: نگاه ایشان ارتقا سطح سلامتی دانش اموزان و استعدادیابی است چرا که سلامتی جامعه و پشتوانه ورزش قهرمانی، ورزش دانش آموزی است.

  معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش وجوانان در ادامه سخنانش به تعامل وزارت ورزش وجوانان با وزارت آموزش وپرورش در خصوص برگزاری مسابقات ، جشنواره ها و المپیادهای مشارکتی اشاره کرد و گفت : در همین راستا از ادارات کل ورزش وجوانان در استانها خواسته ایم این موضوع را به طور جدی پیگیری کنند .

  او همچنین با مهم خواندن توسعه ورزش روستایی وعشایری از برگزاری جشنواره های بومی و محلی در روستاها کشور خبرداد و توضیح داد که این اقدام در راستای حفظ واحیای فرهنگ روستایی مورد توجه قرار گرفته است به این ترتیب قرار است روزهای دوم وسوم شهریور در شاهین شهر اصفهان این جشنواره با هماهنگی فدراسیون روستایی وعشایری و نهاد ریاست جمهور اغاز به کار کند .

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.