• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رقابت مسئولان در ثروت اندوزی به جای خدمت به مردم/ماجرای ۷ روز تشنگی و گرسنگی در دوران اسارت
  کد خبر : 2036916

  رقابت مسئولان در ثروت اندوزی به جای خدمت به مردم/ماجرای ۷ روز تشنگی و گرسنگی در دوران اسارت

  رقابت مسئولان در ثروت اندوزی به جای خدمت به مردم/ماجرای ۷ روز تشنگی و گرسنگی در دوران اسارتReviewed by on Aug 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدامروز؛ محمدرضا بابایی یکی از آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران بسیج رسانه استان…

  رقابت مسئولان در ثروت اندوزی به جای خدمت به مردم/ماجرای ۷ روز تشنگی و گرسنگی در دوران اسارتReviewed by on Aug 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از یزدامروز؛ محمدرضا بابایی یکی از آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران بسیج رسانه استان با گرمی داشت یاد و خاطره شهدای آزاده؛ رسالت خبرنگاران را انتقال صحیح اطلاعات درراستای تحقق ارزش‌های الهی و انسانی دانست و اظهار داشت: به نظر بنده اگر خبرنگاری با اندیشه و هدفی درست اقدام به تهیه خبر کند و اطلاعات صحیحی را به‌دوراز اعمال سلیقه فردی و جناحی در اختیار مردم بگذارد جهاد کرده است.

  آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس با انتقاد از عملکرد برخی مسئولان گفت: متأسفانه پس از جنگ نتوانستیم فرهنگ جهاد و جنگ را حفظ کنیم و امروز دیگر از آن روحیه فداکاری و ازخودگذشتگی خبری نیست و امروزه مسئولان به جای رقابت در خدمت به مردم در مسابقه هولناک ثروت‌اندوزی با یکدیگر رقابت می کنند.

  بابایی ادامه داد: بنابراین نتیجه این اقدامات و دوگانگی حرف و عمل در مسئولان باعث دل‌زدگی مردم شده و آنان را دلسرد کرده است البته در این میان مسئولانی نیز وجود دارند که صادقانه به مردم خدمت کرده و از بروز این اتفاقات رنج می‌برند.

  وی ارائه تصویری زشت و چپاول گرانه از دولت‌های قبل توسط دولت‌هایی که بر مسند امور حاکمیت داشته‌اند را بزرگ‌ترین آفت نظام و سبب بی‌اعتمادی مردم دانست و گفت: متأسفانه تمامی دولت‌ها مسئولان دولت قبل را دزد و رانت‌خوار معرفی کرده و تمام مشکلات را به آنان نسبت می‌دهند.

  معاون سابق استاندار یزد خاطرنشان کرد: جای بسی تأسف است که برخی از افرادی که بر مردم حکومت می‌کنند به ابتدائی ترین مسائل شرعی خود نیز پایبند نیستند و اگر همه مسئولان در امور کشورداری به رهبر معظم انقلاب تأسی کنند و ایشان را به‌عنوان الگو قرار دهند بسیاری از مشکلات کشور قابل‌حل است.

  رئیس هیئت‌مدیره بندر خشک پیشگامان یزد در ادامه به بیان خاطرات خود از دوران اسارت پرداخت و گفت: در خردادماه سال ۱۳۶۱ و پس از پایان امتحانات درحالی‌که تنها ۱۵ سال سن داشتم از حسینیه صفار یزد به منطقه اعزام شدم و در تیرماه همان سال در عملیات رمضان که اولین عملیات برون‌مرزی ایران بود شرکت کردم که متأسفانه به دلیل شکست محورهای کناری عملیات شکست خورد هرچند این شکست یک نقطه قوت داشت و آن‌هم نفوذ در ۲۵ کیلومتر از خاک دشمن بود و بنده در اولین عملیات به اسارت دشمن درآمدم.

  وی ادامه داد: عراقی‌ها با ابتدائی ترین مسائل عبادی اسرا ازجمله نماز جماعت، دعا و مناجات مخالف بودند برای همین در یک اقدام ناجوانمردانه ۷ شبانه‌روز بچه‌ها را از آب و غذا محروم کردند چراکه معمولاً یکی از روش‌های شکنجه بعثی‌ها قطع آب و یا آلوده کردن آن بود واینگونه اقدام اوج رذالت و پستی آنان را نشان می‌داد.

  بابایی افزود: وضعیت به حدی بغرنج بود که برخی از بچه‌ها را روبه‌قبله کرده بودند ازجمله خود من چراکه در زمان اسارت از ناحیه پا مجروح شده بودم و اقدام مناسبی نیز در خصوص مداوای بنده صورت نگرفته بود و اثر گرسنگی و تشنگی نیز به‌کلی مرا از پا انداخته بود. پس از ۷ روز تحمل این شرایط سخت ما را در اردوگاه جمع کرده و پس از سخنرانی فرمانده عراقی درب اردوگاه بازشده و تعداد زیادی بعثی با چماق، دسته بیل و کلنگ به ما حمله کردند که در این میان ۳ نفر شهید و بیش از ۵۰۰ نفر دست‌وپاشکسته و مجروح شدند.

  وی افزود: پس‌ازاین اقدام وحشیانه یک وانت‌بار که حامل دو ظرف بزرگ آب و یک گونی نان بود وارد اردوگاه شد سرهنگ عراقی کوچک‌ترین عضو ما را که ۱۳ سال سن داشت صدا کرد و مقداری آب‌ونان به او تعارف زد و این بزرگ‌مرد کوچک خطاب به فرمانده عراقی گفت: اول باید به جمع تعارف بزنی و بعد من.

  بابایی این اقدام رزمنده ۱۳ ساله را نشان از بزرگی روح این نوجوان دانست و گفت: گاهی انسان‌ها در اوج بزرگی روحیه حقیرانه‌ای دارند و گاهی نیز عکس این قضیه وجود دارد و حیف که امروز در بین مسئولان ما از آن روحیه جهادگری و خدمت واقعی خبری نیست و عدم وجود چنین روحیه‌ای در مسئولان مردم را نیز نسبت به این ارزش‌های انسانی دلسرد و بی تفاوت  کرده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.