• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » تاکید اقلیم کردستان عراق و دولت مرکزی بر حل مشکلات از طریق گفتگو
  کد خبر : 2036726

  تاکید اقلیم کردستان عراق و دولت مرکزی بر حل مشکلات از طریق گفتگو

  تاکید اقلیم کردستان عراق و دولت مرکزی بر حل مشکلات از طریق گفتگوReviewed by on Aug 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، رئیس هیئت اعزامی اقلیم کردستان عراق به بغداد تصریح کرد که گفتگو تنها راه حل مشکلات بین این اقلیم و…

  تاکید اقلیم کردستان عراق و دولت مرکزی بر حل مشکلات از طریق گفتگوReviewed by on Aug 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، رئیس هیئت اعزامی اقلیم کردستان عراق به بغداد تصریح کرد که گفتگو تنها راه حل مشکلات بین این اقلیم و دولت مرکزی است.

  روژ نوری شاویس رئیس هیئت اعزامی اقلیم کردستان عراق به بغداد در کنفرانس مطبوعاتی خود در شهر بغداد درباره نتایج مذاکراتش با حیدر العبادی نخست وزیر عراق گفت: "العبادی آمادگی خود را برای حل مشکلات بین بغداد و اقلیم کردستان از طریق گفت وگو ابراز داشت".

  وی افزود: " ما به آنها گفتیم که دیگر به وعده های بغداد اعتماد نداریم".

  شاویس گفت: "ما تعویق همه پرسی (جدایی طلبی از عراق) را رد و تاکید کردیم که گفت وگو تنها ابزار برای حل مشکلات است".

  وی افزود: "بر تداوم گفتگو بدون پیش شرط تاکید کردیم."

  العبادی: همه پرسی به نفع کردهای عراق نیست

  حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود گفت: گفتگو با هیئت اعزامی کردستان عراق براساس حفظ منافع کشور صورت گرفت.

  وی افزود: فضای احترام و تفاهم در نشست دولت مرکزی با این هیئت حاکم بود.

  نخست وزیر عراق گفت: "ترسیم دوباره مرزها ممکن است که به یک تراژدی منجر شود. نفع کردها در استقلال نیست. جای تاسف است که بعد از موفقیت و همکاری ما در از بین بردن داعش، همه پرسی مطرح شود".

  معصوم: امکان موفقیت گفتگوی جدی و صریح وجود دارد

  رئیس جمهور عراق در جریان دیدار هیئت اعزامی اقلیم کردستان این کشور به بغداد ابراز اطمینان کرد که موفقیت گفتگوی جدی و صریح بین این اقلیم و دولت مرکزی وجود دارد.

  در بیانیه دفتر فواد معصوم رئیس جمهور عراق آمده است که معصوم در دیدار این هیئت روحیه همکاری و گفتگو و تمایل صادقانه برای حل همه مشکلات باقی مانده بین دولت محلی منطقه کردستان عراق و دولت مرکزی را ارج نهاد.

  این بیانیه افزود: معصوم ابراز اطمینان کرد که امکان موفقیت گفتگوی جدی و صریح برای دستیابی به نتایج مثبت وجود دارد که تضمین کننده منافع مشترک و تحکیم روابط برادرانه بین دوطرف و احترام به مبانی قانون اساسی باشد.

  براساس این بیانیه، هیئت اعزامی اقلیم کردستان عراق در این دیدار بر "اهمیت و اولویت اصل رایزنی و همکاری سازنده برای تحقق انتظارات عالی مشترک از طریق پیشرفت و محافظت از حقوق و زندگی با کرامت تاکید کرد".

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.